Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем в дъжда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем в дъжда

    Колеги, в Пазарджик от 3 дни вали като невидяло Та какво забелязвам: никакви проблеми нямах с фиата в зверските студове, а сега има нещо, все още не знам дали е проблем. Мисля си че е от дъжда, но очаквам и вашето мнение: някакъв особен шум се чува отвреме навреме, все едно цвили кон под капака хахахахаха. Много коли съм чувал да издават този гаден звук, но не знам от какво е: динамото ли, някой ремък ли, хидравликата ли ??
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Правилно си се ориентирал - свири някой ремък. Не знам на палиото дали има кора под двигателя. Ако няма като минеш през някоя локва и пръсне върху ролките ремъка почва да пробуксува и да "цвили" :D
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      Няма кора под двигателя, поне моето палио няма. Макар че да ти кажа честно нещо оголена ми се струва колата отдолу, ама не знам. Може би е прекалено голямо разстоянието между двигателя и радиатора и създава впечатление, че има нещо празно Аз това понятие "кора под двигателя" го чух за първи път тук във форума. 5 г. си карах опела без кора, не съм и подозирал, че има такова животно :D .
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Не се притеснявай всички коли го правят когато им се намокри някой ремък.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          snake написа:
          Няма кора под двигателя, поне моето палио няма. Макар че да ти кажа честно нещо оголена ми се струва колата отдолу, ама не знам. Може би е прекалено голямо разстоянието между двигателя и радиатора и създава впечатление, че има нещо празно Аз това понятие "кора под двигателя" го чух за първи път тук във форума. 5 г. си карах опела без кора, не съм и подозирал, че има такова животно :D .
          Е то и мойто типо няма под целия двигател . За другите не знам. Имам обаче една пластмаса като корито под шайбата на коляновия вал, която пази да не хвърля вода върху ремъците и алтернатора.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            georgiarg написа:
            Не се притеснявай всички коли го правят когато им се намокри някой ремък.
            Не така. Вярно е, че не е болка за умиране, ама си иска интервенция. Във всеки сервиз ще ти го донатегнат за нищо пари. Като свири ремъка се износва доста по-бързо...
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              vesko написа:
              georgiarg написа:
              Не се притеснявай всички коли го правят когато им се намокри някой ремък.
              Не така. Вярно е, че не е болка за умиране, ама си иска интервенция. Във всеки сервиз ще ти го донатегнат за нищо пари. Като свири ремъка се износва доста по-бързо...
              Мойта е автоматичен обтегач,с една дума няма как да ми го натегнат в сервиз.Обаче започна да свири една вечер и на другия ден се беше скъсал .От там смених за месец 6 ремъка все се късаха ама не стана ясно то какво е.ДОкато накрая вече стана ВИДИМО ясно че този оптегач се е килнал навънка

              Коментар


                #8
                gdd55 написа:
                vesko написа:
                georgiarg написа:
                Не се притеснявай всички коли го правят когато им се намокри някой ремък.
                Не така. Вярно е, че не е болка за умиране, ама си иска интервенция. Във всеки сервиз ще ти го донатегнат за нищо пари. Като свири ремъка се износва доста по-бързо...
                Мойта е автоматичен обтегач,с една дума няма как да ми го натегнат в сервиз.Обаче започна да свири една вечер и на другия ден се беше скъсал .От там смених за месец 6 ремъка все се късаха ама не стана ясно то какво е.ДОкато накрая вече стана ВИДИМО ясно че този оптегач се е килнал навънка
                Така де, нали и аз това казвам - да иде да го погледнат. Не че е страшно, ама човек трябва да се пази от "нема страшно"
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  gdd55 и аз имах същия проблем, но като сменях още първия ремък жена ми мина и хвърли един поглед докъде съм я докарал и веднага фиксира изметнатата обтягаща ролка. Та така благодарение на жена ми ....
                  ___________________
                  Marea 1.9 TD 100 Weekend ELX

                  Коментар

                  Working...
                  X