Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

парното нещо му стана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    парното нещо му стана

    Здравейте аз карам Punto 1.1 s 55 - 98г. Имам проблем с парното. За какво става въпрос, значи паля колата след около 2-3 мин се осеща някакво парно до тук всичко е нормално, включвам на 2 и започва да духа по хладно на 3 вече духа студ след извесно време съвсем изчезва само на 1 и то е слабо. Нямам скала за температурата. Помогнете. Дайте ми някаква насока. Благодаря

    #2
    Като заначало е добре да провериш каква е температурата на двигателя в момента за който коментираме.
    PUNTO 1.1 94г.

    Коментар


      #3
      Провери също и дали няма въздух в охладителната система.
      PUNTO 1.1 94г.

      Коментар


        #4
        Re: парното нещо му стана

        link_link написа:
        Нямам скала за температурата.
        Е, това е баси тъпотията, тва да не е трабант, не ги е срам!? ЩО за евтинджийски спестявания по тая кола от страна на производителя?

        Коментар


          #5
          1.1 s и sx нямат скала за температурата, само диод за прегряване. И аз колко съм псувал...Сега сериозно: закарай веднага колата в сервиз, за да не се налагат после сериозни ремонти по двигателя!
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            При новите коли нямате ли кранче за парното (монтирано на радиатора за парното). Аз когато имах проблем с парното точно то се оказа прецакано... Сменя се цена 20-30 лв. и шоуто продължава
            VW Bora Variant 1.6 16V '01

            Коментар


              #7
              zgabrovski написа:
              1.1 s и sx нямат скала за температурата, само диод за прегряване. И аз колко съм псувал...Сега сериозно: закарай веднага колата в сервиз, за да не се налагат после сериозни ремонти по двигателя!
              мойто е sx но си има скала за температурата и оборотомер
              PUNTO 1.1 94г.

              Коментар


                #8
                Re: парното нещо му стана

                link_link написа:
                Здравейте аз карам Punto 1.1 s 55 - 98г. Имам проблем с парното. За какво става въпрос, значи паля колата след около 2-3 мин се осеща някакво парно до тук всичко е нормално, включвам на 2 и започва да духа по хладно на 3 вече духа студ след извесно време съвсем изчезва само на 1 и то е слабо. Нямам скала за температурата. Помогнете. Дайте ми някаква насока. Благодаря
                Провери първо имаш ли достатъчно антифриз!

                Коментар


                  #9
                  Антифриза немърда, няма въздух в системата от пробката на топло-обменика си тече антифриз(предполагам че не е запушен в такъв случай). Имали вероятност темостатата да отваря по рано и да не достига нужната температура или пък да седи постоянно отворен.

                  Коментар


                    #10
                    link_link написа:
                    ...Имали вероятност темостатата да отваря по рано и да не достига нужната температура или пък да седи постоянно отворен...
                    Виж тук
                    FIAT Tipo 1,4mi - EX
                    Alfa Romeo 146ti - EX
                    Alfa Romeo 156 2,4JTD

                    Коментар


                      #11
                      kc_3011 написа:
                      При новите коли нямате ли кранче за парното (монтирано на радиатора за парното). Аз когато имах проблем с парното точно то се оказа прецакано... Сменя се цена 20-30 лв. и шоуто продължава
                      На Пунто няма кранче-парното се регулира само с притока на въздух от клапите и скороста на вентилатора...
                      Ex. Grande Punto Driver

                      Коментар


                        #12
                        Re: парното нещо му стана

                        link_link написа:
                        Здравейте аз карам Punto 1.1 s 55 - 98г. Имам проблем с парното. За какво става въпрос, значи паля колата след около 2-3 мин се осеща някакво парно до тук всичко е нормално, включвам на 2 и започва да духа по хладно на 3 вече духа студ след извесно време съвсем изчезва само на 1 и то е слабо. Нямам скала за температурата. Помогнете. Дайте ми някаква насока. Благодаря
                        А, като покараш известно време, в смисъл да се загрее антифриза до оптимално, даже и да ти е отворен термостата, тогава не започва ли да духа по-топло?

                        Коментар


                          #13
                          velko_sz написа:
                          zgabrovski написа:
                          1.1 s и sx нямат скала за температурата, само диод за прегряване. И аз колко съм псувал...Сега сериозно: закарай веднага колата в сервиз, за да не се налагат после сериозни ремонти по двигателя!
                          мойто е sx но си има скала за температурата и оборотомер
                          И при мене на 1.1 SX ги има и двете.
                          Punto 1.1 SX 95г

                          Коментар


                            #14
                            Дори и тогава пак не духа топло. Направо вече се отчаивам.

                            Коментар


                              #15
                              Нещо често срещано при френските марки автомобили не е изключено да е станало при теб е частично запушване на радиаторчето. обикновено от 10 тината тръбички остават чисти 2-3 които подвеждат че има циркулация на течност в парното но на практика се затопля само 1/4 от радиаторчето. Проблема се отстранява само с ново радиаторче.

                              Коментар

                              Working...
                              X