Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дрезгав шум при ниски предавки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дрезгав шум при ниски предавки

    Колеги, от известно време като карам от първа до трета предавка гласът на двигателя става един такъв дрезгав и шумен, като при дизел, но шумът е по-фалцетен. На четвърта и пета предавка двигателят работи много тихо! При работещ двигател и изключена скорост дори при подаване на газ странният шум го няма. Съединителят ми е почнал да заминава, според приятели шумът е от това. Възможно ли е странният "дрезгав" глас да е от съединителя или е нещо друго? Колата е Пунто 1,1 1996 г. бензинкаЩе се радвам на всяко мнение, благодаря е безаварийна!
    Стояха зверчета
    Около плета
    В тях стреляха
    И те умираха

    #2
    Най-вероятно звука ти е от съединителя. Пробвай като се движиш на някоя от скорост при която го чуваш тоя звук, да натиснеш съединителя и ако спре да се чува тоя "фалцет" значи смяна на съединител.
    Фиат Пунто 1,2 HSD

    Коментар


      #3
      Може скоростната кутия предполагам

      Коментар


        #4
        Още утре ще направя теста с натиснат съединител... Дано не се обажда и скоростната кутия, че и съединител, и скоростна кутия накуп ще ми оронят кътниците... Безаварийна, колеги
        Стояха зверчета
        Около плета
        В тях стреляха
        И те умираха

        Коментар


          #5
          Дано да е от съединителя,защото при мен при същите симптоми които си описал се оказа скоростна кутия или по точно дупка от вътре в деференциала и се наложи цялостна смяна на кутията. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
          преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

          Коментар


            #6
            dalgia123 написа:
            Дано да е от съединителя,защото при мен при същите симптоми които си описал се оказа скоростна кутия или по точно дупка от вътре в деференциала и се наложи цялостна смяна на кутията. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
            Колега, и колко пари ти излезе този ремонт?Иначе, както ме посъветва колегата по-горе, като натискам съединителя при "шумните предавки" и шумът изчезва... Тва значи съединител, надявам се....
            Стояха зверчета
            Около плета
            В тях стреляха
            И те умираха

            Коментар


              #7
              Направо си намерих друга кутия 220лв .Да и при мен като натиснех съединителя спираше шумът но уви не беше съединител,дано при теб да не екутията .
              преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

              Коментар


                #8
                Колеги, май аксиален лагер ще дойде Дано се размина със смяна на съединител-комплект, да не е нещо повече, че за комплекта вече съм отделил едно бюджетно перо. Тук опира и до въпроса какъв съединител да сложа, но няма да раздухвам темата, щото е писано. Като сменя съединителя ще пиша - и дано се похваля, да не се налага да се оплаквам
                Стояха зверчета
                Около плета
                В тях стреляха
                И те умираха

                Коментар


                  #9
                  Re: Дрезгав шум при ниски предавки

                  Szandor написа:
                  Колеги, от известно време като карам от първа до трета предавка гласът на двигателя става един такъв дрезгав и шумен, като при дизел, но шумът е по-фалцетен. На четвърта и пета предавка двигателят работи много тихо! При работещ двигател и изключена скорост дори при подаване на газ странният шум го няма. Съединителят ми е почнал да заминава, според приятели шумът е от това. Възможно ли е странният "дрезгав" глас да е от съединителя или е нещо друго? Колата е Пунто 1,1 1996 г. бензинкаЩе се радвам на всяко мнение, благодаря е безаварийна!
                  И аз имам същия проблем, само че при 1 и 2-ра.Дано да е съединител!
                  Drive or Die!

                  Коментар


                    #10
                    така сумът идва от скорости в това няма спор начина е нова кутия това за натиснат съеденител отпада като е натиснат съеденителя бръзка скорости двигател се прекъсва така че според мен отстраняването е нова кутийка но и се пак не е фатално може да се кара така
                    Фиат Пунто Мк1 99г малкото ми градско бижу 55 кончета
                    Нисан Терано 2 с фейс лифт 2.7 ТДИ 123 кончета R20
                    това няма умора за балканче

                    Коментар


                      #11
                      Нема страшно. Карай смело. Аз пета година карам тай. П.П. Ако имаш кинти сменяй я :D

                      Коментар

                      Working...
                      X