Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения по закупуването на Пунто Кабрио

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения по закупуването на Пунто Кабрио

    Здравейте колеги и За Много Години.Предстои ми закупуване на Фиат Пунто-кабрио.Много ми харесва мъника,а и ми изпадна на много добра цена.Има забележки и то не една,но едното за сметка на другото...та..по темата!Това което ме интересува е: Въпросният мотор (1.2 60кс 1995г.) има ли някакви болежки...често срещани проблеми,за които трябва да внимавам....на които да обърна по сериозно внимание,как стои въпроса с подръжката,обслужването и евентуалните ремонти на съответният автомобил?!?Също така,това което ми направи силно впечатление-съеденителят е адски нисък....т.е. педала е на нивото на другите,но луфта имам чувството,че е не повече от 10см.Нормално ли е това?Иначе си отделя добре и не е твърд.Автомобилът ще бъде закупен живот и здраве понеделник,за това трябва да насъера повечко информация.Благодаря предварително на отзовалите се и лек ден на всички

    #2
    кола

    да се вдига гурукада нее скъсан /отдзат стъклото да се вижда/ релетата са одзад при стоповете двигатела да работи добре той нее много разпростарнен при другите Фиати а и ако има повече ключове -не правени по добре и код карта
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      да се вдига гурукада нее скъсан /отдзат стъклото да се вижда/ релетата са одзад при стоповете двигатела да работи добре той нее много разпростарнен при другите Фиати а и ако има повече ключове -не правени по добре и код карта
      Двигатела работи добре...дори доста добре.Не се чува на отворени прозорци дори,няма вибрации...и това е на работа на газ.Мисля да махна газовото.Чувал съм,че това са достатъчно икономични автомобили,че да могат спокойно да се карат на бензин.Не можах да разбера само изречението "той не е много разпространен при другите Фиати"???Предполагам,че иде реч за двигателя,но какво му е по различното?

      Коментар


        #4
        Re: кола

        М те кабриотата маи бяха с 2 модела двигатели ... 1.6 Bertone и някакъв по-малък имаше ...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          хух

          Ами това,което ще вземам е с 1.2 мотор моно инжекция...идея си нямам кой мотор е...

          Коментар


            #6
            Re: хух

            DeepminD написа:
            Ами това,което ще вземам е с 1.2 мотор моно инжекция...идея си нямам кой мотор е...
            а тоз мисля ,че го има ... в доста коли 60 коня .Незнам при кабриотата купетата дали има S модел или как се водят ...
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Хайде бе колеги,никой ли не може да ми каже нещо за въпросният модел?А за двигателя?Утре я купувам,а още нищо незнам

              Коментар


                #8
                DeepminD написа:
                Хайде бе колеги,никой ли не може да ми каже нещо за въпросният модел?А за двигателя?Утре я купувам,а още нищо незнам
                Ем колега кода ти кажа , моноижекция ако слагаш газ ще ти излезе евтино ... Ами колата не е самолет , но до 180 критични ще ускорява , разхода според зависи ако караш с 80 7-8 на 100 ... ако мачкаш яко 10-11 ...Друго понеже незнам купетата какви са , гледаи дали имаш на таблото оборотомер и пробор за температурата на водата.Оборотомера маината му ... ама уреда , задължително да го има ... Ми хубаво е като я вземеш да и смениш термостата (освен ремък масло и там филтри и другите)...Друго като запалиш двигателя трябва да е тих .Друго какво да те съетвам .. а да ключовете . Фиат върви с 3 ключа и една карта с код. Единия ключ е червен и служи само за обучаване на другите 2 с които се кара ... искаи да ги има .. иначе ще си имаш проблем с емобилаизера ... ако се заключи и несика да пали ... Друго несе сещам ...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Fiat_Punto11 написа:
                  DeepminD написа:
                  Хайде бе колеги,никой ли не може да ми каже нещо за въпросният модел?А за двигателя?Утре я купувам,а още нищо незнам
                  Ем колега кода ти кажа , моноижекция ако слагаш газ ще ти излезе евтино ... Ами колата не е самолет , но до 180 критични ще ускорява , разхода според зависи ако караш с 80 7-8 на 100 ... ако мачкаш яко 10-11 ...Друго понеже незнам купетата какви са , гледаи дали имаш на таблото оборотомер и пробор за температурата на водата.Оборотомера маината му ... ама уреда , задължително да го има ... Ми хубаво е като я вземеш да и смениш термостата (освен ремък масло и там филтри и другите)...Друго като запалиш двигателя трябва да е тих .Друго какво да те съетвам .. а да ключовете . Фиат върви с 3 ключа и една карта с код. Единия ключ е червен и служи само за обучаване на другите 2 с които се кара ... искаи да ги има .. иначе ще си имаш проблем с емобилаизера ... ако се заключи и несика да пали ... Друго несе сещам ...
                  Има гаден часовник вместо оборотомер,а прибор за температурата няма мисля.Двигателя е много тих,почти не се чува.Не я вземам за да хвърча с нея,имам си значително по мощен автомобил.Вземам я за градска кола.Ще се кара предимно във Варна.Как мога да разбера дали е прегрявана?Какво срито може да има по нея?Единственото което ми прави лощо впечатление е,че доста е омаслевена (мисля,че е горната гарнитура).

