Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Втулки за носачи на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Втулки за носачи на пунто

    Здравейте,Днес ходих да поогледат щетите по колата след зимата и ми казаха че трябва да се сменят втулките на предните носачи. Някой да се е сблъсквал наскоро с това, да каже магазин/цени?
    Punto 1.1 SX 95г

    #2
    ....значи само на мойто пунто са му се разбрицали...
    Punto 1.1 SX 95г

    Коментар


      #3
      Е това ще се разбере когато всички анализираме щетите
      PUNTO 1.1 94г.

      Коментар


        #4
        Re: Втулки за носачи на пунто

        mironcho написа:
        Здравейте,Днес ходих да поогледат щетите по колата след зимата и ми казаха че трябва да се сменят втулките на предните носачи. Някой да се е сблъсквал наскоро с това, да каже магазин/цени?
        ами на мен ми се наложи смяна ама на темпрата около18-20 лв на ПИРЕЛИ бяха втулките/поне така ми казаха от магазина/ на пунтото сигурно ще е пак горе долу толкова
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Аз сменях скоро само че на задното колело. Бяха 39 лв. комплекта.Късмет

          Коментар


            #6
            неса скъпи колега
            punto gt

            Коментар


              #7
              Като стана въпрос за окачване...да си споделя и моите последствия ...при мен е заден амортесъор,който е почти излезнал,явно има някакъв тампон или нещо подобно което се е прокъсало или въобще го няма Та въпроса ми е намира ли се и става ли за смяна или трябва цял нов амортесъор?Колата е Фиат Пунто
              Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
              ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

              Коментар


                #8
                Самите тампони на амортисьора вървят с него но може да се приспособи нещо. Аз преди да сменя мойте амортисьори имах изкочил тампон на единия заден и с един приятел бяхме сложили тампон от жигула с едни по големи шайби отстрани и си карах така 5000 коилометра преди да ги сменя, а като ги сменях тампона от жигули хич небеше мръднал
                PUNTO 1.1 94г.

                Коментар


                  #9
                  gogata написа:
                  Като стана въпрос за окачване...да си споделя и моите последствия ...при мен е заден амортесъор,който е почти излезнал,явно има някакъв тампон или нещо подобно което се е прокъсало или въобще го няма Та въпроса ми е намира ли се и става ли за смяна или трябва цял нов амортесъор?Колата е Фиат Пунто
                  Задните амортисьори са с две уши и такива тампони отделно не се намират, но виж и сьстоянието и на самите амортисьори, ако външно са омаслени - направо ги сменяй, те поне са по 40-50лв.

                  Коментар


                    #10
                    Gogata, послушай hit-ko. При мен положението беше подобно и направо смених амортисьорите (за което съм много благодарен на hit-ko!).Иначе пропуснах да кажа за втулките - общо всичките предни (4 броя) ми излезнаха към 46 лева.
                    Punto 1.1 SX 95г

                    Коментар


                      #11
                      mironcho kyde si hodil na diagnostika za hodovata 4ast

                      Коментар


                        #12
                        Ами не съм ходил точно на диагностика, а на оглед при един майстор, в зоната около КАТ/под моста (то там се оказа че са много сервизи)... ако можеш, бих ти препоръчал да отидеш на диагностика в някой изпитан сервиз и после да си правиш колата по майстори.
                        Punto 1.1 SX 95г

                        Коментар


                          #13
                          ОК мерси, мисля да отидя да пробвам във Вантотрейд да видим какво ше ми кажат :D

                          Коментар


                            #14
                            hit-ko написа:
                            gogata написа:
                            Като стана въпрос за окачване...да си споделя и моите последствия ...при мен е заден амортесъор,който е почти излезнал,явно има някакъв тампон или нещо подобно което се е прокъсало или въобще го няма Та въпроса ми е намира ли се и става ли за смяна или трябва цял нов амортесъор?Колата е Фиат Пунто
                            Задните амортисьори са с две уши и такива тампони отделно не се намират, но виж и сьстоянието и на самите амортисьори, ако външно са омаслени - направо ги сменяй, те поне са по 40-50лв.
                            Наистина трябва да се погледнат в какво състояние са,напълно възможно е да са свършили(доста подскача напоследък задницата)Благодаря за съветите
                            Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                            ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                            Коментар

                            Working...
                            X