Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата стана по- шумна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата стана по- шумна

    От няколко дни колата е по- шумна, независимо дали е студена или топла. Постоянно е така. Чува се все едно съм пуснала микровълновата ,но не е много силен шума. Отпред някъде идва. Няма разлика в оборотите, нито загрява повече от обикновено. Ауспуха вибрира леко и се чува шум, не съм обръщала внимание преди, но мисля, че не беше така. Какво може да е това? Интересува ме само какви са възможните варианти, защото в понеделник съм в сервиз и да съм подготвена, да не ми измислят нещо...
    Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

    #2
    Може да си скъсала някой гумен тампон на, който лежи генерацията (тръбата, която излиза от двигателя и стига до ауспуха), или просто да се е пробило някое гърне!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързия отговор. Има ли възможност да е от двигателя? /Чак не смея да попитам/
      Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

      Коментар


        #4
        Може да е меката връзка м/у изпускателния колектор и гърнетата.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          ivalena написа:
          Благодаря за бързия отговор. Има ли възможност да е от двигателя? /Чак не смея да попитам/
          Общо взето всичко може! :P Все пак на първо време нека колата да я чуе някой мъж, който разбира. По-вероятно е причината да е в изпускателната система, както писах, но... няма невъзможни неща!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Вероятността да имаш спукано гърне или прегоряла тръба е много голяма, аз дори бях спукал колекторни тръби точно където се завива ламбда сондата и доста си бръмчеше докато не ги смених.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Ами то така се чува- не като тракане, и двигателя е видимо спокоен, но защо се чува отпред, а не отдолу Преди на затворени прозорци беше безшумна, а сега се чува все едно са отворени. Като я запаля държи 850 оборота, а се чува като 1300 примерно.
              Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

              Коментар


                #8
                На Пунто 1.1 имаше силен шум излизащ като че от двигателя,но се оказа лагер на алтернатора (динамото).Да не е блокирал датчик за температурата и перката да върти непрекъснато?

                Коментар


                  #9
                  Перката като се вкючи е още по-шумно
                  Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Колата стана по- шумна

                    ivalena написа:
                    От няколко дни колата е по- шумна, независимо дали е студена или топла. Постоянно е така. Чува се все едно съм пуснала микровълновата ,но не е много силен шума. Отпред някъде идва. Няма разлика в оборотите, нито загрява повече от обикновено. Ауспуха вибрира леко и се чува шум, не съм обръщала внимание преди, но мисля, че не беше така. Какво може да е това? Интересува ме само какви са възможните варианти, защото в понеделник съм в сервиз и да съм подготвена, да не ми измислят нещо...
                    Щом се чува като шум от пусната микровълнова печка,вероятно вентилатора на радиатора на двигателя ти се върти непрекъснато.Най вероятно е това и е често случващ се дефект.

                    Коментар


                      #11
                      И мойта така....пускай по-силно радиото :P
                      Ползвайте мигачи!
                      Sometimes I feel like screaming

                      Коментар


                        #12
                        Оставих колата, шумът се чува отпред, за момента се предполага, че е "един от двата ремъка, но трябва да се свали поне единия, за да се разбере" Двигателят не се тресе, но шумът идва от около него някъде...
                        Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                        Коментар


                          #13
                          Оказа се разбит, направо смлян лагер на алтернатора. Сменили са го с друг и са закрепили временно положението, но не се знае до кога. Излезе ми 30 лв. Сега или алтернатор втора употреба, или нов ротор за 105 лв. Какво ще ме посъветвате?
                          Fiat Bravo 1.6 16V '97г.

                          Коментар

                          Working...
                          X