Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на маншон Мареа тд100 -Сменен.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на маншон Мареа тд100 -Сменен.

    Някой може ли да ми каже последователноста при смяната на вътрешните маншони на мареата и тънкостите които трябва да знам. Купих си два вътрешни маншона,графитна грес и скоби. Мерси предварително.
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Външния /ако е силиконов / се сменя без сваляне на полуоската ,като се ползва фуния но за вътрешните не става.
    BRAVA TD100 ELX `98

    Коментар


      #3
      Маншона е вътешен и съм взел стандартни. Започнах да разглобявам и остана само да измъкна полуоската от вътрешната страна но не излизаше има там едни болтове след маншона но ниамах подходящ инструмент да ги развия за да видя дали ще излезе. И да питам на вътрешните маншони слага ли се пак грес или те се омасляват от скоростната кутия
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        reiban написа:
        Маншона е вътешен и съм взел стандартни. Започнах да разглобявам и остана само да измъкна полуоската от вътрешната страна но не излизаше има там едни болтове след маншона но ниамах подходящ инструмент да ги развия за да видя дали ще излезе. И да питам на вътрешните маншони слага ли се пак грес или те се омасляват от скоростната кутия
        Има лагерно тяло закачено на задната страна на картера.На него има капачка за лагера която държи лагера да не излиза от там.Тя се държи на 3 болта М6 за ключ 10 развиваш ги и си готов.Постави съд за събиране на маслото евентуално ако протече след изваждането на вала.На този вал който е част от дясната полуоска до кутията няма маншон.За лявата страна колеги казват ,че се маже от маслото на дифа и кутията там не съм разглобявал още и не мога да кажа със сигурност.Не се пълнят маншоните с грес ,а специална грес-графитна смазка.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          За такава грес имах предвид . Незнам дали може да се извади карето без да разглобявам съединенито след маншона, при мен е хванато с пет или шест болта шестограми.
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            к

            може развиваш шесте болта и я махаш.
            тел.0897943620

            Коментар


              #7
              Вчера вече ги смених. След като свалих шесте болта и полуоската излезе, после избих карето и сложих новия маншон. Двата маншона ги смених за около 4 часа.
              Fiat Marea 1,9TD100

              Коментар

              Working...
              X