Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava-та ми няма мощност. Помогнете.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava-та ми няма мощност. Помогнете.

    Купих си Brava 1.6/16V но и няма половината коне. В Vantotrade ми казаха че уж всичко е наред а конете ги няма. Ще се радвам ако ме посъветвате от какво може да е и къде да отида.Ползването на кирилица във форума е задължително.Митко
    Brava 1.6/16

    #2
    И аз предпочитам кирилица-просто по навик-извинявам се.Ами в Vantotrade ми казаха че са ми замерили налягането на гориво, масло, зацепването на ангренажа и датчици. Казха че евнтуално можело да бъдат валовете.На друго място се изсмяха за валовете. Дали е така незнам-може и да ги е домързяло-беше между коледа и нова година. Катализатора на всички(3 места) казват че още става но...Май ще е налучкване.Ще се радвам ако ми посочите специалисти за Fiat-и.
    Brava 1.6/16

    Коментар


      #3
      ами виж сега, повече не стапваи вав Вантотреид, и аз като тебе като купих фиата, и четох тоя форум, и изтичах вав Вантотреид, и там стана следното, одрусаха ме 928 лв без ДДС, за смяна на филтри (бензинов, маслен, въздушен) смяна на ремъците двата, свещите, и маслото.поръчал бях и диагностика на ПЦ-то, и казаха че всичко е ОК, ама друг път имаше си грешки и аз си сменям вече сам части и ходя пред мен да ги трият и не във Ванто, също имах тропане в предницата, заради което оставих 2-ри ден колата там, казаха че не би трябвало да тропа нищо не намерили, след което качих приемчика в колката и му показах какво тропа, наложи се да чакам още два часа за да ми кажат че реиката е за смяна или рециклиране ??? нова струвала 700 лв без работата или рециклирането 300 без труда ??, за справка оригинална реика е 110 лева на Оборище в магазината моито мнение е във Ванто нито диагностика правят нито нищо, само не по 3 а по 9 кожи свалят и така са почти всички сервизи, сега само при един приятел ходя, тои всичко ми прави, само за триенето на грешки ако има ходя кудето ми падне, че неговия комп, няма софт за фиат....също нагледах се и на други сервизи, фирмени и УЖ "вносители" дето и те купуват от Оборище и на хората там им е писнало от тях, последния път, три пъти сменяха реика, защото не знаеха кои модел кола ремонтират... ИДИОТИ...та правете си сметка и мислете на кои си карате колата да ви я прави, също аз в сервиз дето не вися до "маистора" повече не стъпвам

      Коментар


        #4
        Благодаря ти много !!!И аз съм на същото мнение но....немога сам да си оправям колата и сега и аз се лутам докато си намеря читав сервиз.Във Ванто искаха да ми сменят валовете без да са сигурни че е от тях. 200лв. е само труда и по 200 лв. втора употреба единия. Сега ще ходя при едни младежи и ако съм доволен ще драсна 2 реда.
        Brava 1.6/16

        Коментар


          #5
          Re: Brava-та ми няма мощност. Помогнете.

          pan999 написа:
          Купих си Brava 1.6/16V но и няма половината коне. В Vantotrade ми казаха че уж всичко е наред а конете ги няма. Ще се радвам ако ме посъветвате от какво може да е и къде да отида.Ползването на кирилица във форума е задължително.Митко
          Ламбда сондата ти замериха ли я.Ако е заминала се губи много мощност,подаваш газ а колата се мачи все едно дърпаш камьон отзаде .С компютърна диагностика не може да се разбере дали работи добре.може да има някакво забавяне.Щом другите работи са ти проверени 99% е тя а ма обитаците чакат нацяло да замине да изпиши грешка на компютъра и да е сменят.В БОШ Бургас има специален уред с койт се замерва ламбда сондата

          Коментар


            #6
            Re: Brava-та ми няма мощност. Помогнете.

            gdd55 написа:
            pan999 написа:
            Купих си Brava 1.6/16V но и няма половината коне. В Vantotrade ми казаха че уж всичко е наред а конете ги няма. Ще се радвам ако ме посъветвате от какво може да е и къде да отида.Ползването на кирилица във форума е задължително.Митко
            Ламбда сондата ти замериха ли я.Ако е заминала се губи много мощност,подаваш газ а колата се мачи все едно дърпаш камьон отзаде .С компютърна диагностика не може да се разбере дали работи добре.може да има някакво забавяне.Щом другите работи са ти проверени 99% е тя а ма обитаците чакат нацяло да замине да изпиши грешка на компютъра и да е сменят.В БОШ Бургас има специален уред с койт се замерва ламбда сондата
            Колега ако не с компютърна диагностика незнам с какво ще разбереш че ламбдата работи Колега ако все още имаш проблем с колата пусни м и ЛС мисля че мога да помогна

            Alfa 145 QV Turbo
            Fiat Brava JTD '01

            Коментар


              #7
              Зравейте.Ами може и да сте прави.... и дано да е така де.Колко струава такава сонда/грубо/ и да попитам в Ямбол тоя пич ремонтира ли или само резервни части продава, че аз често ходя и до Бургас.
              Brava 1.6/16

              Коментар


                #8
                Re: Brava-та ми няма мощност. Помогнете.