                  Коментар


                    #10
                    DeepminD написа:
                    Fiat_Punto11 написа:
                    DeepminD написа:
                    Хайде бе колеги,никой ли не може да ми каже нещо за въпросният модел?А за двигателя?Утре я купувам,а още нищо незнам
                    Ем колега кода ти кажа , моноижекция ако слагаш газ ще ти излезе евтино ... Ами колата не е самолет , но до 180 критични ще ускорява , разхода според зависи ако караш с 80 7-8 на 100 ... ако мачкаш яко 10-11 ...Друго понеже незнам купетата какви са , гледаи дали имаш на таблото оборотомер и пробор за температурата на водата.Оборотомера маината му ... ама уреда , задължително да го има ... Ми хубаво е като я вземеш да и смениш термостата (освен ремък масло и там филтри и другите)...Друго като запалиш двигателя трябва да е тих .Друго какво да те съетвам .. а да ключовете . Фиат върви с 3 ключа и една карта с код. Единия ключ е червен и служи само за обучаване на другите 2 с които се кара ... искаи да ги има .. иначе ще си имаш проблем с емобилаизера ... ако се заключи и несика да пали ... Друго несе сещам ...
                    Има гаден часовник вместо оборотомер,а прибор за температурата няма мисля.Двигателя е много тих,почти не се чува.Не я вземам за да хвърча с нея,имам си значително по мощен автомобил.Вземам я за градска кола.Ще се кара предимно във Варна.Как мога да разбера дали е прегрявана?Какво срито може да има по нея?Единственото което ми прави лощо впечатление е,че доста е омаслевена (мисля,че е горната гарнитура).
                    Мани я тая гарнитура и на мойто Пунто се е скапала, а е доста по-ново...тя не е проблем. Гледай за важните неща, които са си основни при купуване на каквато и да е кола - гледай за удари, да не е пребоядисвана, тествай и окачването(карета, амортесьори и тн), погледни отдолу какво е състоянието за ръжда. Това мога да те посъветвам аз... и един съвет от мен - ако самата кола не ти харесва и не те грабне, по-добре не прави компромис от към цена, състояние или каквото и да било. Добра кола се намира с търпение, малко късмет и без прибързани решения. Успех.

                    Коментар


                      #11
                      Истината е че колата има доста забележки но цената и е 1000лв заради това!Имала е удър,но мисля че не е бил сериозен!Има голямо захождане на ляво,но гумата там е мн крива

                      Коментар


                        #12
                        Щом няма датчик за температурата ... а само лампа . или ще трябва да вземеш ново табло , от модел които има , или да си монтираш допълнителен уред за температурата ... (че незнам за кои път етаи като тебе и аз незнаех нишо и не си монитирах поради незнание ... и го ядох големия , лампата светна .. прегря изби гарнитурата ... и после ходене по-мъките ся мисля за нов двигател) Така,че ако я взимаш непремнно мисли за монтиране на допълнителен уред за темперратурата или ново табло. Монатажа не е проблем става лесно и бързо ... Но просто го имаи в предвид. А относно по тея данни че ги няма тея неща означава ,че модела на купето е S ... (демек оразян от сякакъв вид екстри , като ел фарове , ел стъкла ,барчето е по смотано нямаш еарбаг и ABS ... Maй само чупещ волан има Но нямам забележки замо уреда за Температурата и ключовете за палене с картата ... иначе много мъки ше видиш. Ако ше си я ремотираш ти става относно калника и удара ... ако мислиш друг да ти я прави си приготви бая пари ... моита я взех 2500 след прегряване стана към 4500 + газова уредбва после катастрофирах , засмяната на радиатор десен калник ,маска .2фара + мигачи ,и преден капак + боядисване на калника и капака ми зеха 1500 лева ... И се ядосвам да бях си я правил аз ... за 600 лева щях да си набавя частите ... ама хаде ... та някде кам 6000 и нагоре ми е изленала ... Иначе двигателя е здрав ... моя е оставал и без масло ... но държи ... доста устоичиви сa тея двигатели 1.1-1.2 SPI FIRE ...Тестваи и скоростите как ги превклюва... мякои колеги се оплакват ,че заяждат ... при мен са си добре ама се пак ...
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          Hubavo shte e da si smenq napravo tabloto.Nadqvam se,ako q vzema da udarite edno ramo s nqkakyv snimkov material tip "napravi si sam".Kato ekstri-ima samo el stykla (predni) i airbag na shofiora (sveti mu lampata).Nishto drugo-daje i servo nqma :D Utre sym na posleden pregled po hodovata chast i ako e ok q vzimam.Stiskaite palci. P.S.Molq da byda izvenen za latineca-na rabota sym i nqmam kirilica poradi preinstalaciq

                          Коментар


                            #14
                            DeepminD написа:
                            Hubavo shte e da si smenq napravo tabloto.Nadqvam se,ako q vzema da udarite edno ramo s nqkakyv snimkov material tip "napravi si sam".Kato ekstri-ima samo el stykla (predni) i airbag na shofiora (sveti mu lampata).Nishto drugo-daje i servo nqma :D Utre sym na posleden pregled po hodovata chast i ako e ok q vzimam.Stiskaite palci. P.S.Molq da byda izvenen za latineca-na rabota sym i nqmam kirilica poradi preinstalaciq
                            To серво апарат имаш ама е за спирачките ,а относно волана ... по горните модели имат , електрически усливател ... става и за този ако искаш може да си го купиш от делно , и се пуска с копче примерно като искаш да паркираш (при заводкото се води CITY режим) Ем мини една диагностика на PC на тая кола тя ше каже още къде я боли и сърби ... освен еарбека.. Щом има тея неща дето изброи нишо чудно да закачиш новото табло и да тръгне ... ама не съм сигорен.
                            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                            Коментар


                              #15
                              Сделката днес се провали поради ред причини (състояние/цена и т.н.)!Благодаря на отзовалите се във форума.Темата е за ключ

                              Коментар

                              Working...
                              X