Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на бензин дакато е на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на бензин дакато е на газ

    В последно време ми се струва че докато гарам на газ има разход и на бензин.Специалист от газов сервиз ми каза че ако пропуска дюза това е възможно.Как да установя дали пропускат дюзите бензин докато е на газ-дали да не прекъсна бензиновата помпа.Марея 1,8 16V=
    Марея 1,8 16V

    #2
    От опит знам, че омешат ли се газ и бензин - отиде, та се не видя, шъ съ удавиш...По-скоро ти се струва така, заради кофти статистиката дето се трупа от работа на газ и разхода на бензин става ужасяващ. Ужким само палиш на бенизн а той бяга ли бяга... Аз съм се замислил да си прекъсна захранването на ЕКУ-то, но не с реле та да се нулира всеки път като угася, а малко по-културно. Да изкарам едно ключе в купето и аз да си решавам кога и как. Все пак ако има някакъв проблем ще е добре да се запише там за да може да се прочете на една диагностика и да му се търси решение...Ама кога ли ще ми остане време да се занимавам с това....
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      Колега,много е писано по темата,изключи си бензиновата помпа и ще бъдеш сигурен,че не ти харчи бензин,докато караш на газ! :P
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Изключването на бензиновата помпа докато е на газ дали няма да доведе до натрупването на грешки в компютъра
        Марея 1,8 16V

        Коментар


          #5
          Колега това най вероятно идва от клапана прехвърлящ газ/бензин вътре има поплавък с пружина отваряш и зачистваш поплавака и ако е фира пружинката слагаш нова
          Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

          Коментар

          Working...
          X