Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е подходящ акомулатор за Пунто 1.6 Решено!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой е подходящ акомулатор за Пунто 1.6 Решено!!!

    В момента съм с Динамик(Монбат) 44 амперчаса и изобщо не съм доволен от него !Малко музика и отива !!Писна ми да му се моля всяка сутрин да запали а ми е и неудобно да искам ток от съседите ! Дайте съвети колеги ! 55 ли да взема а и дали ще влезне ?

    #2
    По принцип като отидеш в магазина, по модела на колата излиза и какъв акумулатор трябва да се сложи на тая кола. Би трябвало да излязат поне 2-3 варианта, взимаш най силния акумулатор от моделите, които излизат по каталог. На мен ми се наложи тая операция миналата седмица, че ми замина акумулатора, но на въпрос да взема много по мощен заради музиката ми казаха, че ако е прекалено силен да не направи проблем със самата инсталация на колата. Нека и другите колеги си кажат мнението :D
    punto HGT

    Коментар


      #3
      това с проблемите от по силен акумулатор са МИТОВЕ!!! А с тая "музика" вашата ще ме скъсате,голям зор да си продъните ушите имае май В магазина ще те питат каква ти е колата и в каталога на производителя на акумулатора ,чиято марка си избрал,си пише колко ти е необходим. Но все си мисля,че за 1,6 двигател 44АЧ и то български са ти твърде малко. Смело твърдя,че един бош силвър 50Ач ти е идеален...Радвай се,че не се налага да взимаш 74АЧ като мен,че там говорим за хубави ценички
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        аз съм примерно с 65 ампер часа и нямам пробелм
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          paralesa написа:
          това с проблемите от по силен акумулатор са МИТОВЕ!!! А с тая "музика" вашата ще ме скъсате,голям зор да си продъните ушите имае май В магазина ще те питат каква ти е колата и в каталога на производителя на акумулатора ,чиято марка си избрал,си пише колко ти е необходим. Но все си мисля,че за 1,6 двигател 44АЧ и то български са ти твърде малко. Смело твърдя,че един бош силвър 50Ач ти е идеален...Радвай се,че не се налага да взимаш 74АЧ като мен,че там говорим за хубави ценички
          Важна си е музиката :D Ще проверя

          Коментар


            #6
            В книжката на Мареата за 1.6 мотор, го дават 50Аh
            FIAT Marea ex
            FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
            Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

            Коментар


              #7
              Ти какво си мислиш - че като вземеш 55 , и няма да отива от музиката ли ?? Ако ще и 900 да е - щом не може да се зареди - малко по малко ще отиде и той.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Ти какво си мислиш - че като вземеш 55 , и няма да отива от музиката ли ?? Ако ще и 900 да е - щом не може да се зареди - малко по малко ще отиде и той.
                Много точен отговор, точно това ми казаха и в магазина, ако акумулатора е по силен и алтернатора не може да го зарежда леко по леко си заминава, така че и това не е решение
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  въпросът не е,че алтернатора не успява да зареди голям акумулатор,а че не може да насмогне на всичките консуматори,включително тъй безценната ти музика и постепенно си пада акумулатора ако искаш сложи акумуатора и ги накарай при измерванията да включите и парното и фаровете и подгрева на задното стъкло и музиката,да видиш резултата,после махни музиката и сам си прецени Бъди по умерен в ползването на всичко черпещо ток и няма да имаш проблем и най-важното: не пускай музиката да бичи,когато не работи двигателя
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #10
                    Дадох пример за ’’музика’’ Sony 4x45w без допълнителни усилватели и какво ли още не ! 2 колони в багажника (2x40w) и две на таблото (2x10w) и говориме за свирене 15 мин умерено!! Като го замерих с мултицета зареждаше на 14.4V ,при всички вкючени консуматори фарове ,халогени ,парно,СД,лампичката на тавана и подгрева на стъклото зарежда на 14.2V!!

                    Коментар


                      #11
                      Мисля, че 44 А/ч ще ти е достатъчен. На мен за Мареата ми гледаха в каталога и излязоха 44 и 50 ли е, 52 ли е, не се сещам точно. Не ми се даваха 30 лева отгоре и се задоволих с 44 А/ч. Естествено, не Искри, Монбати и други, а избрах Ексайд.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        55Ah ще ти дойде голям, но пък си струва. Аз се измъчих с 45Ah и накрая го смених с по-якия. Необходимо е само да резнеш малко основата под акумулатора. Виж снимката.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #13
                          Реших проблема с акомулатора !! Взех си 65AH необслужваем за 137лв !! Пасна перфектно!!!

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм с 44аh и досега не съм имал проблеми с паленето след слушане на музика.В багажника имам 2-45W,2 на колонката на задната седалка,2 на таблото и 2 във вратите(говоря за тонколони).Вървяла ми е музиката повече от 4 часа без палене на колата и после си пали без никакви проблеми.

                            Коментар


                              #15
                              Аз бях с 44 Аh ИСКРА ... ама едната клетка му замина държи още , ама съм го отписал , щото като седи 3 дена и после земам ток с кабели , сега съм с 55 Ah BOSH Silver -153 лева,Невярвам да имам проблем ... чак толкова с 1.1 деигател.
                              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                              Коментар

                              Working...
                              X