Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16V SX скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16V SX скорости

    Здравейте колеги! Имам проблем със своето Браво! От скоростната кутия излиза шум. Между 75-80км/ч той е най-силен. Когато натисна съединителя при движение изчезва. Говорих с разни майстори и те ме посъветваха да сложа добавка в маслото на скоростната кутия и да си карам така. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил моля да пише. Аз си мисля така. Или да сложа добавката или да си взема скоростна кутия втора ръка (ако някой знае цена за кутия може да я сподели). Въпорсния майстор ми каза че частите за ремонта на кутията лагери и тем подобни излизали много скъпо, и за това се ориентирам към горните два варианта. Благодаря предварително за съветите!
    Fiat Tipo 1.6 SX '92 159.A3 - X
    Lancia Y 1.2 '00 850.А3 000 - X
    Fiat Bravo 1.6 16V SX `96 182.A4000
    Piaggio Vespa PK50XL
    Иж Планета 2 '67, Иж Юпитер 3К '73

    #2
    Аз съм върл противник на добавките. Това е временно решение. Можеш спокойно да си намериш скоростна кутия (читава) между 150 - 200 лв. Такива бараки като нашите - под път и над път :D .
    Моля,пишете малко по-грамотно...

    Коментар


      #3
      Мерси за съвета колега но как да съм сигурен дали тая кутия втора ръка е читава.
      Fiat Tipo 1.6 SX '92 159.A3 - X
      Lancia Y 1.2 '00 850.А3 000 - X
      Fiat Bravo 1.6 16V SX `96 182.A4000
      Piaggio Vespa PK50XL
      Иж Планета 2 '67, Иж Юпитер 3К '73

      Коментар


        #4
        ееее не се ебавайте така ..... иди на майстор и си оправи съединитела първо (най-вероятно аксиалния ти лагер е стопен и на нищо не прилича вече ... казвам го от опит щото и на на баща ми на бравото го имаше същия шум .... като караш ... в момента в който натиснеш съединителя ... всичко си идва на мястото и сичко си е ОК.... след ремонт излезна че Аксиален лагер е бил за смяна .... смени го и всичко се оправи ) така че иди да ти погледнат съединителя и после мисли за нова скоростна кутия
        AUDI 1.8 20V TURBO
        ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Колега ,ivan_dice , лагерът шуми ТОЧНО когато е натиснат педала на съединителя! А не обратното...
          Моля,пишете малко по-грамотно...

          Коментар


            #6
            А за това как да си сигурен дали скоростната кутия втора ръка е читава , аз лично не мога да ти дам някакви критерии . Това е най-лошото в цялата ситуация...
            Моля,пишете малко по-грамотно...

            Коментар


              #7
              колега аз го имах живо доказателство до преди да го оправят .... в момента в който колата е изключена от скорост и не е натиснат съединителя се чува въпросния ШУМ .... който се чуваше и по време на движение .... като го натиснеш да вкараш която и да е скорост всичко утихва .... незнам не сам специалист просто казвам че имах такъв случай и излезна аксиален лагер .... сажалявам само че в момента нямам снимка на лагера да го видите на какво прилича !
              AUDI 1.8 20V TURBO
              ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Мерси и на двамави за съветите. Знам как шуми съединител и затова клоня към кутията. При мен в състояние на покой няма шум само при движение той се усилва с нарастване на скороста. Мерси още веднъж! Ще го решавам тоя проблем!
                Fiat Tipo 1.6 SX '92 159.A3 - X
                Lancia Y 1.2 '00 850.А3 000 - X
                Fiat Bravo 1.6 16V SX `96 182.A4000
                Piaggio Vespa PK50XL
                Иж Планета 2 '67, Иж Юпитер 3К '73

                Коментар


                  #9
                  Най добре отвори твоята да я видиш и след това мисли за смяна .До 99 мисля са с едни числа след това други.Най вероятно е някой лагер
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар

                  Working...
                  X