Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Май се прецаках с една добавка за ск. кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Май се прецаках с една добавка за ск. кутия

    Вчера ходих да сменям маслото в двигателя и покрай това,че прочетох тук една тема за масло в скоростната кутия реших да ги помоля да ми погледнат и нивото в ск. кутия,че нещо когато колата загрее много трудно влизат скоростите. Момчето каза,че трябва да се долее (не било за смяна) и ме посъветва вместо да купя 1 литър и да доллеем стотина грама направо да взема една добавка за ск. кутии на STP и ще се оправи проблема.Обаче кво стана..40 мин. след това естествено в яките задръствания колата загря и скоростите още по-трудно почнаха да влизат. Докато стигна до нас съвсем се п...баха. Не влизаше никоя скорост дори и със страшно усилие.И така зарязах колата. Днес сутринта на студен двиг. всичко е ОК, но пак ще ходя в сервиза. Кажете ако знаете какво да се направи - дали да сменя изцяло маслото в ск. кут. или е нещо от амбриажа?? Какво масло се слага? И защо само на загрял двигател го прави??? Колата е Браво 1.6 16v и ми се струва страшно тъпо да върви само когато е студена
    Bravo 1.6 16v

    #2
    На мен ми се случи подобно нещо със служебното пежо 206 след смяна на жилото на съединителя.При студен двигател отделя като загрее не отделя добре и на първа не може да включи.Обяснението според мен е следното:когато феродото на съединителя се нагрее то се раздува и става по дебело и когато съединителя отделя много ниско се получава горния ефект.

    Коментар


      #3
      имах същи случай, там проблема беше че при смяната на маслото на скоростната кутия сложиха с 1литър по малко масло. А и маслото което сложиха беше като по каталога синтетчно и т.,н. та след 100-120 км когато загрее кутията и скоростите "блокираха" и започваше да вие, изтинеше ли и се оправяха. Проблема го решихме като сложихме колкото е нужно някакво гръцко минерално гъсто масло плюс 0.5литра добавка и след 20-3-км пробег всичко беше ОК.
      Fiat Coupe 2.0 16v Cadamuro, Fiat Stilo

      Коментар


        #4
        Ако си сигурен че съйдинителя ти е ОК незнам от какво може да е но аз досега на каквито и да е коли трудното влизане и превключване = кофти съйдинител Успех
        По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
        Дедра Турбо Интеграле

        Коментар


          #5
          Май ще се окаже от съдинителя. Вчера оставих колата в един сервиз и днес уж ще ми звъннат да кажат от какво е, ама аз малко се притеснявам защото веднага започнаха да ме клатят с реплики от рода на: "дано не се окаже това, което си мисля..." По принцип съединителя отделя долу и аз им казвам: "Натегнете го малко и може да се оправи" а тея веднага ми викат: "абе глупости, оставяй колата, че сега имаме много коли (пък и да изстине малко) и утре ще видим"А относно съединителя - когато купувах колата от една жена, тя ми каза, че е сменяла съединител защото бил много твърд. Сега наистина педала е много мек и аз предполагам, че наистина е сменян, но не съм 100% сигурен.
          Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            [quote="chris"] а тея веднага ми викат: "абе глупости, оставяй колата, че сега имаме много коли (пък и да изстине малко) и утре ще видим"как ми кажат така паля гуминетките и изчезвам само като им чуеш приказките и трябва да си сигурен че са измамници
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              [quote="stef"]
              chris написа:
              а тея веднага ми викат: "абе глупости, оставяй колата, че сега имаме много коли (пък и да изстине малко) и утре ще видим"как ми кажат така паля гуминетките и изчезвам само като им чуеш приказките и трябва да си сигурен че са измамници
              И аз така си казах ама какво да направя в такъв момент не ти идва нищо на ум. А по принцип аз и друг път съм ходил там, не ме виждат за пръв път, но това не би им попречило да ме метнат. То май и така си стана... Вчера си взех колата, сега всичко е ОК и съединителя ми отделя доста по-нагоре. Казаха, че на няква щанга нещо и имало, така и не разбрах! Сигурно само нещо са натегнали съединителя и толкова. Взеха ми 40 лв. и за сега е това. Дано след някой друг ден не стане пак същото.П.С. А случайно някой да знае за каква щанга/щанги става въпрос, че на мен хич не ми е ясно
              Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                [quote="chris"]
                stef написа:
                chris написа:
                а тея веднага ми викат: "абе глупости, оставяй колата, че сега имаме много коли (пък и да изстине малко) и утре ще видим"как ми кажат така паля гуминетките и изчезвам само като им чуеш приказките и трябва да си сигурен че са измамници
                И аз така си казах ама какво да направя в такъв момент не ти идва нищо на ум. А по принцип аз и друг път съм ходил там, не ме виждат за пръв път, но това не би им попречило да ме метнат. То май и така си стана... Вчера си взех колата, сега всичко е ОК и съединителя ми отделя доста по-нагоре. Казаха, че на няква щанга нещо и имало, така и не разбрах! Сигурно само нещо са натегнали съединителя и толкова. Взеха ми 40 лв. и за сега е това. Дано след някой друг ден не стане пак същото.П.С. А случайно някой да знае за каква щанга/щанги става въпрос, че на мен хич не ми е ясно
                абе щом са го оправили майната му на 40 лв щом не са те натоварили все едно са сменяли съед значи не са големи измамници
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Скорости

                  Аз си смених Маслото на двигатела и скоростите и се указа че скоростите са от като за 90кс а мойто е Punto75 1.2ELX сложих 1.800 гр. а иначе по каталог е повече.Но имам проблем А именнно трудно включва от 2 на 1 .Трябва колата да е спряла ,тогава няма провлем, също и от 1 на 2 няма пробрем. ако някои има идея от какво е нека пише .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Re: Скорости

                    kluchar написа:
                    Аз си смених Маслото на двигатела и скоростите и се указа че скоростите са от като за 90кс а мойто е Punto75 1.2ELX сложих 1.800 гр. а иначе по каталог е повече.Но имам проблем А именнно трудно включва от 2 на 1 .Трябва колата да е спряла ,тогава няма провлем, също и от 1 на 2 няма пробрем. ако някои има идея от какво е нека пише .
                    От опит знам(не че съм спец.) че от 2-а на 1-а трудно си влиза винаги(на каквато и да е кола), малко междинна газ и влиза(синхронизация).
                    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                    Lancia Y

                    Коментар


                      #11
                      Скорости

                      Вярно но на ФОРДА ескорт 97г и на СИТРОЕН -XZ 94г проблеми нямам , особенно на форда включваш без проблем.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар

                      Working...
                      X