Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане, тропане и хлопане по предницата на Брава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чукане, тропане и хлопане по предницата на Брава?

    Колеги проблема е следния... Когато минавам през дупки (а това е неизбежно) с независимо каква скорост, се чуват разни хлопания, чукания и прочия. Същото става и като мина през легнал полицай с много бавна скорост, но тропането е по силно, все едно нещо се "отпецва" от някаде. Сменил съм: амортисьори, биелетки, тампони на амортисьорите и положението не се променя... Тропането е малко като на метал и е доста интензивно през неравностите. Ако имате някакви предложения или решения ще съм ви много благодарен, защото това ме "дразни" откакто съм купил колата
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Може да са носачи. При мен така хлопаше от ляво и се оказа шарнира на носача. Най-добре в сервиз да направят оглед на ходова част и да напъват с щангата, ако нямаш възможност сам да го направиш това. Не съм привърженик на идеята да се сменя наред, докато проблема изчезне. Трябва да се установи конкретната причина за хлопането и тогава да се действа.
    Fiat Bravo TD 100, 1998 г.
    Ауди 80 1.6, 101 кс, 1994 г.

    Коментар


      #3
      На първо четене носач! Не тазчутай много на диагностика по сервизи. Аз ходих два и дадох общо 23лв. за нищо, като ми казаха, че носачите са наред. Да но чукането бе ужасно и, като свалих единият носач тампоните направо се разпаднаха!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        И аз имам този проблем.... Но.... има и някакво странно скърцане от лявата страна на купето все едно отварям врата с раждясали панти... получава се само при неравности на пътя... моля пишете от какво може да е....
        FIAT, не е само въпрос на сметки - FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява.... италианеца е вложил дух във всеки модел!

        Коментар


          #5
          И при мен го има, но все си мисля, че е от пантите на вратите.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Колеги, а трудно ли се сменя пусти тампон? Има ли много за разглабяне?
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Колеги, а трудно ли се сменя пусти тампон? Има ли много за разглабяне?
              Не е трудно,но си иска разправия,ако е разбит шарнира,си купуваш направо нов носач,ако са тампони,може само те да се сменят (избият) без да се сменя самото тяло (носача).
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар

              Working...
              X