Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с Пунто 1.2 1998 година бензиново 60 к.с

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с Пунто 1.2 1998 година бензиново 60 к.с

    То проблемите са 2 всъщност единият , е че отнякъде ми изчезваше антифрииза но не можех да вида откъде но вчера понеже долях доста антифриз и като я качих на канала видях как обилно капе антифриз пак с точност откъде не можах да разбера ,но поне знам 4е не е от радиатора около агренажния ремък беше теча и се сти4аше по картера ( надявам се да е някой маркуч ) а може и да е водна помпа но нз къде е намира аз от коли нищо почти не чаткам така че може и да греша.. а другият проблем е с скоростите супер трудно почнах да вкарвам 1-ва и 2-ра и задна като вкарвам задна джегърта каотна рейсовете икарус като сменят скоростите ... не е от суединителя понеже ми обясниха че ако е заминал няма ад набира и тн. Махнах кожата която покрива скоростняи лост и открих вътре една пластмасова зегерка ак осе не лужа снимал съм я и ще я прикача, която е счупена на 2 надявам се да е от нея. Та питането ми е дали някой е имал такъв теч да ми помогне с информация дали наистина не е водната помпа а не маркуч и откъде мога да си купя такава част за скоростите и дали някой е имал същия проблем !
    Прикачени файлове
    Анцунга се носи върху пуловера !

    #2
    от там дето описваш теча е водна помпа!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      ахам мерси за инфото иаз мисля че трябва да в това понеже нз дали има маркучета там пък и не съм я сменял помпаат акто купих колата само ремък ролко и филтри смених а ве4е 3-та година я карам
      Анцунга се носи върху пуловера !

      Коментар


        #4
        колега и аз имам такъф пръстен само че на мк2 и още незнам от каде е.но невиждам от каде е и не виждам някав ефект
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          Пръстена е от маншона на скоростния лост горния край, несе притеснявай нищо не зависи от него. Теча от къде е от към генератора или от към капака на ремъка? Ако е от вътрешната страна може да е и от гарнитурката на тръбата която отива към термостата. Що се отнася до скоростите неприятно но сам неможеш се оправи, защото трябва да се смъкне кутията и да се изчистят шлиците на феродовия диск и първичния вал. Със времето поръждясват или ако пропуска масло от някъде и праха от изтрития феродов диск се понатрупват и клеясват и при натискане на съединителя феродовия диск неможе да се премести и се увлича от маховика. По тази причина не се и включват първа и задна а понякога и втора. Не виждам начин от къде може да се бръкне и да се пръсне на шлиците малко спрей, може и да стане но също е мъка. Успех
          FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

          Коментар


            #6
            ее да бях учил в хенри форд да имах поне малка представа от коли , ами не е от страната на капака на ремука аз отдолу като гледах капака се пада вляво а теча е ждясно и капе по картера ... а за скоростите начи да не го мисал пръстена трее да се отворат и да се видат мерис много .. щя хода при некжи маистори ама не познавма добри освен екстрим сервиза ама там с час след 3 седмици чак примерно ще могат да я праат а мен ми трее някъде до 2 -3 дена да я земат че са като застуди с тоя теч мое сичко да стане
            Анцунга се носи върху пуловера !

            Коментар


              #7
              Колеги наемрих къде е проблема благодарение на Екстрим Сервиз , този който го хвалят в Орландовци на улица София . Проблема със скорсотите се оказа заради съединителя просот са натегнали жилото но явно е тръгнал и по натам ще го сменям, а теча на антифриз бил от радиатора на парното, сега съм купил радиатор4е ново за 42 лв, и ще видя как ще го сменя може би ще отида при момчетата от сервиза да го сменят и оправят . а да и забреавих да кажа за пръстенчето то държи кожата ояот покрива лостта да ен се свлича .. тоест не играе никва роля
              Анцунга се носи върху пуловера !

              Коментар

              Working...
              X