Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto - масло, ангренаж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto - масло, ангренаж

    Здравейте. Наскоро се сдобих с Fiat Punto 1.2 бензин 2001 година мк2 и ще трябва да я обслужа. 1во искам да попитам за маслото...какво масло да сложа най-добре за този двигател, неможах да открия кое препоръчва производителя, затова питам тук за помощ и съвет, какво да сложа...мислех си за Селения, но то е за хора, които карат повече до колкото знам..а аз карам не повече от 10000 км на година... също така и за ангренажа...би трябвало да е оригиналния, защото колата е на 65000км и имам основание да смятам, че са реални. Та интересува ме, колко му дава производителя, на колко би трябвало да се смени... благодаря предварително. Лек ден.

    #2
    Сменяй всичко, реални нереални не можеш да си сигурен за да ти е мирна главата сменяш ремъци, ролки, масло, филтри и т.н. За маслото трябва да е полусинтетика 10W40.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      Една селения Голд ще ти пасне,ангренажите ги сменяй особено ако е на 65к(много съмнително) ,На практика първичния ангренаж изкарва до 150-160к километра,обаче за тези 8 години.....освен на километри се сменя и на време та не се и замисляй за смяна(твоя като цяло е ефтинджос за справка : www.axm-auto.comЩе се радваме да видим някоя друга снимка на Пунто-Сладура
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        #4
        Replay написа:
        Ще се радваме да видим някоя друга снимка на Пунто-Сладура
        съвсем скоро ще направя снимки на снежинката :D Иначе ходих до 1 майстор, който предложи мотул полусинтетика 10w40 на 59лв и 15лв за смяна (което ми се стори малко много, нз вие ще кажете), но имаше коли и се отказах да е днес... Иначе за Селенията се чудя наистина, но нали е хубаво да се сменя на 1 година все пак...а аз немога да навъртя 20к км за 1 година, така че знам ли

        Коментар


          #5
          Сменяш го на 1 година та ако ще и 2 000 да си минал. За смяната...наистина е безбожно скъпо. По-принцип като вземеш масло от сервиза, смяната е без пари
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            Бе напоследък толкова си зимат за смяна - 10-15лв. Аз си го сменям сам. За МК2 съм почти сигурен че се препоръчва Селения 20К за маслото. Ако трябваше да избирам от френските масла щях да взема Yacco.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Тая цена за смяна е: Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ,особено ако взимаш маслото от него.
              Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
              Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
              I am in love with my cars

              Коментар


                #8
                Replay написа:
                Тая цена за смяна е: Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ,особено ако взимаш маслото от него.
                Имах в предвид само случайте, когато си носиш твое масло. Иначе смяната е безплатна в повечето случаи.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Danchojn написа:
                  Replay написа:
                  Тая цена за смяна е: Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ,особено ако взимаш маслото от него.
                  Имах в предвид само случайте, когато си носиш твое масло. Иначе смяната е безплатна в повечето случаи.
                  Да де ,но в случая майстора му предлага и масло и смяна за 15 лева,което си е Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 според мен.Единствения проблем поради които не си сменям маслото сам е че масления Филтър трябва да се затегне с инструмент,има много случай на протекли при завиване на ръка.
                  Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                  Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                  I am in love with my cars

                  Коментар


                    #10
                    Replay написа:
                    Danchojn написа:
                    Replay написа:
                    Тая цена за смяна е: Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ,особено ако взимаш маслото от него.
                    Имах в предвид само случайте, когато си носиш твое масло. Иначе смяната е безплатна в повечето случаи.
                    Да де ,но в случая майстора му предлага и масло и смяна за 15 лева,което си е Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 според мен.Единствения проблем поради които не си сменям маслото сам е че масления Филтър трябва да се затегне с инструмент,има много случай на протекли при завиване на ръка.
                    Филтъра се затяга единствено и само на ръка. Да няма после счупени гнезда. Протеклия ф-р, е менте филтър. За лесно и безопасло завиване на филтъра, гумения му пръстен и резбата се мажат с прясното масло. Ако е завиван без да се направи това, е възможно и добър ф-р да протече. Когато гумения пръстен не е намазан с масло, много често се деформира и къса при завиването. Е, не винаги!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар

                    Working...
                    X