Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за маслото на скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за маслото на скоростната кутия

    Здравейте,понякога първата на Бравото ми влиза много трудно и искам да попитам,дали трябва да сменям редукторното масло и изобщо то кога се сменя.?
    Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

    #2
    Re: въпрос за маслото на скоростната кутия

    kingsix написа:
    Здравейте,понякога първата на Бравото ми влиза много трудно и искам да попитам,дали трябва да сменям редукторното масло и изобщо то кога се сменя.?
    120 000 км.-Tutela ZC75 Synthetic или аналог
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Мдаа,аз моята я купих на 101,000км и сега е наоколо 106,ооокм,но пък знам ли на колко точно е.Ще взема да го сменя т’ва масло.Дали става трудно?
      Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

      Коментар


        #4
        kingsix написа:
        Мдаа,аз моята я купих на 101,000км и сега е наоколо 106,ооокм,но пък знам ли на колко точно е.Ще взема да го сменя т’ва масло.Дали става трудно?
        На масларниците в Бургас това струва 5лв.,ако го сменяш сам,нужни са два вътрешни шестограма 12 и 8 мм.Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          аз моито го смених като купих колата, но принципно съм чувал че не е много добре да се сменя често маслото в скоростите, но нека някои по запознат с тази тема да ти каже...иначе аз бих те посъветвал след като си го сменял на 100 000, да не го мислиш поне до 200 000

          Коментар


            #6
            Milko написа:
            аз моито го смених като купих колата, но принципно съм чувал че не е много добре да се сменя често маслото в скоростите, но нека някои по запознат с тази тема да ти каже...иначе аз бих те посъветвал след като си го сменял на 100 000, да не го мислиш поне до 200 000
            Кутията на Пандора е отворена. Давай сега: ЗАЩО?
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              относно маслото на скоростната кутия

              Аз карам Фиат Браво и ми се струваше че скоростите не работят добре-и смених маслото ! И от там започнаха моите проблеми !Съветвам ви да не го правите-сега са 5 пъти по-зле,но мисля да пробвам с друго, дано пък се подобрят !!Кирилица колега !!vesko.t

              Коментар


                #8
                Когато я купих моята хала го смених маслото на скоростите беше към 7лв полвинят литър а пишеше че събира 5добре че не ги събра.Хубаво масло по каталог едвам го намерих А за подобрение на смяна на предавките може да ти е съйдинител за смяна единствената възможност за затруднено сменяне МАЙ освен проблеми в скоростната кутия разбира се Което не пожелавам на никого че тогава по добре да имаш сервиз и то собствен
                По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
                Дедра Турбо Интеграле

                Коментар


                  #9
                  Re: относно маслото на скоростната кутия

                  bik написа:
                  Аз карам Фиат Браво и ми се струваше че скоростите не работят добре-и смених маслото ! И от там започнаха моите проблеми !Съветвам ви да не го правите-сега са 5 пъти по-зле,но мисля да пробвам с друго, дано пък се подобрят !!Кирилица колега !!vesko.t
                  Колега,проблемите ти са дошли не от смяната,а от смяната с неподходящо масло.Какво е маслото ?-имам предвид не производителя,а вискозитетния и ескплоатационен класПравилно си се насочил,една смяна с точното ще реши проблема,дано обаче не вече късно...Успех !
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Re: относно маслото на скоростната кутия

                    vesko.t написа:
                    bik написа:
                    Аз карам Фиат Браво и ми се струваше че скоростите не работят добре-и смених маслото ! И от там започнаха моите проблеми !Съветвам ви да не го правите-сега са 5 пъти по-зле,но мисля да пробвам с друго, дано пък се подобрят !!Кирилица колега !!vesko.t
                    Колега,проблемите ти са дошли не от смяната,а от смяната с неподходящо масло.Какво е маслото ?-имам предвид не производителя,а вискозитетния и ескплоатационен класПравилно си се насочил,една смяна с точното ще реши проблема,дано обаче не вече късно...Успех !
                    аз моито го смених с тутела от Ванто, и разлика никаква, даже маи малко по зле става, а наистина от доста места са ми казвали познати че не е добре да се сменя маслото....ако някои по запознат не може да обясни днес утре ще разпитам пак и ще ви пиша

                    Коментар


                      #11
                      Аз също имам проблем със скоростите, но само когато колата е загряла. Чак тогава започва трудно да влиза 1ва и задна.На студена кола не го прави. И най-гадното е, че се чува оня звук все едно не си натиснал съединителя докраи и ще ти се изронят зъбците. А съединителя ми е нов - не е от него. От какво може да е? Да сменям ли това масло??Колата е Браво 1.6 16v.
                      Bravo 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        chris написа:
                        Аз също имам проблем със скоростите, но само когато колата е загряла. Чак тогава започва трудно да влиза 1ва и задна.На студена кола не го прави. И най-гадното е, че се чува оня звук все едно не си натиснал съединителя докраи и ще ти се изронят зъбците. А съединителя ми е нов - не е от него. От какво може да е? Да сменям ли това масло??Колата е Браво 1.6 16v.
                        В това нямат ли пръст синхронизаторите? От скоростни кутии нищо не разбирам, но все си мисля че просто със смяна на маслото няма да стане!И... да знаеш че за да не ти прави така задната преди да включиш на нея мини през 1-ва!
                        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                        Коментар


                          #13
                          Не е от синхронизаторите,щом се получава само на загрят мотор това е притискателния диск на съединителя омекнала пружина
                          FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

                          Коментар


                            #14
                            cougar написа:
                            Не е от синхронизаторите,щом се получава само на загрят мотор това е притискателния диск на съединителя омекнала пружина
                            А това как се оправя, че колата съвсем се скапа. Сменя ли се нещо или...
                            Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              chris написа:
                              cougar написа:
                              Не е от синхронизаторите,щом се получава само на загрят мотор това е притискателния диск на съединителя омекнала пружина
                              А това как се оправя, че колата съвсем се скапа. Сменя ли се нещо или...
                              Зависи каква е щетата... БЯГАЙ В СЕРВИЗА!Сам няма да можеш да се оправиш, защото е много трудно да се стигне до там!А за парите - незнам. В най-скъпия случай е комплект съединител ако трябва да смениш - около 350лв. Но едва ли... 100% не е нещо толкова голямо!
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X