Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса относно браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса относно браво 1.4

    Здравейте, колеги от около седмица съм собственик на фиат браво 1,4 1997 година(все още не съм я регистрирал ). Имам доста въпроси и от една седмица чета форума, но не намерих отговор на всички...Купих си количката от горублене и по законите на мърфи е с доста проблеми но пък ми се стори доста изгодно.1. Колата не загравя, гори според мен много ловеч - софия правеше разход около 9 - 10 при леко каране 90 -110 км/час, свети лампата за инжекцията и парното също не се включва...от прочетеното досега реших че това е термостат но ако можете да ме насочите повече ще съм благодарен( как да проверя/ дали не е датчик, термостат или там каквото и да е )2. пръскалките на чистачките не функционират нито отпред нито отзад- Бушон ? Моторче? каво може да е 3. как се натяга жилото на седалките (пазажерската не може да се дърпа)4. Дали зимни гуми 170/65/14 стават за тази кола 5. Прекъсва ми светлината на дясната врътка на таблото която показва къде да духа... като минеш през дупка примерно се включва...каква е процедурата трябва ли да свалям целия централен панел за да видя къде прекъсва6. Прозорците се вдигат доста бавно едвам едвам особено пазажерската какво да ги правя?Извинявам се ако темата не е за тук или вече има отговори на въпроси подобни на мойте ще се радвам ако ми пратите поне линкове къде да прочета ако ще я триете благодаря предварително
    Ползвайте мигачи!

    "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
    Jim Morrison

    #2
    Re: Няколко въпроса относно браво 1.4

    batabit написа:
    Здравейте, колеги от около седмица съм собственик на фиат браво 1,4 1997 година(все още не съм я регистрирал ). Имам доста въпроси и от една седмица чета форума, но не намерих отговор на всички...Купих си количката от горублене и по законите на мърфи е с доста проблеми но пък ми се стори доста изгодно.1. Колата не загравя, гори според мен много ловеч - софия правеше разход около 9 - 10 при леко каране 90 -110 км/час, свети лампата за инжекцията и парното също не се включва...от прочетеното досега реших че това е термостат но ако можете да ме насочите повече ще съм благодарен( как да проверя/ дали не е датчик, термостат или там каквото и да е )2. пръскалките на чистачките не функционират нито отпред нито отзад- Бушон ? Моторче? каво може да е 3. как се натяга жилото на седалките (пазажерската не може да се дърпа)4. Дали зимни гуми 170/65/14 стават за тази кола 5. Прекъсва ми светлината на дясната врътка на таблото която показва къде да духа... като минеш през дупка примерно се включва...каква е процедурата трябва ли да свалям целия централен панел за да видя къде прекъсва6. Прозорците се вдигат доста бавно едвам едвам особено пазажерската какво да ги правя?Извинявам се ако темата не е за тук или вече има отговори на въпроси подобни на мойте ще се радвам ако ми пратите поне линкове къде да прочета ако ще я триете благодаря предварително
    Колега тая кола не си ли е пробвал и оглеждал преди да я платиш?

