Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маркучи за бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маркучи за бензина

    Колеги някой от вас сменял ли е маркучите по които се подава бензина към моноинжекциона - в участъка от металната тръба до моното?По конккретно ме интересува запресовката в началото на маркуча, там където прави връзката с тръбичката идваща от резервоара. Миналото лято се цепна точно там на запресовката и тогава даставих отгоре парче дебел маркуч със скоби и спрях теча, но вчера видях че е почнало да сълзи бензин и явно трябва да се прави. Някакви идеи от къде точно може да купя маркуч за бензина ( да е устойчив ) и как точно да се направи това пресоване към тръбата ?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    Re: Маркучи за бензина

    zgabrovski написа:
    Колеги някой от вас сменял ли е маркучите по които се подава бензина към моноинжекциона - в участъка от металната тръба до моното?По конккретно ме интересува запресовката в началото на маркуча, там където прави връзката с тръбичката идваща от резервоара. Миналото лято се цепна точно там на запресовката и тогава даставих отгоре парче дебел маркуч със скоби и спрях теча, но вчера видях че е почнало да сълзи бензин и явно трябва да се прави. Някакви идеи от къде точно може да купя маркуч за бензина ( да е устойчив ) и как точно да се направи това пресоване към тръбата ?
    Такива пресови сглобки правят фирмите,занимаващи се с хидравлика...може би обаче,ще се наложи да ги свалиш/тръбата и макуча/,защото повечето ползват стационарна преса,а не ръчен инструмент...цената не е нещо сериозно. Качествени бензино устойчиви маркучи/Gates,Continental,Pirelli и др./ с различни диаметри продават на метър на доста места-в момента се сещам за Тех-ко , Ауто плюс,Ал.Ауто...Другото решение е да направиш тази връзка по класическия начин с винтова скоба-работното налягане при моно инжекциона не превишава 1.5 бар и ще издържи.Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Махаш внимателно запресовките /срязват се с ъглошлаиф - внимавай да не се запалиш все пак/ и след това си слагаш нормален маркуч с винтови скоби

      Коментар


        #4
        Мерси колеги за отговорите! И Аз съм се ориентирал към това с винтовите скоби. Неприятното че мястото е доста шибано но направо ще изрежа всички тръби и после замяна на маркучите. Явно рязането обаче ще е проблем...
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар

        Working...
        X