Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аеродинамични елементи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аеродинамични елементи?

    Някой има ли идея за такива елементи, които да премахнат гадното завихряне отзад и полепване на боклуци? Вчера след автомивка, буквално за 1км отзад цялата стана в прах. Давайте идеи..........
    Fiat Bravo 1.9JTD 1999

    #2
    Re: Аеродинамични елементи?

    kassavetov написа:
    Някой има ли идея за такива елементи, които да премахнат гадното завихряне отзад и полепване на боклуци? Вчера след автомивка, буквално за 1км отзад цялата стана в прах. Давайте идеи..........
    Купи си седан
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Пробвай с различни видове спойлери на покрива (стандартното, това на абарт и мисля имаше още един вариант на зендер)
      . . (*)(*___)___/////___/(___*)(*) . .
      Lancia Lybra SW 1.6 16V
      Fiat Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        По скоро мисля че отдолу трябва да се сложи нещо. Може би да се модифицира задната броня..........
        Fiat Bravo 1.9JTD 1999

        Коментар


          #5
          Колега завихрянето става от предните и задните колела изхвърлената настрани вода я завърта обратно на посоката на движение директно на задницата (тоест се получава нещо като вакуум,засмукване при движение).
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            идеятя е да седи в гаража.на мен нищо не ми се завихря отзад.виж да не ти е посукано купето в следствие страничен удър отзад
            fiat bravo sx 1.6 16V 103

            Коментар


              #7
              и на мен нищо не ми се завихря, даже задницата е най-чистата част от колата, а когато вали по слаб дъжд дори не се мокри

              Коментар


                #8
                Ако говорите за браво, замръсява се задницата, не може да ме убедите в обратното. Със всички хечбеци е така. Затова имат чистачка на задното стъкло. Комбитата също.Само седаните не страдат от този ефект, затова и седан със задна чистачка рядко ще видите. Само за пежо 406 се сещам, и то от последните години на производство.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  Задния спойлер трябва да е като на Темпра комби- т.е. да насочва струята да обтича задното стъкло.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    колега колата ми е браво.цялата се цапа равномерно с изключение на предницата там е повече.и също като колегата като вали лек дъжд даже и не се мокри,а и си пускам чистачката само в дъжд за да имам по добра видимост
                    fiat bravo sx 1.6 16V 103

                    Коментар


                      #11
                      Всички коли завихрят отзад. Освен ако заднизата не е като на оса дупето.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        Забележете , че на хечбек моделите( както и на комбитата) задния прозорец е почти вертикален, докато на седаните е доста по-наклонен. от там идва и разликата в обтичането на задното стъкло. затова производителите на автомобили са намерили просто решение - задна чистачка. Колегата каквито и крила, ако ще и дифузьор да си сложи едва ли ще има голямо подобрение. Просто обтекаемостта на задното стъкло е такава че се цапа лесно. Ако имаше по просто решение, едва ли щяха да си играят да слагат чистачка, да прекават маркуч за течността и кабели до там. моя съвет към колегата е ако не му работи задната чистачка да я смени с работеща от някоя морга, по често да налива в казанчето течност и така. проблем няма да има. Вярно е че на бравото малко не е доизмислена както трябва ма кат за толкова пари .... толкоз бравото има много други предимства на които можем да се радваме
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар

                        Working...
                        X