Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел или Бензин ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    [quote
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #62
      Мене не ме намесвай ако обичаш !
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #63
        Никога не съм влизал в форума от чужд профил ! И не се пиша хич на разбирач по тази тема,а ти продължавай да си "сток" и да късаш мизерните ЖТД.
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #64
          Atanas71 написа:
          Airfan написа:
          Atanas71 написа:
          Airfan написа:
          Наско наско, на трета на стилото ще гледаш как номера му се отдалечава пред теб с около 1 кола на 2 секунди.
          Какво Стило бе човек , сега със ЖТД 115 к.с. ли скачате на моя Рейс Сега се върнах , малко извънредна работа , смених термостат на една Марея ЖТД и се пробвах ме два пъти на 400м. ....изкъртих го просто беше сток ЖТД-то . Без гъделчета не вървят , факт неоспорим Всички знаете че мотора е доста спънат без "чипче" , затова и ги чипвате
          Чакай сега, нали твоята Мара е супер дупер по-бърза от JTD105 или нещо не съм разбрал добре? Щом е по-бърза, скочи на 115. Имате ли подходящо място за сверки? Ако е хубаво времето другия уикенд може да дойдем.
          Шегаджия , плаши да дойде ...голям смях Ела със сток Мареа жътъдъ да си тръгнете ревешката и да се преземите с тези дизелови самолети. Не със 115 ела със някоя Алфа 159 2.4 205 к.с. да си сигурен в победата. Явно страха излезе на яве щом започна с по-мощни коли да предлагаш дръпка. Осъзнахте се най-после че със стокова 1.9 жътъдъ ще се изложите :D Няма да коментирам повече в темата че я оспамихме , така че може каквото ти сърце сака да отговориш.
          Виж сега, не плаша, а съм сериозен. Аз не се притеснявам да падна и ще го призная, а и ще почерпя - проблеми нямаш. Пред теб ще я направя сток мареата, за да няма хък-мък. Предложението ми е в сила - помисли си. Само времето да е хубаво.

          Коментар


            #65
            Atanas71 написа:
            Airfan написа:
            Наско наско, на трета на стилото ще гледаш как номера му се отдалечава пред теб с около 1 кола на 2 секунди.
            Какво Стило бе човек , сега със ЖТД 115 к.с. ли скачате на моя Рейс Сега се върнах , малко извънредна работа , смених термостат на една Марея ЖТД и се пробвах ме два пъти на 400м. ....изкъртих го просто беше сток ЖТД-то . Без гъделчета не вървят , факт неоспорим Всички знаете че мотора е доста спънат без "чипче" , затова и ги чипвате
            Не всичко се свежда до 400 метра. Но според мен не искаш да признаеш еволюцията при дизела. А щом АУДИ се отказаха от Помпа- дюза и произвеждат Комън-Рейл дизели... А и стоково ЖТД върви доволно добре.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #66
              Бате emzo не ми отговори на въпроса зададен 2-3 страници по-назад.
              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

              Коментар


                #67
                Е какво има да ти отговаря като въпроса ти е абсурден. Не можете да сравнявате бензин и дизел само по обема и турбото. Това са двигатели които работят на различен принцип с различно гориво. Все едно сравнявате дали са ви по вкусни крушите от ябълките, ама и двете били плод, ама крушите са по-скъпи, ама пък ябълките били червени и т.н. Като карате по тая логика с обема и турбото, значи обикновения бензинов двигател и пълен боклук щото от 1,6 вади 100 коня а един ванкел от 1,3 вади 250. Да, но не е вярно че е боклук, нали? Сравнявате несравнимото и се кефите че едното било така пък другото иначе.Освен това, темата е егати и ГРОЗНИЯ спор. Само се драчите и се карате като малки деца.Няма ли да е хубаво всеки да си кара каквото го кефи и да зачитаме това че другия го кефи нещо различно.
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #68
                  Точно това исках да кажа с тъпия си въпрос, че няма база за сравнение и спора е безмислен.
                  Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                  Коментар


                    #69
                    И най-големия недостатък на дизела:- не може да му се монтира АГУ
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #70
                      карал съм браво с всички мотори и мнението ми е, че 1.9 jtd се нарежда по пъргавина единствено след 2.0 20в .... а за разхода на гориво да не говорим! Карам бензин ама с удоволствие бих си взел дизел!
                      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                      тел. 0883437022

                      Коментар


                        #71
                        emzo написа:
                        И най-големия недостатък на дизела:- не може да му се монтира АГУ
                        Метан може да му се монтира, както и отработено масло.

                        Коментар


                          #72
                          emzo написа:
                          И най-големия недостатък на дизела:- не може да му се монтира АГУ
                          хахахахахаахаххаха щото те рацерите нали само с газови карат,то инък не върви....тунинг бай сельо Надявам се с ирония го казваш,защото едим бензинов мотор с газова ако гори 8 на 100 извън града,един дизело ще гори малко над 5 и ако цената дизел -газ не е тройно по ниска в полза газта,каква е файдата от газ??? Пък и ако искаш да караш на алтернативно гориво,колегата го написа-отработено олио
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #73
                            Аз писах в една тема, че колата е купчина ламарини за мене, ама пък човешкото в мен не позволява да сипя олио.Кола с АГУ съм имал ..... 2 месеца, може и по малко.Просто я карах на бензин. Хахахаха.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #74
                              Няма да повтарям,моята марейка е 99 година 1.6.16винтила 103 коня.Във фирмата имаме Ситроен джъпмер 2007 година дизел 2.2 HDI 120к.с.къса база.Надбягал е какви ли не бегачки много бяга наистина.Колегата каза нямаш шанс с тази марея ще те бягам.Строихме се на светофара и...това беше, бензинката си е бензинка скъсах му трътката имайте предвид,че мареята тежи 1200кг.грубо а джъмпера е около 1500кг грубо което е горе долу едно и също.Предвид конете имам предвид.Сега ще ме разпънете на кръст,че няма база за сравнение,че едното е бус а другото кола(не каква да е ФИАТ )но пак ви казвам тоя бус е надбягал какво ли не.Дизела е добра машина в днешно време и е икономичен спор няма,но подръжката му скъпа,кой каквото ще да казва.Така,че ДЕРЗАЙ!
                              Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                              Коментар


                                #75
                                Прав си колега дизелът е само за пичове с пари,а бензина само за пичове с по малко пари 4 години карах 1.6 16v Браво бях много доволен с изключение на разхода който в града стигаше до 13100 сега от година съм с браво ТД100 и разлика има огромна.С дизела празен пълен с климатик колата върви и тегли като магаре,няма максимална скорост като бензинката но е в пъти по приятна за каране от бензина,яд ме е че не можах само да си намеря запазено jtd щото то е още по добре но все пак важно е колата да е запазена и потдържана.Така че няма значение кой какво кара важното е колата да ти доставя това удоволствие от което човек има нужда

                                Коментар

                                Working...
                                X