Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покачване на маслото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покачване на маслото?

    ...

    #2
    Re: Покачване на маслото?

    ...

    Коментар


      #3
      Не ми се ще аз да съм тоя дето ще те направи алкохолик но Митко е прав. Цената не е малка. Все пак това е стъпков двигател...
      Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

      Коментар


        #4
        Re: Покачване на маслото?

        Sven написа:
        Имаше такава тема ,но немога да я намера ще съм благодарен ако някои ми даде линк.Защото проблема ми е ,че маслото се покачи, а преди не го правеше! Аз мисля че проблема е защото карах малко на 3 цилиндъра и неизгорелия бензин е отишал в маслото. Вие как мислите възможно ли е .А и все пак карам на газ.Сега ми работят всички цилиндри ама нещо се ебава машинката за обортите на празен вход, някои да знае каква и е цента.
        Мисля, че си уцелил причината, тя е в неработещия цилиндьр, ако обаче мотора работи на бензин!

        Коментар


          #5
          Re: Покачване на маслото?

          hit-ko написа:
          Sven написа:
          Имаше такава тема ,но немога да я намера ще съм благодарен ако някои ми даде линк.Защото проблема ми е ,че маслото се покачи, а преди не го правеше! Аз мисля че проблема е защото карах малко на 3 цилиндъра и неизгорелия бензин е отишал в маслото. Вие как мислите възможно ли е .А и все пак карам на газ.Сега ми работят всички цилиндри ама нещо се ебава машинката за обортите на празен вход, някои да знае каква и е цента.
          Мисля, че си уцелил причината, тя е в неработещия цилиндьр, ако обаче мотора работи на бензин!
          При дизела възможно ле е да се получи таза хватка с покачването.Едно аверче като си смени маслото на брава същия мотор като моя за една седмица му падна маслото едва хващаше щрката.Сипа половин литър и нивото отиде малко под средата.Щеше да купува масло за доливане но кво стана не взе и един ден вика я да видим какде е маслото и се шашнахме и двамата беше доста над средата.Колата му върви идеално.МИсълта ми е възможен ли е тоя полтъргайс

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              Re: Покачване на маслото?

              gdd55 написа:
              hit-ko написа:
              Sven написа:
              Имаше такава тема ,но немога да я намера ще съм благодарен ако някои ми даде линк.Защото проблема ми е ,че маслото се покачи, а преди не го правеше! Аз мисля че проблема е защото карах малко на 3 цилиндъра и неизгорелия бензин е отишал в маслото. Вие как мислите възможно ли е .А и все пак карам на газ.Сега ми работят всички цилиндри ама нещо се ебава машинката за обортите на празен вход, някои да знае каква и е цента.
              Мисля, че си уцелил причината, тя е в неработещия цилиндьр, ако обаче мотора работи на бензин!
              При дизела възможно ле е да се получи таза хватка с покачването.Едно аверче като си смени маслото на брава същия мотор като моя за една седмица му падна маслото едва хващаше щрката.Сипа половин литър и нивото отиде малко под средата.Щеше да купува масло за доливане но кво стана не взе и един ден вика я да видим какде е маслото и се шашнахме и двамата беше доста над средата.Колата му върви идеално.МИсълта ми е възможен ли е тоя полтъргайс
              Ефекта с вдигане нивото на маслото, при неработещ цилиндьр е валиден и при дизела!

              Коментар


                #8
                Sven написа:
                А дали въобще е от машинката, оборотите падат само като загрее като е карана 20-30 мин. Ако се набутам и не е от това..
                Браточка, да те израдвам ... ама обратното :о)Сега аз имам проблеми с моето моторче за празен ход от една година, като позагрееше колата и на газ и на бензин, в момента в който сложа на наутрална в движение и или падат оборотите много или направо си гасне в движение. На газ е сосбено ярко изразено щото винаги гасне :о)Търсил съм го много тая пластмасова пишка, то е електромагнит някакъв. Ако е на МАгнети Марели, ариведерчи амичи, салюти е бачи, - цената е от гремания по поръчка само 170 ЕВРО без ДДС.Понеже като освободиш от скорост тъпата машинка се опитва да застане в положение отворено за да даде отвор за въздух колкото за празни обороти. Ако обаче не успее навреме, колата гасне.За това загрей колата до работна температура и откачи кабела на машинката, тя се блокира в едно положение и винаги щом освободиш от скорост отвора за въздуха е готов. Страничния ефект е че губиш автоматичния смукач и на изстинал автомобил имаш 5 минути на място загряване.Ако имаш в повече 400 лева за тая пишка сменяй я.
                Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                Коментар


                  #9
                  Онзи ден се обаждах за тази машинка за оборотите значи в Александър Ауто я имат налична цената е 200лв а във Вантотреид е само на поръчка и цената е 314лв и при колегата hit-ko цената също беше около 200лв дано съм помогнал


                  Best Regards
                  Fiat Brava 1.4 SX 12v

                  Коментар

                  Working...
                  X