Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Управление на стъпков мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Управление на стъпков мотор

    Здравейте колеги.Преди време сменях стъпково моторче,поради проблеми с оборотите на УЛИС 2,0I.,обаче ефекта беше нулев.Та въпроса ми е от кой датчик(датчици)се влияе стъпковото моторче за да не гасне колата?Колата гасне като вдигне 70 градуса ,но не винаги.

    #2
    Като загасне, после лесно ли запалва?

    Коментар


      #3
      Re: Управление на стъпков мотор

      rezaacha написа:
      Здравейте колеги.Преди време сменях стъпково моторче,поради проблеми с оборотите на УЛИС 2,0I.,обаче ефекта беше нулев.Та въпроса ми е от кой датчик(датчици)се влияе стъпковото моторче за да не гасне колата?Колата гасне като вдигне 70 градуса ,но не винаги.
      Имаше една обширна тема по въпроса, но не мога да я намеря сега. Там колата пак гаснеше като загрее. Проблема се оказа в датчика на коляновия вал, който работи като е студен и прекъсва като загрее, а от там бърка вс. останало. Лошото е че не се засича на ком.диагностика. не твърдя че проблемът ти е там, но го имай в предвид Успех
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        tomny написа:
        Като загасне, после лесно ли запалва?
        Да лесно пали и държи оборотите нормално и след като и подам газ ,пак загасва.

        Коментар


          #5
          Re: Управление на стъпков мотор

          bbw написа:
          rezaacha написа:
          Здравейте колеги.Преди време сменях стъпково моторче,поради проблеми с оборотите на УЛИС 2,0I.,обаче ефекта беше нулев.Та въпроса ми е от кой датчик(датчици)се влияе стъпковото моторче за да не гасне колата?Колата гасне като вдигне 70 градуса ,но не винаги.
          Имаше една обширна тема по въпроса, но не мога да я намеря сега. Там колата пак гаснеше като загрее. Проблема се оказа в датчика на коляновия вал, който работи като е студен и прекъсва като загрее, а от там бърка вс. останало. Лошото е че не се засича на ком.диагностика. не твърдя че проблемът ти е там, но го имай в предвид Успех
          Тоя датчик го чистих в сервиз ама файда никаква.Защо не се засича на комп.нали е свързан с компа на колата?

          Коментар


            #6
            Искам да уточня че гасненето не е системно.Отвреме на време си бачка нормално и така си карам 1-2 дена,след което отново се бъгва.Понякога при изключване от скорост не изгасва ами снижава обротите ниско(почти да загасне) след което ги вдига на 900.

            Коментар


              #7
              Re: Управление на стъпков мотор

              rezaacha написа:
              bbw написа:
              rezaacha написа:
              Здравейте колеги.Преди време сменях стъпково моторче,поради проблеми с оборотите на УЛИС 2,0I.,обаче ефекта беше нулев.Та въпроса ми е от кой датчик(датчици)се влияе стъпковото моторче за да не гасне колата?Колата гасне като вдигне 70 градуса ,но не винаги.
              Имаше една обширна тема по въпроса, но не мога да я намеря сега. Там колата пак гаснеше като загрее. Проблема се оказа в датчика на коляновия вал, който работи като е студен и прекъсва като загрее, а от там бърка вс. останало. Лошото е че не се засича на ком.диагностика. не твърдя че проблемът ти е там, но го имай в предвид Успех
              Тоя датчик го чистих в сервиз ама файда никаква.Защо не се засича на комп.нали е свързан с компа на колата?
              не знам защо не се засича на диагностика. личен опит нямам. преразказах това което съм чел. пак по спомен се нарича датчик на хол и гори нещо вътре в него, т.е не опира въпроса до почистване. Започва се с несистемно гаснене на колата докато се стигне до постоянно загасване при загряване. Утре ще гледам да намеря време ще намеря тази тема и ще дам линк, че сега съм ограничен с времето а довечера ще пътувам.
              F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
              F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

              Коментар


                #8
                http://www.peugeotclub.info/forum/vi...D0%B0%D0%BCEй тука открих нещо за моя проблем (виж първия и предпоследния коментар)

                Коментар

                Working...
                X