Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

предпазител F1 ми гори доста често - РЕШЕНО !!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    предпазител F1 ми гори доста често - РЕШЕНО !!!!

    Здеавейте на всички! имам фиат браво 1.6 16V SX Проблема ми е следния! Преди около 3 седмици се качвам в колата трагвам и след около 300 -400 метра ми изгаря предпазител F1 - 15 АСмених го и след няколко часа пак изгоря. Наложи ми се да попатувам за коледа и нова година и за разстояние от около 300 км този вапросния предпазител го сменх поне 6 пати.Не мога да хвана от какво гори! Просто гори. Пробвал сам да го предизвикам по всякакав вариант. Ако все пак някой не знае за какво е предпазителя - спират да работят всички стрелкови уреди , нямам мигачи ( имам аварийни) нямам стопове като натисна спирачка , не ми работят ел.огледала и на таблото ми светва акомулатора (преполагам защото не се зарежда) След последното сменяне на предпазителя , вече карам около 300 км без да гори.Някой мойе ли да ме насочи в каква посока да тарся проблема. Предполагам че дава на късо от време на време някаде по веригата но няма как да го хвана каде точно е.А между другото в едно от патуванията бях изчерпал препазителите от 15 А и сложих 20 А и ..... на около 100 км каране видях как всички стрелки паднаха за секунди и пак се вдигнаха и след около 30-40 секунди както карах колата изгасна тотално никакви светлини нищоооо. а беше нощем. едва спрях на леда и останових че беше изгорял предпазителя при двигателя ЕДИН оранжев , мисля че беше 30 или 40 А. Някои ако мойе да помогне по вапроса да пише. Благодаря!
    Fiat Bravo 1.6 16V

    #2
    Съжалявам,че не мога да помогна,почти е сигурно,че някъде проводник или някой уред допира към корпуса на маса,но НИКОГА не подсилвай предпазителите,защото може да пламне някой кабел от инсталацията,ако бушона не изгори при късо.

    Коментар


      #3
      Здравейте проблема е решен.За всички любобпитни! Снощи забелязах че не ми свето задната светлина. И от Service manual на фиат браво ( и с мерене по веригата на задната светлина) останових че ключа (датчика за задната) не работи. като се наведох под колата там кадето се намира датчика .... какво да видя - датчика се откъснал от скоростната котия ( може би при удар от някои камак или нещо такова) и виси и се мандахерца като на него има две клеми + и - и явно като е опирало + по купето ( сиреч минуса ) директно гарми бушона (даже експериментирах )) ) Порачал съм си датчик и утре ще го сменя! Благодаря на тези който са прочели поста ми !
      Fiat Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        За да не пускам нова тема може ли да попитам за два предпазитела,които се намират при двигателя.Гнездата им са с червен и син цвят.Червения липсва,а синия е 15 ампера.За какво са и с какъв ампераж трябва да са?Колата е Пунто 60 1998г. 1,2кубика.
        Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

        Коментар


          #5
          я погледни това ли са ти предпазителите?
          Прикачени файлове
          Fiat Bravo 1.6 16V

          Коментар


            #6
            червените предпазители са на стойност 10 А ! ето и описанието на тези по горе !
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Те са два предпазитела отпред при двигателя ,син и червенРазлични са от тези които посочваш.Утре ще се опитам да ги снимам.
              Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

              Коментар


                #8
                Колеги,ако някой качи за Пунто 1.1 разположението на предпазителите на таблото вътре в купето с легенда кой за какво е,ще съм му много благодарен.В Haynes-а ги няма,а когато нещо спре да свети или работи,почва едно вадене и мерене...

                Коментар


                  #9
                  Намерих една книжка за Пунто 1.1 ,която не бях виждал.Нещо като Haynes-а,но на чешки.Вътре има номерация на бушончетата,за която питах.Ето линка,ако някой иска да си я свали: http://209.85.135.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=bg

                  Коментар


                    #10
                    Ето снимкитеhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...t9G6uVc4ke.JPG
                    Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

                    Коментар


                      #11
                      Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

                      Коментар


                        #12
                        Имаш ли климатик?Тук ще намериш всички урътвания, които имаме.http://download.fiat-bg.org/Books/Punto/До колкото си спомням, единият е з климатика, другият за бензиновата помпа.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Тези файлове съм ги видял,но не дават предпазителите за какво са и колко ампера трябва да са.Добре ще е ако някой има същата кола да отвори капака и да види поне колко ампера са предпазителите
                          Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

                          Коментар


                            #14
                            праятелю казах ти , червеното гнездо е за 10 ампера , синьото е 15 ампера. Цветовете на предпазителите са същите - СИНИЯ предпазител е 15 А а червения предпазител 10 А.
                            Fiat Bravo 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря!
                              Кара пежо 306 Оправя полупроводниците и целите проводници

                              Коментар

                              Working...
                              X