Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлика между Пунто МК-1 1.2/60 hp и Мк1 1.2/75hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разлика между Пунто МК-1 1.2/60 hp и Мк1 1.2/75hp

    Колеги несам запознат много и искам да попитам притежаващите и запознатите с тези 2 вида двигатели.И двата са моноинжекциони и работния обем им еднакъв и 2та са 8 клапанови .От къде идват тези 15 коня отгоре на 1.2/75 щото мисля да си присаждам такъв двигател малко повечко тяга да имам шото моя е 1.1 пък сам виждал 1.2/75 доста по пъргав е. Благодаря на тези които ще ми обърнат вниманйе.
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    1,2 двигателите не са моноинжекциони.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Аз съм с 1.2/75 и е моноинжекцион
      http://vbox7.com/play:53b65925 (rofl) a sega ko e tui neshto :O (rofl)(rofl)(rofl)

      Коментар


        #4
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Пунто

          е как 1.2 пък и 75 пък моно нещо си грешкаhttp://www.punto.hit.bg/teh.html
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: Пунто

            [quote="kluchar"]е как 1.2 пък и 75 пък моно нещо си грешка [quote="kluchar" Вярно аз съм се объркал МPI e multy point sistem , mono e SPI .... верно от там и разбирам разликата и отговора на въпорса ми които зададох .И от там се досещам що не слагат газ Благодаря за линка.Пропаднаха ми мечтите за по мощен двигател щот ,то газовия инжекцион по скъп от дивгателя(двигателя + газовииянжекцион = стоиноста на колата...безмислено) и като гледам 1.1 са подобре маи от 1.2 SPI тъи ,че ше се търси пак същия.Мерси много пак за информацията.
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              кола пунто

              То газ може да се сложи на поечето модели няма значение дали е моно или пълен инжекцион палка разлика само в системата за газ
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: кола пунто

                kluchar написа:
                То газ може да се сложи на поечето модели няма значение дали е моно или пълен инжекцион палка разлика само в системата за газ
                ем да ама двигател 500-600 лева примерно със сичките части и електорника и газов инжекцион 1200 лева ако не и повече и труда за прехвърляне наближават 2000 лева ,точно колкот се продава 1.2/75hp , дали си заслужава да се праи то целия цирк или напраово да си купя нова кола и да и сложа газ ... или да си купя ново дигателче 1.1 SPI 300-400 лева и да разкарам моя ,че е умрял иначе си имам газ ... наи-евтино маи ми е последния вариант
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар


                  #9
                  Ако си спомнямправилно, 1.2 има версии с моноинжекция и пълна инжекция. Тази с моно е 60 к.с., а пълната инжекция с 16 клапана е отначало 75 коня. Впоследствие същият този двигател го правят 82 коня и започват 98-99г. да го монтират и на Браво/а. Не знам доколко това помага на колегата, защото така или иначе става въпрос за присаждане на двигател. При цените на тези коли в момента, според мен ще му е по-лесно направо да продаде едната и да купи нова с желания двигател, но той си знае...
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    колега двг 1242 сс 75 коня с всички карантии/комп / за 300 лв се намира
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      bmahob написа:
                      колега двг 1242 сс 75 коня с всички карантии/комп / за 300 лв се намира
                      колега пустия газов инжекцион скъп иначе сам много мераклия ... ама ако сложа тоз двигател ща неща ше тряа са бръкна с 1200-1500 лева за газов инжекцион ... но пък мисля ,че идеално пасва тягата за купето не ,че 1.1 не става ма се пак по пъргава си е с 1.2/75hp ,после обаче незнам като минавам в кат дали няма да ме вартят да искат да минавам технотест щото слагам по-голям двигател ,ама може и да не искат щото се пак има съществуващи такива модефикации, но дето се вика до там да стигна.Някой дето има 1.2/75hp на газ можели да сподели какъв разход му прави грубо ?10 над 10 ?Благодаря на всички за включването в темата и за отговорите отново.
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        На баща ми Пунтото е 1.2 60 и е пълна инжекция. Разликата май е в броя на клапаните
                        FIAT Marea ex
                        FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                        Коментар


                          #13
                          wazmo написа:
                          На баща ми Пунтото е 1.2 60 и е пълна инжекция. Разликата май е в броя на клапаните
                          сБъркал си рейса ПИЧ!
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            Fiat_Punto11 написа:
                            bmahob написа:
                            колега двг 1242 сс 75 коня с всички карантии/комп / за 300 лв се намира
                            колега пустия газов инжекцион скъп иначе сам много мераклия ... ама ако сложа тоз двигател ща неща ше тряа са бръкна с 1200-1500 лева за газов инжекцион ... но пък мисля ,че идеално пасва тягата за купето не ,че 1.1 не става ма се пак по пъргава си е с 1.2/75hp ,после обаче незнам като минавам в кат дали няма да ме вартят да искат да минавам технотест щото слагам по-голям двигател ,ама може и да не искат щото се пак има съществуващи такива модефикации, но дето се вика до там да стигна.Някой дето има 1.2/75hp на газ можели да сподели какъв разход му прави грубо ?10 над 10 ?Благодаря на всички за включването в темата и за отговорите отново.
                            Така аз съм с 75 и съм с обикновена газова!!!Няма проблем само че 75-цата не е от най-икономичните около 8/100 среден газ! с обикновена
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              разликата между двигателите са1.1 8v spi 55hp 1100 кубика МОНО ИЖЕКЦИЯ 55 коня1.2 8v spi 60hp 1200 кубика МОНО ИЖЕКЦИЯ 60 коня1.2 8v mpi 75hp 1200 Кубика ПЪЛНА ИНЖЕКЦИЯ 75 коня1.2 16v mpi 85hp 1200 Кубика ПЪЛНА ИНЖЕКЦИЯ 85 коня (85 е при пунтото, при някои браво, брава е 80)1.4 16v mpi 100hp 1400 Кубика ПЪЛНА ИНЖЕКЦИЯ 100 коня (слага се придимно на стило, новото браво, новото пунто)spi - Single point injectionmpi - Multi point injectionНядавам се съм бил полезен :D
                              Fiat Punto MK2 Broom Yellow 200++

                              Коментар

                              Working...
                              X