Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко е заводското Ф на exhausт-а на купе 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко е заводското Ф на exhausт-а на купе 1.8

    Здравейте колеги, досега се борих и неможах да си намеря отговор на въпроса ... .колко е заводския диаметър на испускателната система на фиат купе 1.8. И да си кажете мнението, какъв ще бъде ефекта ако сложа ф60/63 на колата. По нея нищо не е правено по двигателя. Само въздушен филтър има К&N панелен.

    #2
    По спомен 55 външно което е 53 вътрешен диаметър.Аз сложих цяла тръба 60х1 което означава 58 мм вътрешен диаметър,колата се държи добре,може би на високи се чисти по добре но не мога да направя сравнение защото преди карах без катализатор и резонатор.Сега сложих резонатор на 60мм външен диаметър и с оригиналното крайно гърне звука е добър но ако сложиш спортно задно ще ти трябва и някакво средно на голям диаметър щото звука ще стане неприятен във високите обороти.Ако мериш твоя диаметър ,мери го на тръбата след резонатора ,не между фланците щото там е по голям.Хората слагат 63 на турбинирани двигатели ,на нормален 1,8 ше му дойде в повече мисля.

    Коментар


      #3
      а защо си променяте изпускателната система, при положение, че нищо по двигателя не е променяно?
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Защото оригиналната система изгни и се разпадна и трябваше да си правя нова по необходимост.

        Коментар


          #5
          аха, ама защо не сложи каквато са сложили в завода като размери, а по-широка?
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Моята пък няма катализатор, средно гърне.... Само на крайно съм и в момента е сглобка-заварки някви смешни тръбички, от които най голямото Ф дали е и 50 външно.... Колата вървеше някак..... сложих спортния филтър и стана доста мудна във по- високи обороти..... Затова питах какъв ще е ефекта от по- широка тръба за да си направя сметка да не направя някоя простотия .... Да те питам тоя резонатор с входове на 60 колко пари ти е излезнал? Иначе крайното ми гърне е някакво дълго и е доста свястно .... все забравям да вида каква марка е ...Благодаря на колегата МЕМО за отговора :D

            Коментар


              #7
              Резонатора ми е ROBEX взех го от колега от форума,въпреки че е турски е много качествен , робекс си имат и сайт за поръчки.

              Коментар

              Working...
              X