Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антена за радио Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Антена за радио Стило

    От няколко дни имам Стило и проблема ми е, че вратата на гаража ми е малко ниска, навлизане с леко тръкване влизам, но на излизане днеска 2ри човек ми помага натискайки антенката, 1 см е по дълга от вратата, как се сваля евентуално или някакво друго решение да предложите, че и не знам как се сваля, в книжката не е обяснено, нито в ръководството на СД то, помагайте колеги, Благодаря?

    #2
    Е не се ли развива тази антена?
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      ми не смях да я въртя, пък и всеки път като си изкарвам колата да я развивам и навивам не ми допада идеята нещо?

      Коментар


        #4
        Има вариант да си сложиш вътрешна на стъклото с усилвател но не ловят много добре сигнала.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Има, поне аз си купих такава на типото, телескопични. Моята беше на Бош, затова беше и по скъпичка, около 40 лева. В града си беше свита, разпъвах я когато пътувах извън града. Таванна. Освен това можеше да се регулира и наклона. Доволен бях от нея, нещо такова потърси.Монтаж и демонтаж се състои в леко махане на тапицерията на тавана, предната част, под антената, демонтаж и монтаж в обратния ред. Неприятна гледка, но после бях доволен. Предварително си вземи щипки, подходящи за твоята кола [странични лайсни и таван]. Това при случай на счупване на старите, не е изключено.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            От ebay или тук можеш винаги да си вземеш много по-къса антена ... развиваш старата, завиваш новата и си ти. Ето една идея: http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories
            '08 Alfa Romeo 147 Q2
            ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

            Коментар


              #7
              Днеска ми мина една идея през главата да взема малко медна тънка тел, и за направя две куки от двата края и закачам антената и на задната чистачка някъде, защото един см ми трябва да се огъне леко, къде да слагам вътрешни чак и да разпъвам антени, на сравнително нова кола! И като изкарам колата махам телта и я мятам в гаража до следващия път!! С конец също мислех ама трябва време вържи, отвържи, пък така само закачаш телта за 10 секунди?

              Коментар


                #8
                Това малко е решение от "семейство Флинстоун". Вярно, че е без пари, но все пак помисли за нова антена, къса или телескопична. Колата ти е нова и си струва да дадеш някой лев, вместо да мислищ цигании с тел и т. н.Това е мое мнение разбира се, избора си остава твой. Демонтажа и монтажа не са кой знае какви философии, има и във форума хора, които ще ти го направят срещу скромно заплащане. На мен ми струва десетина лева и не съжалявам, че се доверих на хора, които са го правили вече..
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #9
                  Напълно подкрепям мнението на Malone, инвестирай някой лев и си смени антената и не се занимавай с цигании.Все пак решението си е твое ако не ти се дават пари .
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Антената се развива обратно по часовниковата стрелка /както си се развива/ ...А варианта които мисля, че ще е най-удобен е да се разходиш до някой магазин за авто части или до практикер - там има антени по /8-10-12см. и т.н./ ....
                    Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                    Коментар


                      #11
                      На Стилото антената не е ли като на Брава/о.Простете за невежеството.
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        Не не е.Като на по-новите автомобили е в задната част на тавана и няма възможност за корекция на наклона и.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          Ами да я смени с такава като на Брава/о и няма да има проблеми нови струват 10/15 лева ,и така си решава проблема.Другият вариант е да си сложи антена тип перка на акула като на БМВ и пак няма грижи а и на Стилото си мисля че много ще му ходи.
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар

                          Working...
                          X