Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. регулатор на фар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. регулатор на фар

    Колеги, извинявайте за питането, ама някой да е ремонтирал машинка за фар, и по специално ме интересува подмяната на моторчето и безконечния винт на него.А струва ми се, че във форума беше публикувана такава тема, но след 3 часа ровене не я намерих... Макар че не съм сигурен дали съм я чел тук!

    #2
    и аз търсих и нищо не открих и по твоя и по моя проблем( абе байдауей,кога ще заработи нормално тая търсачка ) По твоя проблем не мога да кажа нищо и се извинявам,че ще ти ползвам темата,но за да не пускам нова...ако някой може да ми каже ,как мога да си регулирам светлините,отпред на винтове ли е както при повечето автомобили или? Имам предвид не електронното нагоре и надолу,то си ми работи,но двата фара бият в различни посоки и още по-зле стана след един удар на паркинг от идиот преди време...Интересува ме има ли отпред винтове с които да мога да оправя тоя проблем или не?
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      paralesa написа:
      и аз търсих и нищо не открих и по твоя и по моя проблем( абе байдауей,кога ще заработи нормално тая търсачка ) По твоя проблем не мога да кажа нищо и се извинявам,че ще ти ползвам темата,но за да не пускам нова...ако някой може да ми каже ,как мога да си регулирам светлините,отпред на винтове ли е както при повечето автомобили или? Имам предвид не електронното нагоре и надолу,то си ми работи,но двата фара бият в различни посоки и още по-зле стана след един удар на паркинг от идиот преди време...Интересува ме има ли отпред винтове с които да мога да оправя тоя проблем или не?
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20529

      Коментар


        #4
        Има два винта, бели на цвят. Този на машинките е за вертикална настройка, а другият е зад рефлекторите на дългите и е за ляво-дясно. Доколкото си спомням, ако е с ел.машинка, настройката се прави на положение 1 на копчето на таблото. А ако винтовете не дадат достатъчно височина, разхлабваш леко болтовете на фаровете, надигаш ги до край и стягаш. При мен това помогна... :DP.S. Това е за фаровете с лупи, при тебе май са обикновени, като гледам снимките.

        Коментар

        Working...
        X