Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Умора на материала при ангренажен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Умора на материала при ангренажен ремък

    Имам Фиат Пунто с ангренажен ремък Gates сменихами го като го купих и ми казаха че чак след 50 хиляди километра да го сменя пак но само че аз карам по 2-3 хиляди на година а 50 хиляди ще ги навъртя за около 15-16 г няма ли да настъпи умора на материала и да се скъса На колко години трябва да го сменям в моя случай.

    #2
    Re: Умора на материала при ангренажен ремък

    Stauffenberg написа:
    Имам Фиат Пунто с ангренажен ремък Gates сменихами го като го купих и ми казаха че чак след 50 хиляди километра да го сменя пак но само че аз карам по 2-3 хиляди на година а 50 хиляди ще ги навъртя за около 15-16 г няма ли да настъпи умора на материала и да се скъса На колко години трябва да го сменям в моя случай.
    след около 5 години може да го смениш за твоя сигурност
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Не се шашкай :D :D :D :D :D :D
      АЛ.ПЕТРОВ
      FIAT PUNTO 1.2 8V

      Коментар


        #4
        Давам ти веднага пример на старият ми Опел ремъка го бях сменил карах около 5000км и го спрях колата седя на паркинга близо 4 месеца като я палех веднъж в месеца ако се сетя.В момента в който я подкарах минах точно 5 метра и ремъка се скъса за мен е умора на материала.
        Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

        Коментар


          #5
          LuckyMan написа:
          Давам ти веднага пример на старият ми Опел ремъка го бях сменил карах около 5000км и го спрях колата седя на паркинга близо 4 месеца като я палех веднъж в месеца ако се сетя.В момента в който я подкарах минах точно 5 метра и ремъка се скъса за мен е умора на материала.
          да предположим че тези 5000 км си ги навъртял за година излиза че за година и 4 месеца и ремъка се е скъсал за мен тва не е умора на материала ами кофти ремък, или от седенето нещо ти е клеясъла ролката и е блокирала и затова се е скъсал и ремъка , ако се кара по често колата и ремъка е хубав 4-5 години не са проблем,
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Koga se smenia remak

            На адреса на онзи британски сайт: http://www.bravo-guide.co.uk/run-a-bravo.htm пише две неща - преведени и преизчислени от мили в км - смяна (според препоръчваното от Фиат) - на 115 000 км; ... и: смяна (според съветите на форума им) - на всеки 65 000 км. Прочетете "Service Schedule- General Advice" и по спициално: "Replace Timing Belt(Fiat Advice)/(Forum Advice) - 72000/40000 miles". Аз лично сега съм на 81900 км и мисля на 85000 да го сменя защото ако ке скъса съм чувал - ставало голяма беля и се стигало до ремонт на клапани и бутала.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар

            Working...
            X