Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърд съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърд съединител

    Педала на съединителя ми е твърдТрудно се натискаТака я купих, но тогава познат ми каза че е жилоНо тук четох, че може и съединителя да е издал багажаИначе скоростите се включват лесноПробвах и теста с ръчната - колата си гаснеСъвсем малко приплъзва съединителяВие какво мислите?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    Re: Твърд съединител

    sev написа:
    Педала на съединителя ми е твърдТрудно се натискаТака я купих, но тогава познат ми каза че е жилоНо тук четох, че може и съединителя да е издал багажаИначе скоростите се включват лесноПробвах и теста с ръчната - колата си гаснеСъвсем малко приплъзва съединителяВие какво мислите?
    Отивай да ти го погледнат и регулират!Може да се нуждае само от реглаж - нищо работаНо трябва да ти го погледнат отблизо в какво състояние е защото обикновено се разваля на път... щом усещаш някакви признаци за нещо нередно отивай да ти го оправят защото иначе става опасно! Веднъж оправиш ли го, би трябвало следващите 100 000 км да не се занимаваш!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Re: Твърд съединител

      sev написа:
      Педала на съединителя ми е твърдТрудно се натискаТака я купих, но тогава познат ми каза че е жилоНо тук четох, че може и съединителя да е издал багажаИначе скоростите се включват лесноПробвах и теста с ръчната - колата си гаснеСъвсем малко приплъзва съединителяВие какво мислите?
      От личен опит мога да кажа: Първо провери жилото. На старата кола педала беше страшно твърд. Един ден скъсах жилото и като сложих новото педала стана като памук. Щом ти приплъзва съединителя може и да е "тръгнал", ама едно смазване на жилото няма да е излишно...
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        дано е жилото :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          от жилото е колега. смени го и ще стане много мек :D

          Коментар


            #6
            Пробвай първо с жилото. Обаче ако няма промяна да си знаеш че си за нов притискателен диск. Още повече пишеш и че приплъзва...
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              Най вероятно е от жилото и при мен педала беше доста твърд преди да смажа жилото, но като свалих жилото и го смазах неможах да си позная съединителя и аз бях набедил притискателния диск даже си купих съединител пълен комплект да го сменям но ...... си го държа в шкафа
              PUNTO 1.1 94г.

              Коментар


                #8
                Re: Твърд съединител

                sev написа:
                Педала на съединителя ми е твърдТрудно се натискаТака я купих, но тогава познат ми каза че е жилоНо тук четох, че може и съединителя да е издал багажаИначе скоростите се включват лесноПробвах и теста с ръчната - колата си гаснеСъвсем малко приплъзва съединителяВие какво мислите?
                Виж първо дали жилото не е затиснато с нещо или монтирано неправилно , ако са сменяли съединителя преди!Погледни на друга Брава как е прекарано и ако е точно като твоето, значи е самото жило, особенно ако е охлузена бронята, понеже тя е мобилна!

                Коментар


                  #9
                  благодаря много на всички за отговорите
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Ако километража ти показва около 130 до 150 000 км то съединителя ти е за смяна.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, да не отварям друга тема свързана със сединителя...От известно време, при превключване на скоростите (отпускане на съединителя) и при преминаване през неравности, скоростния лост се разстриса доста стабилно. Освен това и като натискам съединителя в едно положение имам усещането че нещо "задира". Също и при смяна 1-2-3 та скорост, се усеща позадиране, независмо колко съм се набрал върху съединителя.Колата отива към 122000км - и аз ли съм за смяна на съединител?
                      Punto 1.1 SX 95г

                      Коментар


                        #12
                        Колега щом ти е твърд педала, съединителя ти отделя високо и приплъзва си за минимум нов феродов диск. Конструкцията на диафрагмената пружина на притескателния диск е така направена че когато феродовия диск стане много тънак се изисква все по голямо усилие за да се натисне.

                        Коментар


                          #13
                          mironcho написа:
                          Колеги, да не отварям друга тема свързана със сединителя...От известно време, при превключване на скоростите (отпускане на съединителя) и при преминаване през неравности, скоростния лост се разстриса доста стабилно. Освен това и като натискам съединителя в едно положение имам усещането че нещо "задира". Също и при смяна 1-2-3 та скорост, се усеща позадиране, независмо колко съм се набрал върху съединителя.Колата отива към 122000км - и аз ли съм за смяна на съединител?
                          Най-вероятно си за смяна.Но пробвай да регулираш нивото на зацепване, защото просто може да се е поизтъркал, но не напълно изтрил и за това да не отлепва много добре.
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            Като сменях моя миналата година майстора ми каза че един съединител издържа максимум 120 до 150000 км и по това че моя си беше оригиналния съдя че и колата ми е на 125 000 км.Просто си личи кога е нещо правено и кога нищо не е отвивано по колата. Така че и при мен беше така педала ту много твърд ту нормален и аз писах миналата година във форума за тоя проблем и всичко се оправи със смяната му.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              на 185 000 е
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X