Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно придърпване на празен ход :?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно придърпване на празен ход :?

    Здравейте, днес си взех колата от ремонта (sun) , но на празен ход усещам как ми играят оборотите,а в движение на свободна как леко придърпва .. стъпковото моторче е чистено.. Майстора ми каза да си почистя дюзите за впръскване на горивото дали само от това ми го прави преди ремонта не ми го правеше този номер Някакви идеи ? Благодаря предварително

    #2
    Причини за това има доста. Провери кабели, свещи, бобини. Другото е по-лошо ... Какъв е бил ремонта?
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    Коментар


      #3
      tedynaidenov написа:
      Причини за това има доста. Провери кабели, свещи, бобини. Другото е по-лошо ... Какъв е бил ремонта?
      От най- хубавите .. основен (: ... беше тръгнало нещо и реших да го направя като хората ..

      Коментар


        #4
        Проверете дебитомера.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Възможна запаметена грешка ж компютара.Изключи масата на акомулатора и ч включи отново след 5 мин.При мен се беше получило от разкачен датчик на маслото.Провери

          Коментар


            #6
            iansen написа:
            Възможна запаметена грешка ж компютара.Изключи масата на акомулатора и ч включи отново след 5 мин.При мен се беше получило от разкачен датчик на маслото.Провери
            Това ще го пробвам утре сутрин (: АКо не стане в сряда като съм свободен ще я карам към майстора да я гледа пак и ще му казвам Rokambol ще видим (: Други мнения , колеги

            Коментар


              #7
              колега след направен основен ремонт би трябвало майстора да си поеме гаранция по двигателя,закарай я най добре при него да си я погледне.причината най вероятно е в тръгнал дебитомер ,но дано да не е това
              Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

              Коментар


                #8
                Re: Странно придърпване на празен ход

                silversony написа:
                Здравейте, днес си взех колата от ремонта (sun) , но на празен ход усещам как ми играят оборотите,а в движение на свободна как леко придърпва .. стъпковото моторче е чистено.. Майстора ми каза да си почистя дюзите за впръскване на горивото дали само от това ми го прави преди ремонта не ми го правеше този номер Някакви идеи ? Благодаря предварително
                Колега, как е зацепен ангренажния ремък? Трудно ли пали колата? Има голяма вероятност да не е зацепен както трябва и затова да играят оборотите.

                Коментар


                  #9
                  Re: Странно придърпване на празен ход

                  silversony написа:
                  ...на празен ход усещам как ми играят оборотите,а в движение на свободна как леко придърпва .. ...
                  Как така придърпва на свободна.Ако проблема е възникнал след ремонта я връщай при майстора. По-вероятно е пропуснал да закачи някой вакум, някоя маса към двигателя...
                  Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                  Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                  -------------------------------------------------------------

                  Коментар


                    #10
                    Що си правил основен ремонт бре?Мотора беше на не повече от 20 000 км след облужване и основен ремонт.Бях сменил всичко по тоя двигател.За тези повече от 20000 км които я имах тая кола нито един път не е спряла.Към колегите дето питат как е зацепен ангрнажния ремък:Ако не се зацепи точно колата НЯМА да запали.Тоз мотор винаги гледа позицията на коляновия вал и позицията на разпределителния, ако не съвпадат НЕ пали.Съжалявам да чуя че се е скапало нещо по точно това Браво.

                    Коментар

                    Working...
                    X