    Коментар


      #3
      Re: Няколко въпроса относно браво 1.4

      batabit написа:
      Здравейте, колеги от около седмица съм собственик на фиат браво 1,4 1997 година(все още не съм я регистрирал ). Имам доста въпроси и от една седмица чета форума, но не намерих отговор на всички...Купих си количката от горублене и по законите на мърфи е с доста проблеми но пък ми се стори доста изгодно.1. Колата не загравя, гори според мен много ловеч - софия правеше разход около 9 - 10 при леко каране 90 -110 км/час, свети лампата за инжекцията и парното също не се включва...от прочетеното досега реших че това е термостат но ако можете да ме насочите повече ще съм благодарен( как да проверя/ дали не е датчик, термостат или там каквото и да е )2. пръскалките на чистачките не функционират нито отпред нито отзад- Бушон ? Моторче? каво може да е 3. как се натяга жилото на седалките (пазажерската не може да се дърпа)4. Дали зимни гуми 170/65/14 стават за тази кола 5. Прекъсва ми светлината на дясната врътка на таблото която показва къде да духа... като минеш през дупка примерно се включва...каква е процедурата трябва ли да свалям целия централен панел за да видя къде прекъсва6. Прозорците се вдигат доста бавно едвам едвам особено пазажерската какво да ги правя?Извинявам се ако темата не е за тук или вече има отговори на въпроси подобни на мойте ще се радвам ако ми пратите поне линкове къде да прочета ако ще я триете благодаря предварително
      1. Или термостат или датчик. Провери дали термостата не е постоянно отворен - като отлепи стрелката за температурата спри и пипни маркучите на радиатора. За светещия инжектор ще трябва диагностика, може да е и от датчика за температура. Парното как така не се вкючва, не тръгва вентилатора или не духа топло?2. На пръскалките има едни гадни клапанчета те могат да правят проблем, ако моторчето работи.3. Имаше някъв пиниз и при мен се беше прецакало ама не се сещам.4. Гумите са идеални.5. Кофти връзка ако ти се занимава може да се оправи.6. Нормално е.
      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

      Коментар


        #4
        Re: Няколко въпроса относно браво 1.4

        sasho_35,Гледал съм я да но бях бюджетно ограничен и не можех да си позволя кола по която няма какво да се прави ако има въобще такава.... питах за съветиmaskarata, мерси за бързия отговорпарното духа адски слабо топло....в момента в който го включа просто стрелакта за топлото пада на минимум и светва за инежекциятакъде се намират тия клапанчета за пръскалките и пиниза мога ли сам да го натегна
        Ползвайте мигачи!

        "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
        Jim Morrison

        Коментар


          #5
          Здравей колега! Ако парното духа слабо най-елементарното е да смениш филтъра на купето- най-вероятно е яко задръстен. За чистачките- дигни капака и накарай някой да дърпа лостчето вътре и слушай дали помпата бучи. Ако бучи значи имаш запушване най-вероятно по системата. Клапанчетата се намират под предната и задната кора на капаците, предният е трипътен, а задният- двупътен. Струват по 4-5лв единия. Дано съм бил полезен.
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #6
            packo84 написа:
            Здравей колега! Ако парното духа слабо най-елементарното е да смениш филтъра на купето- най-вероятно е яко задръстен. За чистачките- дигни капака и накарай някой да дърпа лостчето вътре и слушай дали помпата бучи. Ако бучи значи имаш запушване най-вероятно по системата. Клапанчетата се намират под предната и задната кора на капаците, предният е трипътен, а задният- двупътен. Струват по 4-5лв единия. Дано съм бил полезен.
            Парното духа силно според мен но не духа топло... ако пусна топлото колата изстива и почва да свети инжекцията, парното на най - силно ниво малко трака от лявата страна....за пръскалките ще пробвам първо с бушончетата стори ми се че има отделно за тях ако не съм се объркал нещо
            Ползвайте мигачи!

            "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
            Jim Morrison

            Коментар


              #7
              Смени си термостата задължително, не е скъп. За справка на цени за части можеш да търсиш в www.axm-auto.com Пасажерската седалка я сваляш, махаш пластмасовата кора откъм средната конзола, там където е оста има една метална палстина и продължава с пружина, която дърпа механизма за освобождаване, сигурно пружината се е скъсала. Пръскалките- откачаш кечето на предния капак и извади едното маркуче да видиш дали ще работи моторчето, ако работи продължаваш с търсене на клапана м/у двете пръскалки, пробваш дали от него пръска, ако не пръска търсиш такъв и го сменяш или с разклонение за аквариумни рибки, но ще връща водата, може и пръскалките да са запушени, сваляш и киснеш в оцет за варовика и продухване. Клапана за задната чистачка е над сервото, търсиш го ако работи-работи, ако не ясно..... Търсиш как се сваля централната конзола на таблото и си сменяш прекъсващата крушчица с нова.За профилактика на прозорци има много теми, търси!
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар

              Working...
              X