Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с индикатора на инжекциона на тблото??!! фиат БРАВА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с индикатора на инжекциона на тблото??!! фиат БРАВА

    Здр колеги имам следния проблем, карам фиат брава 1,6, 16в,индикатора на таблото за инжекциона свети при положение че съм сменил дюзите,горивния филтър и съм почистил гориво-подкачващата помпа,колата върви нормално без забележки но индикатора продължава да свети , даите съвет... ?

    #2
    Само диагностика ще ти помогне колега.

    Коментар


      #3
      Как ти е термостата,отваря ли,затваря ли нормално и на каквато температура трябва? Също така датчика на термостата за температура на охл.течност го провери и го почисти(температурния датчик)
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #4
        мисля си че не отваря и затваря както трябва но не съм му обърнал внимание на тоя термостат

        Коментар


          #5
          изведнъж температурата се покачва като преди това е била на нулата и след това се нормализира това става горе доло 5 - 10 минути след като съм запалил колата

          Коментар


            #6
            Нормално време за загряване, особенно на място. Пак ти казвам, прочети я с един Унидиаг например и ще разбереш какъв ти е проблема.

            Коментар


              #7
              PaUnOff написа:
              Как ти е термостата,отваря ли,затваря ли нормално и на каквато температура трябва? Също така датчика на термостата за температура на охл.течност го провери и го почисти(температурния датчик)
              Иначе и на мен заради неработещ коректно термостат ми светеше "умната дюза" и след смяната се оправи.Колега карай на диагностика.Може бобина да е или свещи.Може много работи да е.Така ще има да си гадаеме доста време.

              Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

              Коментар


                #8
                мерси колеги при първа възможност ще направим диагностика

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем с индикатора на инжекциона на тблото??!! фиат Б

                  Здравейте,искам да ви попитам понеже виждам че знаете кое като светне на таблото за какво та въпроса ми е къде мога да видя и да реазбера това което светне на таблото за какво е тоест какъв проблем има колата като светне нещоколата мие фиат брава и вчера започна да ми свети лампичката дето е преди акомулатора нещо което пръска такова изглежда как мога да разбера за какво е това иначе друг пат само свтка като запала светва то акомулатора и маслото после всичко изгасваако някой знае къде има опис на това което като светне и пише кое за какво е да ми даде линк или пък снимкаблагодаря вис уважение:КГА
                  Charly G Kayo

                  Коментар


                    #10
                    Re: Проблем с индикатора на инжекциона на тблото??!! фиат Б

                    charlykayo написа:
                    Здравейте,искам да ви попитам понеже виждам че знаете кое като светне на таблото за какво та въпроса ми е къде мога да видя и да реазбера това което светне на таблото за какво е тоест какъв проблем има колата като светне нещоколата мие фиат брава и вчера започна да ми свети лампичката дето е преди акомулатора нещо което пръска такова изглежда как мога да разбера за какво е това иначе друг пат само свтка като запала светва то акомулатора и маслото после всичко изгасваако някой знае къде има опис на това което като светне и пише кое за какво е да ми даде линк или пък снимкаблагодаря вис уважение:КГА
                    Колега това може да свети от много неща.По-добре отиди на диагностика както е споменал по-горе колегата.Така само ще си гадаеме!

                    Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

                    Коментар


                      #11
                      Точно мислех да отварям тема по същия въпрос с индикатора. Проблема при мен е че като светне и колата работи странно .... мисли малко повече преди да наеме, сменя оборотите. Вчера я опънах извънградско и не спря да свети, а температурата не се покачи грам . Днес сложих един картон пред радиатора и проблема се реши - почна да си вдига градусите и тази дюза вече не свети. Та не предполагах че може да има връзка с термостата и някой ако може да ми обясни (така по-тъпо :D ) някакъв датчик ли има, че отчита грешно или някакви магий стават. П.П> Това с картона знам че е временно, но бях се побъркал - по едно време си мислех даже че светва като включа нагревателя за стъклото
                      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                      Коментар


                        #12
                        Колега и при мен беше така, но след смяната на термостата колата се оправи и спря да ми свети индикатора.Значи при мен стрелката за градусите все си стоеше малко над "С" и от там много рядко да мръдне нагоре!Като карах например и започваше да прекъсва и да няма тая мощност, когато като не светеше.Спирах и гасех колата.След това пак паля и още светеше.Пак гася колата и като я запаля и я изфорсирам няколко пъти до към 4500 оборота и малко държа в тия обороти и индикатора гаснеше.Поне при мен така беше!След това смених термостата и проблема напълно изчезна.При теб може друго да е.За това по-добре ако не ти е уред термостата да го смениш или по-добре на майстор закарай колата.При мен така се оправи, след като го смених.

                        Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги и на мен ми светна същата "приятна" лампичка проверих свещите бобината и кабелите - няма проблем - още повече че са сменявани скоро кабели и свещи , също и горивен филтър (без бобината)Чета темата и се чудя .. преди 1 месец смених термостата .. къде ще да е проблема при мен ? Освен заминала дюза да е ? Как мислите ?
                          Fiat Tipo Turbo Integrale | powered by ICIDesign
                          Fiat Marea 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            porosenoq написа:
                            Колеги и на мен ми светна същата "приятна" лампичка проверих свещите бобината и кабелите - няма проблем - още повече че са сменявани скоро кабели и свещи , също и горивен филтър (без бобината)Чета темата и се чудя .. преди 1 месец смених термостата .. къде ще да е проблема при мен ? Освен заминала дюза да е ? Как мислите ?
                            Може да е някой датчик (а те не са малко) най добре на диагностика
                            Peugeot 307 2.0i ГИ
                            ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                            Коментар


                              #15
                              И на мен ми светна, какво мислите?

                              Коментар

                              Working...
                              X