Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с паленето

    Здравейте, имам голям проблем за който не мога да намеря никакво решение. Фиата ми пали много трудно или воабще не пали, все едно няма ток в колата и е съвсем умряла. Сменяни са и кабели и стартер, акумулатора е наред. Мерси предварително за съветите.
    Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

    #2
    Т.е. върти трудно или? Всеки път ли го прави, топла студена? Дай още малко информация. А и друг въпрос - с бутане лесно ли пали?
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    Коментар


      #3
      Когато е студен двигателя, колата пали от първия път. След като загрее и я изгася не иска да запали. Изстине ли и пали. Когато се бута, също пали. Акумулатора е добре/проверяван/.
      Fiat Brava 1.6 16V 103к.с.

      Коментар


        #4
        Позитивната написа:
        Когато е студен двигателя, колата пали от първия път. След като загрее и я изгася не иска да запали. Изстине ли и пали. Когато се бута, също пали. Акумулатора е добре/проверяван/.
        стартера мисля че е проблема

        Коментар


          #5
          не колега мисля че е датчик колянов вал

          Коментар


            #6
            може и да греша но имаше едни фтулки дето правят проблем при топъл мотор

            Коментар


              #7
              strajaro написа:
              Позитивната написа:
              Когато е студен двигателя, колата пали от първия път. След като загрее и я изгася не иска да запали. Изстине ли и пали. Когато се бута, също пали. Акумулатора е добре/проверяван/.
              стартера мисля че е проблема
              Стартер !

              Коментар


                #8
                Пак ли бе Любке?

                Коментар


                  #9
                  lubomm написа:
                  не колега мисля че е датчик колянов вал
                  F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                  F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                  Коментар


                    #10
                    Аз мисля, че изобщо не сте прочели първия пост Какъв датчик на вала, като стартера изобщо не върти, или върти много трудно?

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Аз мисля, че изобщо не сте прочели първия пост Какъв датчик на вала, като стартера изобщо не върти, или върти много трудно?
                      Ето какво е написала колежката: Когато е студен двигателя, колата пали от първия път. След като загрее и я изгася не иска да запали. Изстине ли и пали. Когато се бута, също пали.Аз също залагам на датчика на вала.Точно същите симптоми ми късаха нервите преди години с типото.Накрая смених датчика на хол и колата се оправи.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        Ако е от датчик колянов вал стартера ще върти, но няма да запали. Колежката се оплаква от трудно въртене и даже липса на такова. Очевидно няма връзка с този датчик! Тук става въпрос за стартер (по-добрия вариант) или нещо по-лошо. Имаше някакъв пословичен аналогичен случай на колежка с браво 1.6 ако не се лъжа.@ Позитивната - беше писала, че стартера е сменян. Целият ли е сменен и къде ти правеха този ремонт?
                        Fiat Marea 1.8 16V ELX

                        Коментар


                          #13
                          не пише че не върти стартера а че не пали. стартера може да върти и пак да не пали. колежката не е уточнила стартера дали върти.
                          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                          Коментар


                            #14
                            Значи, стартера ме съмнява да е, защото ако е той няма да иска да пали и като е загряла Според мене е датчика за температурата на инжекциона на мене ми беше от него, 20 лева май беше. Как по точно не пали като загрее колата върти и не пали или не иска да върти
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #15
                              bbw написа:
                              не пише че не върти стартера а че не пали. стартера може да върти и пак да не пали. колежката не е уточнила стартера дали върти.
                              Аз друго разбрах от пърия пост! Но нека питаме колежката.... Та въпросът към Позитивната е когато е топла как върти стартера? Лесно или се мъчи и едвам превърта?
                              Fiat Marea 1.8 16V ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X