                bobo написа:
                gdd55 написа:
                pan999 написа:
                Купих си Brava 1.6/16V но и няма половината коне. В Vantotrade ми казаха че уж всичко е наред а конете ги няма. Ще се радвам ако ме посъветвате от какво може да е и къде да отида.Ползването на кирилица във форума е задължително.Митко
                Ламбда сондата ти замериха ли я.Ако е заминала се губи много мощност,подаваш газ а колата се мачи все едно дърпаш камьон отзаде .С компютърна диагностика не може да се разбере дали работи добре.може да има някакво забавяне.Щом другите работи са ти проверени 99% е тя а ма обитаците чакат нацяло да замине да изпиши грешка на компютъра и да е сменят.В БОШ Бургас има специален уред с койт се замерва ламбда сондата
                Колега ако не с компютърна диагностика незнам с какво ще разбереш че ламбдата работи Колега ако все още имаш проблем с колата пусни м и ЛС мисля че мога да помогна
                Аве Сър ламбда сондата е датчик за сместа въздух бензин.Тя подава информация на компютъра и тойправи корекциите е заминала и дава грешна информация на компютъра как точно ще разбереш с компютърна диагностика я ни обясни тука на цилия форумМитко админа е прав с волтметър и осцилоскоп се проверяваpan999 зависи с колко кабела ти е ламбда сондата оттам зависи и цената.Продават се някакви универсални незнам колко са хубави ама и парите им са толкоз

                Коментар


                  #9
                  pan999 написа:
                  ...и да попитам в Ямбол тоя пич ремонтира ли или само резервни части продава, че аз често ходя и до Бургас.
                  ...ремонтира/оторизиран Сервиз-Фиат,Алфа,Ланча...и други ... и резервни части продава.http://fiat.fiatbulgaria.com/support/location.php?id=8Успех !
                  Ex. Grande Punto Driver

                  Коментар


                    #10
                    Сега събота мисля да ходя да я видят тая сонда.Та може ли да ме метнат като кажат че е прецакана а тя да не е.Аз мога ли да разбера по някакъв начин.И весел празник на всички шофьорки на FIAT.
                    Brava 1.6/16

                    Коментар


                      #11
                      Re: Brava-та ми няма мощност. Помогнете.

                      gdd55 написа:
                      bobo написа:
                      gdd55 написа:
                      pan999 написа:
                      Купих си Brava 1.6/16V но и няма половината коне. В Vantotrade ми казаха че уж всичко е наред а конете ги няма. Ще се радвам ако ме посъветвате от какво може да е и къде да отида.Ползването на кирилица във форума е задължително.Митко
                      Ламбда сондата ти замериха ли я.Ако е заминала се губи много мощност,подаваш газ а колата се мачи все едно дърпаш камьон отзаде .С компютърна диагностика не може да се разбере дали работи добре.може да има някакво забавяне.Щом другите работи са ти проверени 99% е тя а ма обитаците чакат нацяло да замине да изпиши грешка на компютъра и да е сменят.В БОШ Бургас има специален уред с койт се замерва ламбда сондата
                      Колега ако не с компютърна диагностика незнам с какво ще разбереш че ламбдата работи Колега ако все още имаш проблем с колата пусни м и ЛС мисля че мога да помогна
                      Аве Сър ламбда сондата е датчик за сместа въздух бензин.Тя подава информация на компютъра и тойправи корекциите е заминала и дава грешна информация на компютъра как точно ще разбереш с компютърна диагностика я ни обясни тука на цилия форумМитко админа е прав с волтметър и осцилоскоп се проверяваpan999 зависи с колко кабела ти е ламбда сондата оттам зависи и цената.Продават се някакви универсални незнам колко са хубави ама и парите им са толкоз
                      Митко отговори много точно преди мен така че чети неговия отговор споделям го напълно Другото предимство е че на егзаминера можеш да видиш и как ECU-то интерпретира сигнала от сондата

                      Alfa 145 QV Turbo
                      Fiat Brava JTD '01

                      Коментар


                        #12
                        Много се извинявам пак за въпроса но в ДКВ ми казаха че диагностиката на лабда сондата е 65лв. а нова 120лв.На мен ми се вижда малко много.Някой има ли мнение.
                        Brava 1.6/16

                        Коментар


                          #13
                          много ве бах мама му и диагностика.На едно аверче му взеха 40 за диагностика на сондата и 20 на компа,а на теб само 65 за сондата.Иди в друг сервиз.А сондата зависи с колко кабела ти е от там и цената се изменя.Има някакви китайски забраих им марката евтини са и още не съм чул някой да се оплаче от тях напрай една врътка по магазините за части и виж какви предлагат.Нормално е в сервза да ти сложат нещо хубаво и на висока цена,колко е хубаво не се знае но нали

                          Коментар


                            #14
                            pan999 написа:
                            Много се извинявам пак за въпроса но в ДКВ ми казаха че диагностиката на лабда сондата е 65лв. а нова 120лв.На мен ми се вижда малко много.Някой има ли мнение.
                            Не знам що за диагностики ви правят, но работата по сканирането на грешките и осцилограмата на сондата е тест който се прави за 20-30мин! Изводите , сами си ги правете!

                            Коментар


                              #15
                              При мен диагностиката е 20 кинта

                              Alfa 145 QV Turbo
                              Fiat Brava JTD '01

                              Коментар

                              Working...
                              X