Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стъпково моторче за ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стъпково моторче за ниски обороти

    Здравейте колеги може ли някои да ми каже какви са симптомите на разваляне на стъпковото моторче за ниски обороти на Брава 1.4.Значи проблема е че като загрее колата почва да мени оборотите благодаря.


    Best Regards
    Fiat Brava 1.4 SX 12v

    #2
    Re: Стъпково моторче за ниски обороти

    tony__ написа:
    Здравейте колеги може ли някои да ми каже какви са симптомите на разваляне на стъпковото моторче за ниски обороти на Брава 1.4.Значи проблема е че като загрее колата почва да мени оборотите благодаря.
    а ми точно това са симптомите, като започва да мени обортите и не ги поддържа постоянни
    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
    Lancia Dedra 1.6 91г.

    Коментар


      #3
      Re: Стъпково моторче за ниски обороти

      valataat написа:
      а ми точно това са симптомите, като започва да мени обортите и не ги поддържа постоянни
      А дали е възможно от него да ми прави и следния проблем които е доста по рядък но все пак го има по някои път като мени оборотите като тръгвам се получава все едно забива предницата и изведнъж тръгва нормално колата благодаря.


      Best Regards
      Fiat Brava 1.4 SX 12v

      Коментар


        #4
        Re: Стъпково моторче за ниски обороти

        tony__ написа:
        valataat написа:
        а ми точно това са симптомите, като започва да мени обортите и не ги поддържа постоянни
        А дали е възможно от него да ми прави и следния проблем които е доста по рядък но все пак го има по някои път като мени оборотите като тръгвам се получава все едно забива предницата и изведнъж тръгва нормално колата благодаря.
        а ми това стъпково моторче до колкото знам влияе на оборитите само когато си на неутрална т.е. според мен този проблем не идва от него
        Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
        Lancia Dedra 1.6 91г.

        Коментар


          #5
          Re: Стъпково моторче за ниски обороти

          tony__ написа:
          А дали е възможно от него да ми прави и следния проблем които е доста по рядък но все пак го има по някои път като мени оборотите като тръгвам се получава все едно забива предницата и изведнъж тръгва нормално колата благодаря.
          Тоя мотор беше моноинжекция, нали? Ако да, проблема може да е от ТПС-а.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            Re: Стъпково моторче за ниски обороти

            tonov написа:
            Тоя мотор беше моноинжекция, нали? Ако да, проблема може да е от ТПС-а.
            Да моноинжекцион е а какво е ТПС че не съм много наясно и имам ли значение че я връзвах на няколко компютъра включително и във Вантотреид и никаде не показа да има проблем благодаря.


            Best Regards
            Fiat Brava 1.4 SX 12v

            Коментар


              #7
              ТПС е датчика отстрани на моноблока, който отчита положението на дроселовата клапа. Но ако на диагностика не са го хванали сигурно не е той причината.
              FIAT Tipo 1,4mi - EX
              Alfa Romeo 146ti - EX
              Alfa Romeo 156 2,4JTD

              Коментар


                #8
                Илюстрация

                Тук някъде ли би трябвало да се намира това моторче? Виждам ролка, която опъва жилото на газта и за това си мисля, че е там.Аз имах за сега проблем само с това, че гаснеше докато е студена. Там, където на снимката правена отстрани се вижда един оребрен пластмасов бал накрайник на гумената обвивка на жилото има държач с гума във формата на шайба - аз там подложих още нещо, така че жилото да е винаги по-опънато (въпреки че на ребрата на прастмасата може да се измести един шплент на следващия канал и да се получи същия ефект). Това обаче не решава проблема с промяната на оборотите - само я измества в по-горен диапазон.На снимката - изглед отпред - се вижда стоманената нишка която излиза пред описаното масто и се навива около черна оптягаща ролка. Ако не ме лъжи простата логика - би трябвало това моторче да отпуска и навива нейната ос. Така ли е?
                Прикачени файлове
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  Re: Илюстрация

                  niko_ymn написа:
                  Тук някъде ли би трябвало да се намира това моторче? Виждам ролка, която опъва жилото на газта и за това си мисля, че е там.Аз имах за сега проблем само с това, че гаснеше докато е студена. Там, където на снимката правена отстрани се вижда един оребрен пластмасов бал накрайник на гумената обвивка на жилото има държач с гума във формата на шайба - аз там подложих още нещо, така че жилото да е винаги по-опънато (въпреки че на ребрата на прастмасата може да се измести един шплент на следващия канал и да се получи същия ефект). Това обаче не решава проблема с промяната на оборотите - само я измества в по-горен диапазон.На снимката - изглед отпред - се вижда стоманената нишка която излиза пред описаното масто и се навива около черна оптягаща ролка. Ако не ме лъжи простата логика - би трябвало това моторче да отпуска и навива нейната ос. Така ли е?
                  Не е така...Колега,пращам редактирана една от снимките ти,заградил съм степ мотора/ ел.магн.клапан за рег.празния ход/регулира въздуха чрез придвижване щтока на клапана по команда от ЕКУ-развиват се двата болта,откача се конектора и се вади-огледай щтока и главата на клапана,също и гнездото на клапана,почиства се със сух/несъдържащ масло спрей...може да се проверят с оммер и двете му намотки/рядко прекъсват или окъсяват /...и толкова...Успех !
                  Прикачени файлове
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Някой може ли да пусне снимка на 1.4 Брава къде се намира това моторче.

                    Коментар


                      #11
                      почиства се със сух/несъдържащ масло спрей

                      vesko.t написа:
                      Не е така... заградил съм степ мотора/ ел.магн.клапан за рег.празния ход/регулира въздуха чрез придвижване щтока на клапана по команда от ЕКУ-развиват се двата болта,откача се конектора и се вади-огледай щтока и главата на клапана,също и гнездото на клапана,почиства се със сух/несъдържащ масло спрей...може да се проверят с оммер и двете му намотки/рядко прекъсват или окъсяват /... и толкова...Успех !
                      Ааа, ок, добре, благодаря !!!Ама това почистване за колегата с мотор 1.4 ли се препоръчва (или важи само за мойто гаснене и 1.6). При него на същото място - същите ли са нещата с тези моторчета и непостоянните му обороти?
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        Ох за сега да чукна на дърво не съм имал такива проблеми с оборотитите. Случва ми се два три пъти но като ресетнах компютъра се оправиха. Просто ми е любопитно да знам къде точно се намира.

                        Коментар


                          #13
                          Re: почиства се със сух/несъдържащ масло спрей

                          niko_ymn написа:
                          [Ама това почистване за колегата с мотор 1.4 ли се препоръчва (или важи само за мойто гаснене и 1.6). При него на същото място - същите ли са нещата с тези моторчета и непостоянните му обороти?
                          Това,което писах,важи основно за двигателя 1.6 и други,където празния ход се управлява чрез регулиране на въздуха,при двигателите 1.4/моно-моторчето е отстрани на моно блока,при Бош системите,особено по-старите, моторчето чрез редуктор директно бута привода на дроселовата клапа и почистването не е толкова ефикасно.
                          Ex. Grande Punto Driver

                          Коментар

                          Working...
                          X