Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Влага/вода в багажника на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    M5kov написа:
    Точно тези клапички залепих със поксипол и уплътних със съликон :D
    Колега ако тея клапички св залепят и уплатнят няма да можеш да се отървеш от испотяване на стъклата.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #17
      Според мен проблема също ти е от конденз а не от това, че от някъде влиза вода. Докато караш нищо не пречи да ти стои леко открехнато някое стъкло, защото като гледам масово са изпотени задните стъкла на фиатите.

      Коментар


        #18
        Влиза вода колеги... Ако беше от конденз, цялата стелка щеше да бъде мокра, а при мен се мокреше само от дясно и то само в долният край откъм стопа и доло в камерата за резервната гума. Надявам се да нямам проблеми със стъклата, поне до сега нямах такива.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #19
          M5kov написа:
          Точно тези клапички залепих със поксипол и уплътних със съликон :D
          Има вариант да се прекара един маркуч през отвора на отдушника. И около маркуча се уплътнява със хидроизолиращ скоч. От вътрешната страна маркучът е свободен и от там влиза в него въздухът който трябва да излезе от купето.Другият край на маркуча се извежда някъде до средата на задната броня и се захваща на няколко места със "свински опашки". Маркучът може да е дебел 3-4 см, достатъчно за да се движи свободно въздухът без да свисти. Ето какво мисля за запотяването на стъклата. Поне при мен. Външният въздух влиза през поленовия филтър който оказва някакво съпротивление.Вътрешният въздух от купето при рециркулация достига до вентилатора без такова съпротивление.Клапата ми е отворена наполовина. При което вентилаторът тегли въздух от там от където е по-малко въздушното съпротивление - от купето. Все едно че клапата не е повредена и е включена на вътрешна рециркулация.При това положение не се създава налягане, не влиза външен въздух през поленовия филтър. Разбира се след като не влиза въздух в купето през отдушника също не излиза. Клапата ми е оставена наполовина отворена.Всичката влага в купето си стои и вентилаторът я върти, въздухът не се опреснява. Купето е прекрасно херметизирано по вратите и от там не влиза и не излиза въздух.Получава се все едно че клапата ми е на вътрешна рециркулация, при положение че в момента положението и е "наполовина отворена".Какво може да се направи - да се махне поленовия филтър за да се намали съпротивлението на входящия в купето въздух. Друго, да се фиксира клапата в напълно отворено положение за да се затвори към вентилатора въздухът който идва от купето за рециркулиране.Тия варианти ще ги пробвам когато намеря време. Споделям идеята ако някой има време и желание също да опита дали ще има някаква промяна.
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар


            #20
            И при мен имаше вода в багажника. Мислех че е от конденз, но се оказа, че не е. Затворих се в багажника и баджо полива с маркуча задницата, та да видя то къде влиза. Че влизаше, влизаше ама не можеше да се определи от къде. Та свалих задната броня и напръсках навсякъде с спрей с някаква гумирана боя (за под калници), и спря да тече. Така и не разбрах от къде влизаше водата.
            brava 1.6_v16 elx

            Коментар


              #21
              Re: Влагата в багажника

              Riki888 написа:
              Най после намерих време да подготвя няколко снимки и да кажа как се боричкаме с влагата в багажника.Мисля че при мен влагата идва от задното дясно колело. При движение по мокър път хвърля вода в бронята зад него и водата прониква през отдушника ....
              Това което показах на снимките при мен има ефект. Вече няколко пъти карам в мокро време и постоянно следя дали влиза вода.Тапицерията в багажника не се мокри. Струва ми се че съвсем малко се навлажнява обаче не съм сигурен. Дори и да е толкова малко, веднага ще изсъхне.Определено не се мокри обилно както по-рано.Ето снимка която показва точно къде хвърля вода (и кал).
              Прикачени файлове
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #22
                Колеги някой реши ли го проблема че и при мене е мокро от кам отдушникаако някои има решение да пише благодаря предварително
                По добре на колене от колкото прав пред струга
                Fiat Brava 1.4 12v SX Klima
                АГУ-BRC 1G

                Коментар


                  #23
                  Днес ми остана малко време и отрязах една пласмаса 8см на 5см и я залепих с черен силикон на отвора на отдушника ще ви пиша за резултати
                  По добре на колене от колкото прав пред струга
                  Fiat Brava 1.4 12v SX Klima
                  АГУ-BRC 1G

                  Коментар


                    #24
                    До скоро и аз имах влага отзад. Експериментирах какво ли не, накрая се оказа, че като махна резервната гума и нямам - звучи малко глупаво и без логика - но факт. Сега ще му мисля - в някаква кисия ли да я увия или с нещо да я изолирам ....
                    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                    Коментар


                      #25
                      Аз имам друг проблем...забелязах че след силни дъждове върху стелката на шофьорското място има вода и така и не мога да разбера от къде влиза тази вода...моля колеги някой ако има идея да ми каже как да го оправя този проблем...
                      Fiat power...

                      Коментар


                        #26
                        omonkes написа:
                        Аз имам друг проблем...забелязах че след силни дъждове върху стелката на шофьорското място има вода и така и не мога да разбера от къде влиза тази вода...моля колеги някой ако има идея да ми каже как да го оправя този проблем...
                        Темата е малко стара,ама...сега я виждам.Запушени дренажни отвори под корите на чистачките.Събира се вода там,не може да изтече и отнякъде нахлува в купето.
                        Fiat 1.4 12V
                        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                        Коментар


                          #27
                          ех, преди 2 седмици и аз се борих с това мокрене отдясно в багажника... е от гадната клапа за въздуха е.. поне при мен беше от нея, засега залепих една гума на отвора в самото купе(разколачих там пластмаси стелки и лепнах парчето гума на отвора със силикон) и най-накрая ми исъхна багажника, мисех да пълня със пяна за уплътнение, но засега реших проблема с парче гума, не виждам разлика в потенето на стъклата, ама като се стопли мисля да реша проблема, задната дясна гума хвърля вода към въпросната клапа от един процеп, ще го китосам и не би трябвало да има проблеми повече

                          Коментар

                          Working...
                          X