Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Що е то Tекстилни вериги за сняг и лед и има ли почва у нас?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Що е то Tекстилни вериги за сняг и лед и има ли почва у нас?

    Здравейте колеги ... както се казва снега (на някой места в България) пак ни хвана неподготвени Искам да ви попитам имате ли наблюдения върху текстилните вериги като тези например http://www.autosock.bg/index.html аз случайно попаднах на този сайт и ми стана интересно, че реших да попитам дали някой ползва такива и дали има полза от тях ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

    #2
    Темата е дискутирана доста.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...t=30Някой трябва да се жертва да си ги купи и да даде отзиви.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Темата е дискутирана доста.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...t=30Някой трябва да се жертва да си ги купи и да даде отзиви.
      То пък многото сняг, че да ги тестваме

      Коментар


        #4
        Бе то сняг има, ама чак пък 150 лева ...И в момента, в който стъпя на асфалт ще станат на парцали.Най вероятно, в Европа струват десетина евро, но тук пак сме решили да правим пазарни рекорди.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #5
          Malone написа:
          Бе то сняг има, ама чак пък 150 лева ...И в момента, в който стъпя на асфалт ще станат на парцали.Най вероятно, в Европа струват десетина евро, но тук пак сме решили да правим пазарни рекорди.
          Аз разгледах чужди сайтове и цените са подобни на тея в България... А колкото до това дали ще се накъсат ... незнам ... дават ги за доста издържливи. Но като цяло само цената ме спира да си купя такива вериги да пробвам
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

          Коментар


            #6
            Преди няколко дни четох тест на ADAC за вериги и там имаше коментар за текстилните вериги.Коментара беше,че са доста добри и че технологийте са напреднали доста в тази насока.Аз също бих си купил подобни вериги,ако ми изпаднат изгодно,но е по-вероятно да ми изпаднат вериги König,Pewag,Rutt...
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              На пандата пък, изрично е написано да не слагам вериги(метални). Тези текстилните и за мен са интересни, но са много скъпи. А и става въпрос само за две колелета, нали?
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Danchojn написа:
                На пандата пък, изрично е написано да не слагам вериги(метални). Тези текстилните и за мен са интересни, но са много скъпи. А и става въпрос само за две колелета, нали?
                Ами до колко разбрах е за 2 колелета да ...Цитирам сайта от първия пост:7. На кои колела трябва да ги монтирам?- AutoSock текстилни вериги се монтира на задвижващите колела.п.п: А ако автомобила е 4х4 се слагат на предните колела
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

                Коментар


                  #9
                  Danchojn написа:
                  На пандата пък, изрично е написано да не слагам вериги(метални). Тези текстилните и за мен са интересни, но са много скъпи. А и става въпрос само за две колелета, нали?
                  Не знам ти къде ходиш с твойта Панда ама на мойта досега никога не и се е налагало да слагам вериги.

                  Коментар


                    #10
                    Shefy написа:
                    Danchojn написа:
                    На пандата пък, изрично е написано да не слагам вериги(метални). Тези текстилните и за мен са интересни, но са много скъпи. А и става въпрос само за две колелета, нали?
                    Не знам ти къде ходиш с твойта Панда ама на мойта досега никога не и се е налагало да слагам вериги.
                    В стара планина имам вила, но има и наклони по 25-30гр. Не че зимата редовно ходя, но пък като се наложи........
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      invisible написа:
                      Danchojn написа:
                      На пандата пък, изрично е написано да не слагам вериги(метални). Тези текстилните и за мен са интересни, но са много скъпи. А и става въпрос само за две колелета, нали?
                      Ами до колко разбрах е за 2 колелета да ...Цитирам сайта от първия пост:7. На кои колела трябва да ги монтирам?- AutoSock текстилни вериги се монтира на задвижващите колела.п.п: А ако автомобила е 4х4 се слагат на предните колела
                      Много от автомобилите 4х4 основно се задвижват със задните! Освен това пандата е в така наречения ON DEMOND режим. Но по същество е Full Time като само процентите въртящ момент между преден и заден мост се променят. Т.е. винаги е зацепена на 4х4. Затова ако ще слагам, бих сложил на 4-те колела. А и не е само тръгването, ами спирането.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Danchojn написа:
                        invisible написа:
                        Danchojn написа:
                        На пандата пък, изрично е написано да не слагам вериги(метални). Тези текстилните и за мен са интересни, но са много скъпи. А и става въпрос само за две колелета, нали?
                        Ами до колко разбрах е за 2 колелета да ...Цитирам сайта от първия пост:7. На кои колела трябва да ги монтирам?- AutoSock текстилни вериги се монтира на задвижващите колела.п.п: А ако автомобила е 4х4 се слагат на предните колела
                        Много от автомобилите 4х4 основно се задвижват със задните! Освен това пандата е в така наречения ON DEMOND режим. Но по същество е Full Time като само процентите въртящ момент между преден и заден мост се променят. Т.е. винаги е зацепена на 4х4. Затова ако ще слагам, бих сложил на 4-те колела. А и не е само тръгването, ами спирането.
                        Ами така пише в сайта, че слагат на предните колела ... а ако ще се взима и за четирите мисля, че доста солено ще излезе тая екстра
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

                        Коментар


                          #13
                          Май ще си перкаме без текстил.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            P.S. Какъв разхо дава тази панда? И наистина ли е толкоз спъната колкото се говори по нета. Мен много ме блазни едно такова автомобилче, защото е малко и идеално за града а по нета гледам клипове на които това нещо минава през места дето и големите "Жипове" ще се озорят и много съм впечатлен.
                            KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                            Land Rover Discovery 2.5TD '94
                            EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                            EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                            EX: Fiat Regata 1.7D '84

                            Коментар


                              #15
                              Scorpion_BV написа:
                              P.S. Какъв разхо дава тази панда? И наистина ли е толкоз спъната колкото се говори по нета. Мен много ме блазни едно такова автомобилче, защото е малко и идеално за града а по нета гледам клипове на които това нещо минава през места дето и големите "Жипове" ще се озорят и много съм впечатлен.
                              За проходима е много проходима. За спъната си е спъната - 20сек. от 0-100км/час. Първа е много къса и позволява по пресечени терени да се движиш бавно но сигурно. Разхода е повече от задоволителен за 4х4. На задния мост винаги има поне 5% въртящ момент.Това че е спъната лично за мен не е проблем а предимство. А спънатоста идва от късите 1 и 2 скорост, но това я прави по-проходима от големите джипове(освен теглото). Все пак е 1242кубика. За мен по-важното е че е добре скроен и надежден автомобил.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X