Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оранжева лампа във формата на крушка. Що е то?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оранжева лампа във формата на крушка. Що е то?

    Здравейте момчета, имам Пунто 1.9 JTD 2000г. На таблото ми от време на време присветва една оранжева лампичка във формата на крушка. Някой знае ли за какво сигнализира тя???Модерирано.Не е необходимо се пуска темата във всеки раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Неработеща светлина на заден габарит или стоп. В по-редки случай-крушка на тези места с неподходящи технически характеристики.Т.е. - провери дали светят задните габарити и стоп-светлините.

    Коментар


      #3
      точно така, но щом от време на време присветва, най вероятно някъде не прави контакт - на букса или някой куплонг.
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        Може това "от време на време" да съвпада по време с натискането на педала на спирачката... При мен беше така.

        Коментар


          #5
          Провери си светлините на регистрационният номер,че при мен беше изгоряла едната крушка и ми светеше доста време тази сигнализация , докато открия проблема.
          Виж бейби не сме глупаци,
          ние сме отбор от здравеняци.
          Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
          така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
          http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

          Коментар


            #6
            cheruna написа:
            Може това "от време на време" да съвпада по време с натискането на педала на спирачката... При мен беше така.
            Прав си, явно съм пропуснала да спомена, че присветва точно когато натискам спирачката...а ти как отстрани твоя проблем ?

            Коментар


              #7
              С подмяна на изгорялата крушка на стоповете, предполагам

              Коментар


                #8
                cheruna написа:
                Неработеща светлина на заден габарит или стоп. В по-редки случай-крушка на тези места с неподходящи технически характеристики.Т.е. - провери дали светят задните габарити и стоп-светлините.
                Не е задължително да е на заден габарит или стоп. При мен светеше, когато предния габарит не ми даваше добър контакт и прекъсваше, след като оправих проблема с подмяна направо на нова крушка изчезна сигнализацията, но след известно време се появи отново присветвайки от време на време, като този път вече неможах да открия проблема...всичко си работеше сега не свети

                Коментар


                  #9
                  М не е задължително крушката да е изгоряла. При мен го имаше подобен проблем на Фифи и се оказа, че куплунга се е окислил и не прави хубав контакт. А светлината се пускаше само като натисна спирачката. Погледни дали и при теб няма някакво такова замърсяване и съм сигурен, че ако е от това ще се оправи за нула време
                  Skoda AMfabia 1.2 12v
                  exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                  Коментар


                    #10
                    Lidia написа:
                    cheruna написа:
                    Може това "от време на време" да съвпада по време с натискането на педала на спирачката... При мен беше така.
                    Прав си, явно съм пропуснала да спомена, че присветва точно когато натискам спирачката...а ти как отстрани твоя проблем ?
                    Да, виж коя крушка от светлината на стоповете не свети и я смени.

                    Коментар


                      #11
                      Аааа, имайте предвид че крушките на стоповете отзад са 10вата - не стандартинте 5вата.Аз докато го хвана тоя момент що попържни изядоха италианците - а то на самия стоп си го пише - ама кой да чете.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        ако си слагал и цветни габарити отпред пак свети
                        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                        Коментар

                        Working...
                        X