Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата загрява, оборотите падат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата загрява, оборотите падат?

    ...

    #2
    Re: Колата загрява, оборотите падат?

    Sven написа:
    Карам на газ, напоследък обортите са около 700-800, колата загрява много бавно.Но вчера стана вече много зле след 20-30 мин. карана температурата стигна почти 90 С , а оборотите падаха докраи и колата изгасваше.,едвам се прибрах.Някакви предположения от какво може да е?П.П. да спомеа че ми е издухала гарнитурата и ми излизат балончета от съда за охлаждане.
    ако имаш въздух в системата може би ти замръзва испарителя като го направи този номер отвори капака и виж изпарителя дали е топъл или студен, ако е студен значи наистина може и да ти е издухана гарнитурата ,освен ако не си сменял скоро антифриз и да не е обезвъздушена добре колата
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      ами това моторче за парзния ход... чувал съм че при наличие на газови уредби се прецаква...
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Re: Колата загрява, оборотите падат?

        Sven написа:
        Карам на газ, напоследък обортите са около 700-800, колата загрява много бавно.Но вчера стана вече много зле след 20-30 мин. карана температурата стигна почти 90 С , а оборотите падаха докраи и колата изгасваше.,едвам се прибрах.Някакви предположения от какво може да е?П.П. да спомеа че ми е издухала гарнитурата и ми излизат балончета от съда за охлаждане.
        Ако диагнозата за гарнитурата е точна, Незабавно в бокса ! -за смяна !,ако искаш ДВГ да остане читаво,...всяко отлагане ще те оръси със сериозна сума за ремонт след това ! Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Re: Колата загрява, оборотите падат?

          ...

          Коментар


            #6
            Re: Колата загрява, оборотите падат?

            Sven написа:
            Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Ами явно ще я зазима за няколко дена, седмици , месеци, докато се стабилизирам финансово, в близкия сервиз ме заплашиха с 400-450 лв( а нали винаги излиза и още нещо).
            Провери при конкуренцията,сумата е надута само за смяна на гарнитура,без да е отворена и диагностицирана...!Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Амах подобен проблем ..който сега е по зле..

              Коментар


                #8
                Имам следния въпрос. Трябва ми грамотен СЕРВИЗ за Алфа РОМЕО има ли някакъв такъв официален или нещо от рода?

                Коментар


                  #9
                  gogologo написа:
                  Имам следния въпрос. Трябва ми грамотен СЕРВИЗ за Алфа РОМЕО има ли някакъв такъв официален или нещо от рода?
                  Къде ? Навярно не в Аврен...
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    gogologo написа:
                    Имам следния въпрос. Трябва ми грамотен СЕРВИЗ за Алфа РОМЕО има ли някакъв такъв официален или нещо от рода?
                    Аз бих погледнал тука-http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=632

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Коментар


                        #12
                        Sven написа:
                        Хора гарнитурата ми е добре,не е издухала.Но проблема продължава - паля карам известно време оборотите са около 800, след като загрее или мине извесно време оборотите падат докраи колата изгасва.Имах проблем със кабели и свещи и работеше на 3 цилиндъра сега уж всичко е оправено и работят всиките.Машинката за празния ход се беше откачила но и сложихме нови болт4ета и сега е като залепена.Ако е от нея защо падат оборотие след време а не веднага.Ако е от свещи и кабели защо си работи пак на четри цилиндъра.Моля ви давайте всякакви предложения откакво може да?! Дали нещо тоците, нещо от температурата,газовата уредба, машинката ли е....
                        Мяза ми на заминали мембрани на изпарителя на газовата уредба!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, едно въпросче: Вчера като изкарах колата, ми се стори някакъв особен шум от двигателя. Един съсед каза че може би е от оборотите - били много високи. Друго което забелязах, е че когато я форсирам на място, някак си "задържа" педала на газта. Форсирам-отпускам, но оборотите падат бавно. Като че ли моторът беше по-шумен.Проверих маслото - не е мръднало. Не е от студа, времето беше добро.От какво може да е?
                          1997 Brava 1.6, 16V

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              Sven написа:
                              Vladim написа:
                              Мяза ми на заминали мембрани на изпарителя на газовата уредба!
                              Къде има сервиз за газови ,дали се оправят тия мембрани?
                              не ти трябва сервиз, струват около 20 кинта, сменат се за около 5-10 минути всички. можеш да си ги вдигнеш от изпарителя ако искаш. както някой те посъветва напълно е възможно да ти замръзва изпарителя поради липсна на вода в системата например
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X