Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с пръскалките на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с пръскалките на Браво

    Продават ли се някъде нови пръскалки за предния капак и лесно ли се сменят? Моите или се запушват, или пък не пръскат под правилния ъгъл, та се е налагало няколко пъти да въртя пластмасовите винтчета, за да ги регулирам (все още не мога да се помиря, че на някой тъпак му е хрумнало да са пластмасови ) и те станаха на нищо. На пръв поглед дребен и смешен проблем, но искам да го оправя.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Колега абе направо си е проблем полицаите освен за светлини ще проверяват о точно тези неща
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    Коментар


      #3
      бе ше проверяват, те за 50 км над ограничението не им праска, пръскалки ще проверяват.... продават с енови в ауто ит по 6-7 лв са ама не са като оргиналните- оригинала струите почват отдолу и всяка е все по нагоре... а на тези всичко на едно място пръска.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Къде е този магазин за части на Ауто Италия?

        Коментар


          #5
          колега лесно се сменят само трябва да погледнеш отдолу и нямаш ядове не е нищо сложно,напротив
          1.6 16v Abarth

          Коментар


            #6
            Щом се запушват пръскалките, значи има боклук в казанчето с водата, следователно то трябва да се източи и измие. Пръскалките са си много хубави и аз не знам някой немски, френски и т.н. автомобили да имат по-хубави, тези са 4-ри струйни и къпят навсякъде, ако не се ръчка в тях с топлийка или игла са много издържливи.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              Re: Проблем с пръскалките на Браво

              dikanio написа:
              Продават ли се някъде нови пръскалки за предния капак и лесно ли се сменят? Моите или се запушват, или пък не пръскат под правилния ъгъл, та се е налагало няколко пъти да въртя пластмасовите винтчета, за да ги регулирам (все още не мога да се помиря, че на някой тъпак му е хрумнало да са пластмасови ) и те станаха на нищо. На пръв поглед дребен и смешен проблем, но искам да го оправя.
              взех си 2 за 10лв, оригинални, свалени от мареа. търси в купува-продава. все ще намериш някой, който разфасова мареа, браво или брава. всички стават. успех
              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

              Коментар


                #8
                Сори за предния off topic, а за по темата: и аз имах същия проблем, понеже сменях целия преден капак.Миналата събота, въоражен с отверка и доста карфички (щото се кривят много лесно), около 2 часа се опитвах да ги оправя, едната пръскаше на криво, а другата въобще не щеше.На няколко пъти бях готов да се откажа...След доста мъки и около 5 литра изпръскана вода успях най-накрая.Просто решението или много мъки или нови.

                Коментар


                  #9
                  Как с карфици бе, вие какви хора сте.... Има си винт за регуллиране. Просто се прави от двдама души. Колата се спира на ИДЕАЛНО РАВНО, пали се двигателя, и при работещ двигател единият започва да пръска, другият през това време завърта регулиращия винт колкото трябва. От огромно знаачение е колата да е на съвсем равно, да не тръгва сама когато не е на ръчна, и също да работи двигателя. Защото като го правиш, (може би повечето така правят) и колата не работи, напрежението в/у помпата е съвсем различно, по-малко е, и като ги направиш да са добре, после като запалиш, нищо чудно да прехвърлят колата. Пръскалките май са Валео, виждал съм ги на няколко модела на Пежо.И да добавя - свалете ги и ги накиснете в концентриран разтвор ЦИФ крем+ обезмаслител меглио. Отпушването е гарантирано.

                  Коментар


                    #10
                    Струват нови, около 9 лева едната. Миналия месец си купих, имах нужда.Има в AXM ауто. Виг къде е най близкия ти магазин, а може и да си поръчаш он-лайн.Връзка тук, някъде във форума.Сменят се по следния начин:Намираш си отнякъде едни клещи, тип "керпеден", не знам дали навсякъде така им казват. Ей такъв вид, (_)Внимателно с тях махаш пластмасовите тапи да ги наречем, крепящи кечето от долната страна на предния ти капак. Не всички, а само колкото е нужно.Желателно е да си купиш нови, предварително, аз така направих, има ги навсякъде, ако е нужно ще дам размер. За Brava, преполагам и на Bravo са същите.След като повдигнеш кечето, махаш маркучетата и внимателно, с пръсти стисваш пръскалките в основата. На щипки са, виждат се.Вадиш ги с избутване навън.Слагаш новите, натискаш ги в отвора, докато щракнат.Слагаш маркучите, след това кечето и закрепяш с новите или старите тапи.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар

                    Working...
                    X