Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Основен ремонт - марки части

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Основен ремонт - марки части

    здравейте колеги.започвам ремонта на колата която карам.пристигнаха ми първите части и искам да ви питам някой има ли опит с тях и какви са Ви впечатленията.Двигареля ми е 1,6 моно Фиат типо 1994 годинаНовото малсо ще е селениа голд синтетик 10в40Маслените филтри са ми Технокар Р(ер)352Термостата е Calorstat by Vernrt френски Ролката за агренажа ми е AkronСегментите са Federal MogulГумички клапани CortecoРемъка е Flennor- германия страна на произходГарнитура глава GlaserОстанаха ми да дойдат Биелните лагери и Водния радиатор е слушам Ви
    Нека Спрем Войната По Пътищата !!!
    http://forum.fiat-bg.org/profile.php...profile&u=8539

    #2
    Всичко е ок колега, с изключение на ролката. За 22-23 лева можеше да вземеш оригинална. По-надеждна е. Останалите части пасват добре при монтаж и може да им се има доверие.
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

    Коментар


      #3
      хм

      packo84 написа:
      Всичко е ок колега, с изключение на ролката. За 22-23 лева можеше да вземеш оригинална. По-надеждна е. Останалите части пасват добре при монтаж и може да им се има доверие.
      Колега Благодаря за бързото и корекно мнние.Относно ролката малко съм ограничен в бюджета.частите ги вземам от фирмата вносител за България и ги вземам на много ниски цени плюс още 20 процента надолу.общо ролката с ремъка са ми 24 лв.15 ремъка и 9 ролката.Не съм запознат какви проблеми може да ми направи една некачествена ролка
      Нека Спрем Войната По Пътищата !!!
      http://forum.fiat-bg.org/profile.php...profile&u=8539

      Коментар


        #4
        Да не вземеш да го налееш туй 10w40. Твоето масло е 15w40 (поне така го дават за умерен и топъл климат в аутодата-та).

        Коментар


          #5
          ?

          ///// написа:
          Да не вземеш да го налееш туй 10w40. Твоето масло е 15w40 (поне така го дават за умерен и топъл климат в аутодата-та).
          Колега какво ще стане ако сложа 10в40
          Нека Спрем Войната По Пътищата !!!
          http://forum.fiat-bg.org/profile.php...profile&u=8539

          Коментар


            #6
            Re: ?

            super_s написа:
            ///// написа:
            Да не вземеш да го налееш туй 10w40. Твоето масло е 15w40 (поне така го дават за умерен и топъл климат в аутодата-та).
            Колега какво ще стане ако сложа 10в40
            Много сме го дъвкали. Аз само напомням какво препоръчват:- За сруден климат - 10w40- За умерен и горещ климат - 15w40Пък и изобщо ме ти е рентабилно за 700-800 км да наливаш полусинтетика.

            Коментар


              #7
              Re: ?

              Точно така. За разработката препоръчвам някво по-евтинко. Приста 15в40 според мен е идеално. Поне за 300км. Щом колегата ИЦИ слага такова за разработка,няма да има проблем.Иначе и мен ме чака същото.За сега недей да ми поръчваш носачи,че да видим колко ще ми излезе ремонта.

              Коментар


                #8
                Ролката не бих си я сложил на моята. INA се намира м/у 30-37 лв. Г-рата за главата - Виктор Рийнз/ц, Елринг или Гьотце, тоя Гласер е ОК, ако ще я продаваш. Радиатор си вземи от колегата The Game, истиски Валео или Бер продаваше, че от магазина са цифра(бтв нови са му, доколкото знам). Лагери - Глико, АЕ като резервен вариант. За маслото. На моето съм с 15/40 на OMV и на 1300 км долях 500-600 гр., но понеже нямах от същия боклук, долях от това на Алфата AGIP Sint 2000 10/40. От тогава не се е налагало да доливам, минал съм още 3500 км. Иначе за разработката и аз мисля, че Пристата 15/40 е ОК.
                AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                Коментар


                  #9
                  super_sКолега напиши по отделно цените на частите за мотора (ако не е тайна),и на мен ми предстои ремонт на пролет.
                  Fiat Tipo
                  Corsa b комби !

                  Коментар


                    #10
                    Re: ?

                    ///// написа:
                    super_s написа:
                    ///// написа:
                    Да не вземеш да го налееш туй 10w40. Твоето масло е 15w40 (поне така го дават за умерен и топъл климат в аутодата-та).
                    Колега какво ще стане ако сложа 10в40
                    Много сме го дъвкали. Аз само напомням какво препоръчват:- За сруден климат - 10w40- За умерен и горещ климат - 15w40Пък и изобщо ме ти е рентабилно за 700-800 км да наливаш полусинтетика.
                    Колега аз за разработка ще взема друго това ще ми е за после за "новия"двигател
                    Нека Спрем Войната По Пътищата !!!
                    http://forum.fiat-bg.org/profile.php...profile&u=8539

                    Коментар


                      #11
                      Re: ?

                      2.0 i.e написа:
                      Точно така. За разработката препоръчвам някво по-евтинко. Приста 15в40 според мен е идеално. Поне за 300км. Щом колегата ИЦИ слага такова за разработка,няма да има проблем.Иначе и мен ме чака същото.За сега недей да ми поръчваш носачи,че да видим колко ще ми излезе ремонта.
                      Колега за разработката сме се разбрали а за носачите както кажеш те няма да свършат.
                      Нека Спрем Войната По Пътищата !!!
                      http://forum.fiat-bg.org/profile.php...profile&u=8539

                      Коментар


                        #12
                        Re: ?

                        super_s написа:
                        2.0 i.e написа:
                        Точно така. За разработката препоръчвам някво по-евтинко. Приста 15в40 според мен е идеално. Поне за 300км. Щом колегата ИЦИ слага такова за разработка,няма да има проблем.Иначе и мен ме чака същото.За сега недей да ми поръчваш носачи,че да видим колко ще ми излезе ремонта.
                        Колега за разработката сме се разбрали а за носачите както кажеш те няма да свършат.
                        Ами щото и аз ще почвам ремонт или се чудя направо дали да не взема един направен двигател !

                        Коментар


                          #13
                          И аз съм заинтересован,че и на мен на пролет ми предстои такава операция. 2.0 i.e Няма смисъл да си взимаш друг мотор.По-добре си направи този.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            Princo написа:
                            И аз съм заинтересован,че и на мен на пролет ми предстои такава операция. 2.0 i.e Няма смисъл да си взимаш друг мотор.По-добре си направи този.
                            Kолебая се,защото чух че се продава същия двигател,само че нагласен (направен )и затова. Но ще мислим.....

                            Коментар


                              #15
                              винаги съм твърдял, че е по-добре друг двг, на всеки двг може да му се мерне компресията, нервите, разправиите и похарчените пари ще ги спестите с друг мотор. просто частите, предлагани след като излезе от завода са на 1/10 от качеството на оригинала
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X