Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за смяна на крушка на Пунто хгт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за смяна на крушка на Пунто хгт

    Колеги,имам нужда от помощ.Става въпрос за следното-изгоря ми крушката на късите светлини на пунтото.Някой сменял ли е да ми обясни как става,че като гледам май трябва да откачам бронятя.Благодаря предварително.

    #2
    Re: Помощ за смяна на крушка на Пунто хгт

    light написа:
    Колеги,имам нужда от помощ.Става въпрос за следното-изгоря ми крушката на късите светлини на пунтото.Някой сменял ли е да ми обясни как става,че като гледам май трябва да откачам бронятя.Благодаря предварително.
    Съмняваме да се налага да сваляш бронята, те изпънения баха при москвичите едно време зада смениш крушка , принципно трябва да имаш достап до крушката от зад фара и да се сменя лесно, за минута някаде,невярвам да е нещо сложно, но се пак нека споделят хора които имат Мк2.
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      колега много е лесно .Сваляш големия капак отзад на фара с две скоби е.И то се вижда коя е късите там пак е на скобичка и крушката е х7.
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар


        #4
        колега на пунто ХГТ няма начин да свалиш крушка бе за да свалиш целия фар. (аз сменях на десен фар)единия вариант е да свалиш акумулатора и кутията с бушоните - само така ще имаш достъп до скобите за отпускане. Другия вариант е бронята... и ако питаш мен е и по-лесния. Успех, ако още не си ги оправил
        Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

        Коментар


          #5
          Тука мисля, че трябва да се засмея стабилно ... Ако ви е толкова трудно, предлагам да давам частни уроци срещи 20 лв. на 10 мин., за които сменям 3те крушки и габарите bboyd е описал какво трябва да направиш ...
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #6
            а десния фар където е кутията с бущоните и акумулатора. невъзможно е да се свалят скобите които държат капака на рефлектора
            Моторист "пее" - балкана плаче. Един вози 100 тормози.

            Коментар


              #7
              да сваля се или бронята или просто отвиваш болтовете на фара и тои преплазва няколко см на пред и сменяш.

              Коментар


                #8
                абе хора не засмиваите за трети пат сменям крушки .Онзи ден сменях защото си купих осрам наит бреикар луда работа е с тези крушки.Кви брони ще сваляте какви фарове .Може евентулано да поразхлабите кутията с релетата или да я махнете и място колкото искаш.
                Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                Коментар


                  #9
                  Аз сега се опитвам да сменя на пунто 2000г,направо ми скъса нервите сега пак ще опитам дано стане и ще пиша за да знаят хората ако успея.
                  Малка и икономична!!!

                  Коментар


                    #10
                    Сменя се без да се свалят брони и т.н., просто си е малко пипкава работа, защото е малко растоянието, но ако си с дебели пръсти по добре викни някой с малка ръчичка за да не си тровиш още нервите
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Значи сега колата ми е пунто 2000г.Значи свалих крушката много лесно като отвих болтовете на фара ,след което махнах щипките на покриващите пластмаси след кото на всяка крушка има метални скоби който се махат.Купих си крушка за 8лв сложих я като внимавах да не я пипам отгоре за да не изгори.Като включих светлините не работеше пак късите от тази страна.Отидох на майстор за ел. и ми смени едно бушоне за 5 лв .Сега всичко си работи.Не е нужно да се свалят броните както ви подвеждат някой колеги,което е доста тъпо,за кво ще го направят да сваляте броните като по-закон трябва да си носите резервна крушка и да можете да я смените за 5 минути някъде.Дано съм помогнал. :D
                      Малка и икономична!!!

                      Коментар


                        #12
                        touraks написа:
                        Значи сега колата ми е пунто 2000г.Значи свалих крушката много лесно като отвих болтовете на фара ,след което махнах щипките на покриващите пластмаси след кото на всяка крушка има метални скоби който се махат.Купих си крушка за 8лв сложих я като внимавах да не я пипам отгоре за да не изгори.Като включих светлините не работеше пак късите от тази страна.Отидох на майстор за ел. и ми смени едно бушоне за 5 лв .Сега всичко си работи.Не е нужно да се свалят броните както ви подвеждат някой колеги,което е доста тъпо,за кво ще го направят да сваляте броните като по-закон трябва да си носите резервна крушка и да можете да я смените за 5 минути някъде.Дано съм помогнал. :D
                        ако смениш лявата крушката на халогена за 5 мин имаш бира от мен иначе да най лесно се сменя като само се отвият болчетата на фара за малко повече място (за къс говоря)ако ще слагате ксенон най добре си свалете бронята на 8 болчета и 6 видии е
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар

                        Working...
                        X