Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tutela = Selenia

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tutela = Selenia

    Бях пратил сестра ми да ми купи масло от Итал Севиз и и казах озрично Селениа Голд. Връща се тя и ми носи Тутела. От сервиза и казали, че вече Селениа не се произвежда, а се сменя марката на Тутела или нещо такова и тя нещо неможа да ми обясни. Тутела не е лошо масло, но все пак малко се смутих. Та ви питам някой знае ли нещо такова, да е чувал.
    "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
    Кара любимата червена Brava 1,4 12V


    #2
    Re: Tutela = Selenia

    killertoon написа:
    Бях пратил сестра ми да ми купи масло от Итал Севиз и и казах озрично Селениа Голд. Връща се тя и ми носи Тутела. От сервиза и казали, че вече Селениа не се произвежда, а се сменя марката на Тутела или нещо такова и тя нещо неможа да ми обясни. Тутела не е лошо масло, но все пак малко се смутих. Та ви питам някой знае ли нещо такова, да е чувал.
    Тоя филм и на мен ми го прожектираха в ИталСервиз. Това стана миналото лято, ако беше вярно то селенията трябваше отдавна да е изчезнало от пазара, ама си го има. Все пак го сложих масълцето и изкарах един цикъл с него, идеално е. Сипвай и не се притеснявай. Така и така го имаш...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      Това въобще не е вярно.Selenia и Tutela са си две различни масла,нещо са послъгали май... :D :D :D
      forza forever

      Коментар


        #4
        наистина tutela=selenia колеги ако някой си е купил нова кола фят от magazin изи има наръчник там много ясно се препоръчва тутела и селения и двете са продукти на FİAT LUBRİCANTS та и сервизите по принцип си продават продукти на фят концерна...
        petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

        http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

        Коментар


          #5
          bahricin написа:
          naistina tutela=selenia kolegi ako nyakoy si e kupil nova kola fiat ot magazin isi ima narachnik tam mnogo yasno se preporachva tutela i selenia i dvete sa produkti na FİAT LUBRİCANTS ta i servizite po printsip si prodavat produkti na fiat kontserna...
          Тук се пише на български (кирилица). Иначе не е въпросът дали Тутела е добро масло или лошо, просто не е коректно да те лъжат в сервиза!

          Коментар


            #6
            Я погледнете снимката в тази тема (за тези, които не са гледали Ф1 от Бахрейн) http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5004 и си помислете дали Ферари ще рекламират несъществуваща вече фирма!? ДРЪН-ДРЪН та ПЛЯС! Не знам дали се досещате дори колко струва това рекламно място?п.с. Бях забравил да постна линка.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              Я погледнете снимката в тази тема (за тези, които не са гледали Ф1 от Бахрейн) и си помислете дали Ферари ще рекламират несъществуваща вече фирма!? ДРЪН-ДРЪН та ПЛЯС! Не знам дали се досещате дори колко струва това рекламно място?
              Кики не се "коси" има и нещо по-добро.. това е "ERG" също продукт на майка Италия!Специални поздрави от котарака на очарователната ти жена, а също и от мен!!!!!! Ей,ся те да не заведеш едно дело срещу котарака и мен!???!!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                kiro_of_the_day написа:
                Я погледнете снимката в тази тема (за тези, които не са гледали Ф1 от Бахрейн) и си помислете дали Ферари ще рекламират несъществуваща вече фирма!? ДРЪН-ДРЪН та ПЛЯС! Не знам дали се досещате дори колко струва това рекламно място?
                на болида няма такава реклама :D освен това са партньори на Shell
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  В книжката на Крома-та пише:Селения (за моторно)Тутела (ех-Олио Фиат) - за трансмисия, греси, специални смазки (хидравлика)

                  Коментар


                    #10
                    ок.ок. та окей за некоректността по сервизите сам напълно съгласен с вас.нали знаете некадърните сервизи ,майстори item подобни се наказват посамосебеси като губят доверието на клиента и това възжи са всички марки несамо за фят. първо не правя никакви реклами само исках да споделя някои работи.все пак карам чтата кола фят от 10 години и последната сия купих 0 км от magazin и мисля че имам малко опит в тази насока.гледам някои или са неграмотни или пък се дразнят от латиницата.абе човек като клавишите са на латиница и нямам възяможност да пиша на български кво ще правя.зживея извън родината .в тези форуми мисля че ни обединява почитателството към ФİАТКİТЕ ане някаква национална принадлезяност.и като културни хора да си споделяме разни неща .възпитаник сам на ОБРАЗЦОВ ТЕХНİКЪМ ПО ТРАНСПОРТА гр. ХАСКОВО специалност ДВİГАТЕЛİ С ВЪТРЕШНО ГОРЕНЕ .ЗА последно мерси за забелезйките с кирилицата но нямам друг шанс... всичко хубаво
                    petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                    http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                    Коментар


                      #11
                      Хм, с риск да ме обвинят в незнам какво, лично аз нямам добро отношение към маслата на SELENIA.Пример който съм го споменавал поне няколко пъти тук във форума.Маслото SELENIA TURBODIESEL 10W/40 е ескплоатационен клас по API CD.Да ме прощават производителите ама това е клас въведен 1953г.Същото масло няма одобрение от нито една известна марка примерно MB,VW,RENAULT,PEUGEOT.Сори ама това са световноизвестни двигателостроители на дизелови машини.Лично аз съм се спрял на AGIP и ERG.Разбира се това е мое мнение и не внушавам никому нищо!Справка.. отворете сайта на селения.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        TRE GAZELE написа:
                        Това въобще не е вярно.Selenia и Tutela са си две различни масла,нещо са послъгали май... :D :D :D
                        Ахам само дето се произвеждат от една фирма
                        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                        Ventura garage

                        Коментар


                          #13
                          Mury_Alfata написа:
                          TRE GAZELE написа:
                          Това въобще не е вярно.Selenia и Tutela са си две различни масла,нещо са послъгали май... :D :D :D
                          Ахам само дето се произвеждат от една фирма
                          Ам... тогава защо Tutella-та си кръства маслата Imola,Silverstone,Monza и т.н. и пише на кутията,че благодарение на опита си в автомобилните състезания им дава имена на пистите където е участвала и печелила... ,то ако е едно и също с Selenia защо ще правят излишни разходи за опаковки,реклами и т.н.
                          forza forever

                          Коментар

                          Working...
                          X