Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

харчи якооо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    харчи якооо?

    значи несвършват проблемите с моя фиат уно 1.0 45i.e харчи все едно е 200к.с. а всъщност никакъв го нямя не го пържа карам го съвсем спокойно и ми дава разход към 10/100 някаде това не е нормално за този двигател МОЛЯ помогнете

    #2
    Катализатор има ли? И ако има - на какъв пробег е той?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Братле някой да ти види автоматичният Смукач мен 1.0 двигател ми е харчил толкова с развален такъвУспех
      По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
      Дедра Турбо Интеграле

      Коментар


        #4
        Запушеният катализатор вдига ли разхода. Защото моят е на 140хил. и мисля че е запушен.

        Коментар


          #5
          Вдига... и не мое да върви Ако почне да мирише на развалени яйца 100% е свършил
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            Ако караш на къси разстояния, то през зимата този разходи май е нормален...
            Punto 1.1 SX 95г

            Коментар


              #7
              не съм сигурен че 10 на 100 е нормално в момента бравата ми 1.8 16в, харчи 10,4 на 100, естественно след сменени сума неща , като въздуховод, термостат, и дебитометър, а преди това всички ремъци, смещи и филтри...иначе преди тези смени, не вървеше и лапаше на 15 та сега градско при положение че я настъпвам леко ми дава под разхода по каталог :Pааа, забравих да спомена че първото нещо което направих като я купих беше да махна катализатора

              Коментар


                #8
                mironcho сега проверих дали мирише на развалени яйца Не мирише според мен нирише даже доста добре.Дали да го махам. Извинявам се на колегата че не пиша по неговата тема.

                Коментар


                  #9
                  мерси на всичкима сега да питам. Значи Ламбда сонда или нещо такова представа нямям какво е и ако може да ми разясните.след тва за катализатора май този двигател няма такъв поне до сега никой майстор не ми е казал за него т.е. има само едно гърне и нещо наподобаващо гърненце, което според мен е катализатора, което се намира точно на изхода от двигатела.За смукача съм почти сигурен че има проблем.и ако може да ми препоръчате добър майстор който да не ми среже главата :DП.С.колата е на 96000к.м. реални

                  Коментар


                    #10
                    поради това че и аз търся добър маистор, а такъв не можах да открия, аз си сменям всичко сам (е викам и неволята), само ремъците не съм ги пробвал щото чета че било опасно....въпреки че следващият път и тях сам ще сменя, сигурен съм че може и без прословутия инструмент а пък евтин маистор - маи такова животно няма ако не ти е близък роднина, и пак не се знае :D

                    Коментар


                      #11
                      delyan_delev написа:
                      mironcho сега проверих дали мирише на развалени яйца Не мирише според мен нирише даже доста добре.Дали да го махам. Извинявам се на колегата че не пиша по неговата тема.
                      Ами ако мирише на яйца и/или след като позагрее колата отзад почва да пуши стабилно, значи може би си е тръгнал. Тук във форума май доста е изписано по темата. При мен не миришеше почти, но пушеше доста здраво - като го махнаха всичко вече е OK. Погледни и тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...E7%E0%F2%EE%F0
                      Punto 1.1 SX 95г

                      Коментар


                        #12
                        Milko написа:
                        поради това че и аз търся добър маистор, а такъв не можах да открия, аз си сменям всичко сам (е викам и неволята), само ремъците не съм ги пробвал щото чета че било опасно....въпреки че следващият път и тях сам ще сменя, сигурен съм че може и без прословутия инструмент а пък евтин маистор - маи такова животно няма ако не ти е близък роднина, и пак не се знае :D
                        и аз съм ЗА това всеки сам да си оправа колата и ако знаех защо харчи много щях да пробвам да си я оправя.И в този ред на мисли някой да ми каже аджеба какво да му направя на тоя автоматичен смукач?мерсиа за майсторите също съм съгласен ма човек си пита ей така с надежда за промяна

                        Коментар


                          #13
                          chukanqka написа:
                          Milko написа:
                          поради това че и аз търся добър маистор, а такъв не можах да открия, аз си сменям всичко сам (е викам и неволята), само ремъците не съм ги пробвал щото чета че било опасно....въпреки че следващият път и тях сам ще сменя, сигурен съм че може и без прословутия инструмент а пък евтин маистор - маи такова животно няма ако не ти е близък роднина, и пак не се знае :D
                          и аз съм ЗА това всеки сам да си оправа колата и ако знаех защо харчи много щях да пробвам да си я оправя.И в този ред на мисли някой да ми каже аджеба какво да му направя на тоя автоматичен смукач?мерсиа за майсторите също съм съгласен ма човек си пита ей така с надежда за промяна
                          При твоята система ролята на автоматичен смукач изпьлнява един датчик, на който трябва да се измери сьпротивлението на студено / 2-3000ома / и на загрят двигател / 250-350ома /Провери сьстоянието и на вьздушния филтьр, а за сондата ти трябва специален тестер, осцилоскоп или в най-лошия случай волтмер

                          Коментар


                            #14
                            Минах и аз през тоя проблем , 10-12/100км. ,смених цялото запалване ,махнах катализатора ,ходих на диагностика там майстора се чудеше въобще за какво отивам , без грам забележка по мотора , и накрая си смених бензиностанцията и горивото :D , сега карам с 98Н и се радвам на разход 8,5/100км. градско, а мотора е на 100%рециклиран всичко е ново по него на 3000км. е след ремонта може и на това да се е дължал по-високия разход на гориво , но по нисък разход за градско немога и да искам за тая кола ,иначе извън града си слиза на 5,5/100км при нормално каране
                            FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

                            Коментар


                              #15
                              mironcho написа:
                              delyan_delev написа:
                              mironcho сега проверих дали мирише на развалени яйца Не мирише според мен нирише даже доста добре.Дали да го махам. Извинявам се на колегата че не пиша по неговата тема.
                              Ами ако мирише на яйца и/или след като позагрее колата отзад почва да пуши стабилно, значи може би си е тръгнал. Тук във форума май доста е изписано по темата. При мен не миришеше почти, но пушеше доста здраво - като го махнаха всичко вече е OK. Погледни и тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...E7%E0%F2%EE%F0
                              Колега видях че си писал в другия пост за М-комплект на павлово. Къде точно се намира? Кога беше това?Бях решил да не махам катализатора щото сега говорят че щели да искат след време. Ама при мен става все по-лошо и харчи повече. Стигнах пак до катализатора.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X