Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

масло в скоростната кутия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    масло в скоростната кутия?

    Как мога да си проверя количеството на маслото в скоросната кутия и съответно да си долея?Колата е фиат браво 2.0 96
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    Re: масло в скоростната кутия?

    vintiliran написа:
    Как мога да си проверя количеството на маслото в скоросната кутия и съответно да си долея?Колата е фиат браво 2.0 96
    Пробката за проверка на нивото на масло в кутията се намира в предната част на кутията[по посока на движението] близо до датчика на километража. Отваряш и проверяваш , нивото трябва да е на нивото на долната част на отвора.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      ... по-точно - отваряш и направо започваш да доливаш, ама налей до горния ръб, да имаш малко резерва

      Коментар


        #4
        А още по-добре го източи, виж да не е много черно! Ако е потъмняло го смени!
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Колеги на колко време трябва да се сменя маслото на скоростите...

          Коментар


            #6
            На около 80 000км.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              ако не си си сипвал маслото ти,по доре недей да доливаш а си го смени,защото незнаеш коквое и може да се пресе4е
              фиат Мареа 1.8 комби

              Коментар


                #8
                kartalov написа:
                ако не си си сипвал маслото ти,по доре недей да доливаш а си го смени,защото незнаеш коквое и може да се пресе4е
                Малко вероятно ама как да е.То това да не е да смесиш Кока-кола с боза Бомакс.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля, че някъде с големи букви трябва да се напише - Маслата не се пресичат.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    ти ги омеши пак тогава ми приказвай при мен е ставало на боза,според теб това каквое
                    фиат Мареа 1.8 комби

                    Коментар


                      #11
                      kartalov написа:
                      ти ги омеши пак тогава ми приказвай при мен е ставало на боза,според теб това каквое
                      Koe какво е ?
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Потърси грешката в експеримента! Не се заяждам!
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Стария мотор го карах с микс от 15-40,10-40 и 5-30 на мобил, няма никакви проблеми с новите масла
                          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                          '97 Coupe 16VT 262WHP+

                          Коментар


                            #14
                            Дайте съвети за добро малсо за скоростите, марка и т.н. За браво 2.0 96 г ако има зна4ени модела.А също и колко литра събира и как да източа старото понеже през пробката за доливане няма как?
                            Bravo HGT 2.0 20V

                            Коментар


                              #15
                              .

                              Аз си сложих наскоро Motul 75W90 и съм доволен. Браво 1.2 - 2000г. При мен 2л стигнаха, ама при теб незнам колко. Колегите ще споделят, надявам се

                              Коментар

                              Working...
                              X