Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Горд собственик на ТД100 на какво да обърна внимание

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Горд собственик на ТД100 на какво да обърна внимание

    Здравейте,От вчера съм горд сопственик на ФИАТ БРАВА 100ТД.Какво трябва да направя и на какво трябва да обърна внимание за да нямам проблеми с колата.Освен ремаци,ролки,масло и филтри(стандартните обслужвания при покупка) какво да погледна и проверя.Благодаря ви предварително и се извинявам ако доблирам тема.
    Fiat Brava 1.9TD

    #2
    Честито колега...дано не ти прави проблеми.Смени ремъците и другите консумативи и карай....тя сама ще си покаже като я пораздвишиш, ако има нещо.Огледай около помпата и маркучета за обратна нафта дали има течове на нафта, че ще береш ядове с паленето ако тече от някъде и лапа въздух.
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    Коментар


      #3
      При покупката огледа дали всички индикации по таблото светват преди да запалиш?Да няма изгорели крушки или орязани диоди Масло.Подгряване.Еърбег.АБСИ на генератора която гасне заедно с тази на маслото след запалване.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        RE.

        Огледах всичко,При палене (запалих я студена сутринта) подгря си свешите и веднага запали лампата за маслото загасна заедно с една друга,хидравликата сработи няма шумове при завъртане в краино ляво и дясно,като я запалих изпуши за момент и спря да пуши,ел.пакета работи,климатика духа стодено.АБС-то работи при рязак стоп и турбото вкучва към2500 об.м. Бях я изгасил докато се пазарех за цената значи окло30-40м. след това погледнах одоло и нямаше теч в обши лини около 1.30-2часа я гледах и намерих само една забележка на бронята и изгорели дръжки.
        Fiat Brava 1.9TD

        Коментар


          #5
          Re: RE.

          Rumen77 написа:
          турбото вкучва към2500 об.м.
          Трябва да сработва осезаемо около 1900-2000 поне така е при мен.Много рядко стигам до 2500 об/мин
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Чувам го около 2500 да свисти но не съм сигурен че не е вкючило и по-рано а и бях притеснен утре ще проверя и ще пусна отговор.
            Fiat Brava 1.9TD

            Коментар


              #7
              Rumen77 написа:
              Чувам го около 2500 да свисти но не съм сигурен че не е вкючило и по-рано а и бях притеснен утре ще проверя и ще пусна отговор.
              то работи постоянно, дори и под 2000об, просто не е така силно, ще и свикнеш, на мен ми звучи всичко норм. покарай 10-на хил км и ако до тогава немаш грижи търкаляй с кеф. честито.
              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

              Коментар


                #8
                RE.

                Благодаря за пожеланията дано излезе читава.
                Fiat Brava 1.9TD

                Коментар


                  #9
                  Значи,днес я регистрирах и вече и направих първите 50км.Колата е супер направо лети няма никакви шумове и тропане.Дотук добре сега да кажа за болката.Не ми светят част от крушките на таблото,по-точно за фаровете,АБЦ-то и АИРБЕГА,за ръчната и спирачкитетова поне видях да не свти.При рязко спиране колата ми занесе на дясно ,по-точно задно дясно блокира и след това се намести.Моля ако има някои снимка или желание да си снима таблото на БРАВА100 ТД да прати снимка и малко акъл освен от крушките може ли проблема да е някаде другаде.А за АБЦ-то каде се намират датчиците или възможни решения.И най накрая даите линк към ръководство за експлотация,сервизна книжка,и ел.схема за този модел кола.Благодаря предварително
                  Fiat Brava 1.9TD

                  Коментар


                    #10
                    Ето като за начало как да си смениш изгорелите крушки http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=35411
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар

                    Working...
                    X