Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за покупка на фиат с дизелов мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за покупка на фиат с дизелов мотор

    Драги колеги!Навил съм се да си закупя фиат брава с дизелов мотор JTD.Много ви моля да ме насочите на какво да обърна особено внимание при покупката на автомобила.Благодаря ви предварително

    #2
    Обърни особено внимание към табелата на гредата над радиатора. Там търси следната комбинация от букви и цифри:182B9.000Ако не я видиш - потърси друг модел. Започни търсенето от обяви, в които пише "1.9 JTD 100 конски сили, 2001 г."

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Обърни особено внимание към табелата на гредата над радиатора. ...... Започни търсенето от обяви, в които пише "1.9 JTD 100 конски сили, 2001 г."
      И от същата табела си препиши VIN кода и после в ePer-a провери данните за двигателя, вкл. дата на производство.Щото джамбазите имат навика да послъгват ...Другия вариант за модела на двигателя и датата на производство може да видиш от големия талон на колата ...А след като си я избереш - върви в някой истински сервиз дето имат опит с италианските коли за диагностика ... щото колата може да е на малко години, но със сдухан двигател или проблеми по окачването и/или не дай боже по геометрията.Иначе, както казва един сайт админ ... :Краткият отговор на въпросите ти е: Ползвай търсачката!
      Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

      Коментар


        #4
        И 182b4.000 да намериш , пак купувай.Иначе с търсачката ще намериш поне 3-4 такива теми, като твоята.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          И 182b4.000 да намериш , пак купувай.Иначе с търсачката ще намериш поне 3-4 такива теми, като твоята.
          ... с уговорката , че данъка му е грубо 100 лева повече, годишно, и е средно на 10 години, а първия е средно на 8, което не е особен показател.

          Коментар


            #6
            Данък се плаща веднъж годишно.Ако колата е читава тези 2 години повече не са проблем.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              и в крайна сметка както каза данъка се плаща веднъж годишно няма да си първия който дава над 100 лева за данък няма да си и последния и все пак жтд си е жтд и то от човек дето кара бензин. И в крайна сметка фърляш един боб щото цялата работа е на късмет ако ще и всички винове и епери да прегледаш винаги може да не случиш стискаме палци за теб.
              Fiat punto 1,1
              Fiat bravo 1,6 16v
              Fiat bravo 2,0 20v
              Honda civic 1,5
              BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

              Коментар


                #8
                А какво ще кажете за 1.9TD двигателя, който слагат на мареа ?
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  А какво ще кажете за 1.9TD двигателя, който слагат на мареа ?
                  Да бягаш от него и моля колеги с ТД не ме съдете,но истината е че JTD е много по-добър мотор.
                  Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                  Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                  I am in love with my cars

                  Коментар


                    #10
                    Replay написа:
                    Synthy написа:
                    А какво ще кажете за 1.9TD двигателя, който слагат на мареа ?
                    Да бягаш от него и моля колеги с ТД не ме съдете,но истината е че JTD е много по-добър мотор.
                    Е ми много ясно че ще е по-добър.НАли е по-НОваТА технология Моето лично мнение е, че ЖТД е по-добър от ТД само в разхода
                    Тря'а напиша нещо тука, нали

                    Коментар


                      #11
                      GbGzTeaM написа:
                      Replay написа:
                      Synthy написа:
                      А какво ще кажете за 1.9TD двигателя, който слагат на мареа ?
                      Да бягаш от него и моля колеги с ТД не ме съдете,но истината е че JTD е много по-добър мотор.
                      Е ми много ясно че ще е по-добър.НАли е по-НОваТА технология Моето лично мнение е, че ЖТД е по-добър от ТД само в разхода
                      Разход,ускорение,еластичност са само резултати от по-добрия мотор.Най-важното е че е по-дуракоустойчив и издръжлив,малко ли колеги са имали проблеми с Главите на ТД100.Както и да е отклонихме се от темата,за което се извинявам
                      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                      I am in love with my cars

                      Коментар


                        #12
                        абе ясно че JTD е по-добър, ама питам конкретно и само за 1.9TD. Някакви болежки? Доколкото знам е добър двигател, без болести, ама това са слухове предимно.
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Synthy написа:
                          А какво ще кажете за 1.9TD двигателя, който слагат на мареа ?
                          GbGzTeaM написа:
                          Replay написа:
                          Synthy написа:
                          А какво ще кажете за 1.9TD двигателя, който слагат на мареа ?
                          Да бягаш от него и моля колеги с ТД не ме съдете,но истината е че JTD е много по-добър мотор.
                          Е ми много ясно че ще е по-добър.НАли е по-НОваТА технология Моето лично мнение е, че ЖТД е по-добър от ТД само в разхода
                          Разполага с 200Нм на 1500рпм, електроника, с която за 40сек. става с ++к.с. и с ++Нм повече.Какво повече да говорим/пишем.п.с. за JTD иде реч
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Synthy написа:
                            абе ясно че JTD е по-добър, ама питам конкретно и само за 1.9TD. Някакви болежки? Доколкото знам е добър двигател, без болести, ама това са слухове предимно.
                            Главата ,главата пука чат пат.
                            Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                            Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                            I am in love with my cars

                            Коментар


                              #15
                              emzo - всъщност някакъв сериозен аргумент имаш ли за това, че жтд 105 е за предпочитане пред жтд 100 ?На мен поне не ми се струва без значение колата да е с 20 % по-млада, и с двигател, който на практика е същия, а на теория е малко по-добър, но пък струва най-малко 100 лева по-евтино на година. То и винетка се плаща само веднъж годишно, и ГО се плаща веднъж, и каско се плаща веднъж, и гуми се сменят веднъж, и много неща по веднъж. Но все ти излизат от джоба, нали ?

                              Коментар

                              Working...
                              X