Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо като вали вози по меко

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо като вали вози по меко

    Откакто имам колата от 2 години насам забелязвам че като воли возията на колата става много мека направо ми се иска да си я карам постоянно...забелязал съм че като е сухо и вози по твърдо и отзаде нещо ми дрънчи откъм задната седалка обаче като вали всичко си е тихо в колата и возията е много приятна въпреки че съм с гуми 195 50 15 и със спортни пружини...на какво според вас се дължи това .. дали не е от това че гумата като се намокри да става по мека и аз незнам....давайте предположения
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Като вали се мокрят гумените тампони (втулки) по окачването и утихват. Спират да скърцат и да дрънчат. Оттам и илюзията за по-мекото возене. Возията е същата, но изчезват много от паразитните шумове. Навремето в Алфа форума ги лекуваха тези скърцания със силиконов спрей. Но не става от един път. Трябва да се пръска няколко пъти през една-две седмици.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      И не само при дъжд, при снеговалеж, при мъгла е същото - получава се заглушаване на паразитните шумове, защото предните ти действат като шумоизолатори. Особено при снеговалеж обърни внимание, че и двигателят едвам едвам се чува дори в обороти.
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        #4
        не мисля че е само шумове самата кола почва да стъпва по меко
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          simeon3000 написа:
          Като вали се мокрят гумените тампони (втулки) по окачването и утихват. Спират да скърцат и да дрънчат. Оттам и илюзията за по-мекото возене. Возията е същата, но изчезват много от паразитните шумове. Навремето в Алфа форума ги лекуваха тези скърцания със силиконов спрей. Но не става от един път. Трябва да се пръска няколко пъти през една-две седмици.
          мда! и аз така я лекувам алфата иначе ако не е карана скърца като каруца първите 5-10 минути по дупките :D направо те е срам да я караш,ама като се разтъпче става като нова

          Коментар


            #6
            Аз си го обяснявам така. Твойте амортесьори са маслени и като е мокро са по-студени и маслото в тях става по-гъсто.
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар

            Working...
            X