Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

(!) на таблото на Уно ръчна спирачка ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    (!) на таблото на Уно ръчна спирачка ли е?

    Малко ме е срам да попитам такъв въпрос, но по-добре да знам със сигурност за да не стане някоя беля. Днес на таблото ми светна една лампичка, която представлява удивителен в кръгче и свети червено. Доколкото знам това е сигнал, че е дръпната ръчната. Тя естествено не е дръпната, а джаджата си продължава да свети. Един приятел ми каза, че тва може и да е датчик за накладките, но силно ме съмнява. Ако имате мнение споделете го с мен моля Мерси предварително! А забравих да кажа, че колата е Уно 45
    FIAT Uno 45 FIRE

    #2
    Паднало ти е нивото на спирачната течност Провери я, долей и ако пак се случи виж от къде я губи

    Alfa 145 QV Turbo
    Fiat Brava JTD '01

    Коментар


      #3
      Колегата е прав възможно е паднало ниво на спирачната течност - погледни нивото и в казанчето.Проблем с накладките също можеш лесно да установиш.Провери и нещо друго. Опъни си ръчната и ако не светне друга лампа за индикация, само тази провери дали не се е скапал прекъсвача който натиска ръчната когато е спусната. Например натисни го с ръка и виж дали ще огасне. Провери също и дали не се е откачило някое кабелче от този прекъсвач.НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРОВЕРКА НА НАКЛАДКИТЕ И СПИРАЧНАТА ТЕЧНОСТ. СЪС СПИРАЧКИТЕ ШЕГА НЕ БИВА!!!
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        Друг лесен начин е да отвиеш капака на резервоарчето за спирачна течност. Датчика е във вид на поплавък. Даваш на контакт. Натискаш нагоре поплавъка към капака на резервоарчето. Ако изгасне - значи ти е паднало нивото на течността.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Tова значи че имаш пусната ръчна спирачка, не друго. Направили са го да ти напомня да я вдигнеш преди да тръгнеш. И моята Мареа го има тжа , но си имам достатъчно течност
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            То като е дръпната ръчната свети но освен за ръчна сигнализира и за ниско ниво на спирачната течност
            PUNTO 1.1 94г.

            Коментар


              #7
              споко,показва ти,че ръчната ти е дръпната,нищо друго!!!мойта не работи,ма като друсне на дупка и присветва супер дразнещо скапаната лампичка,та мисля да махна диодчето направо .....но все пак се притесних и за спирачната течност(може и да има нещо нередно там)и ще хвана да проверя

              Коментар


                #8
                споко,показва ти,че ръчната ти е дръпната,нищо друго!!!мойта не работи,ма като друсне на дупка и присветва супер дразнещо скапаната лампичка,та мисля да махна диодчето направо .....но все пак се притесних и за спирачната течност(може и да има нещо нередно там)и ще хвана да проверя

                Коментар


                  #9
                  споко,показва ти,че ръчната ти е дръпната,нищо друго!!!мойта не работи,ма като друсне на дупка и присветва супер дразнещо скапаната лампичка,та мисля да махна диодчето направо .....но все пак се притесних и за спирачната течност(може и да има нещо нередно там)и ще хвана да проверя

                  Коментар


                    #10
                    bobo написа:
                    Паднало ти е нивото на спирачната течност Провери я, долей и ако пак се случи виж от къде я губи
                    при УНО това е верния отговор за ръчната си има друга лампа а датчик за накладки въобще няма
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      при УНО това е верния отговор за ръчната си има друга лампа а датчик за накладки въобще няма
                      наистина датчиците в тая колица са дефицит,чуствам се като в жигула П.С. съжалям за многото ми постове по-горе....нета нещо е бъгав

                      Коментар


                        #12
                        Мерси много за съветите. оказа се, че наистина е спирачната течност. За ръчната си има друга лампичка. Долях течност и чакам да видя дали няма някъв теч.
                        FIAT Uno 45 FIRE

                        Коментар

                        Working...
                        X