Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пастиране на боя? Каква паста?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пастиране на боя? Каква паста?

    Здравейте колеги! Каня се да пастирам фиатката, тъй като има забележки по боята -тук там драскотинка, пък и боята не е първа младост и гланца липсва май, а и наближава зимния сезон. Ще може ли някой да ми препоръча каква паста да използвам (нямам машина), просто искам боята да лъсне малко, то е ясно че драскотините ще си останат. Гледах има едни с абразив, едни без, други някакви силиконови, едните са течни други не, но незнам каква да взема и каква марка. Ще пастирам за пръв път ако това е от значение. Извинявам се ако доблирам тема, но с търсачката не открих нищо Ще съм благодарен да споделите какви пасти ползвате и препоръки относно самото пастиране
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    #2
    Sonax Extreme Nano Proтрябва ти номер 2 , има ги в Шел и ОМВс машина не ти препоръчвам за да не сгафиш нещо, скоро имаше едни снимки...съсипан лак от нескопосан опит за пастиранеизмиваш колата добре, защото е кофти ако остане мръсотия...ще остане запечатана под пастатаподсушавашслед това почваш с пастатаизползваш 2 парцала, с единия нанасяш с другия търкашнанасянето е супер леснонанасяш, чакаш 5 мин да изсъхне и после с другия парцал махаш пастатагледаш да пазиш стъклата и пластмасите, въпреки че от тази паста не остават бели следи по пластмасовите детайли
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ефекта от ръчните пасти е много кратък. На 3М пастите имат 6 месеца гаранция, говоря за машините. Аз лично само с такива си пастирам колите но и с машина. С машина трябва да се внимава на ръбчетата за да не свалиш боята.

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите, като за начало ще пробвам с ръчната да видим какво ще излезе пък по натам може и с машина да пробвам. А иначе ориетировъчни цени на Сонакс пастите и на 3М да знаете колеги?
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #5
          Аз пък щи препоръчам е тая на Сонакс гарантирам ти поне 4 месеца нема да мръдне от колата, гарантирам ти и че нема си познаеш колата след тая паста ша светне кат нова особено ако е по тъмен цвят. Гарантирам ти че с тая паста нема ти се откачат ръцете да я сваляш Гарантирам ти че с тая пааста ще пастираш колата си над 10 пъти и пак щи остане. Гарантирам че е 24 лева кутията Ама гарантирам и че е уникална след няколко проби на други пасти дори тая на sev , се убедих че по читава няма. На sev пастата пък ми върши чудна работа за места където има леки драскотини или някво замътване на боята. Но след нея си я минавам с тая в кутията
          Прикачени файлове
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            брей брейтоя Слави голям пастировач станал :D шегата на странатази на Слави не съм я ползвал, другия път ще взема от нея...но при наличие на драскотини няма да помогне както сам казватой затова въпреки че го мързи, пастира с всяка по един път :D
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Slavi_Lancia написа:
              Аз пък щи препоръчам е тая на Сонакс гарантирам ти поне 4 месеца нема да мръдне от колата, гарантирам ти и че нема си познаеш колата след тая паста ша светне кат нова особено ако е по тъмен цвят. Гарантирам ти че с тая паста нема ти се откачат ръцете да я сваляш Гарантирам ти че с тая пааста ще пастираш колата си над 10 пъти и пак щи остане. Гарантирам че е 24 лева кутията Ама гарантирам и че е уникална след няколко проби на други пасти дори тая на sev , се убедих че по читава няма. На sev пастата пък ми върши чудна работа за места където има леки драскотини или някво замътване на боята. Но след нея си я минавам с тая в кутията
              Много хубав и изчерпателен отговор :D След поста на Slavi_Lancia май ще пробвам и с двете
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

              Коментар


                #8
                3М за мен са най-добрите, но се налага нанасянето им с машина за по-добър ефект въпреки, че от опита ми и на ръка става. В повечето случаи продавачите им са наясно и като погледнат в какво състояние е боята на колата ти ще ти предложат нужния номер.П.П. Преди зимата не е добре да си пастираш колата, защото по-този начин отнемаш от лака и боята на колата става по-податлива на външни въздействия от страна на камъчета, сол и т.н., които са в изобилие в нашата страна през зимния сезон. И на пролет на ново.
                Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                -------------------------------------------------------------

                Коментар


                  #9
                  Slavi_Lancia написа:
                  Аз пък щи препоръчам е тая на Сонакс гарантирам ти поне 4 месеца нема да мръдне от колата, гарантирам ти и че нема си познаеш колата след тая паста ша светне кат нова особено ако е по тъмен цвят. Гарантирам ти че с тая паста нема ти се откачат ръцете да я сваляш Гарантирам ти че с тая пааста ще пастираш колата си над 10 пъти и пак щи остане. Гарантирам че е 24 лева кутията Ама гарантирам и че е уникална след няколко проби на други пасти дори тая на sev , се убедих че по читава няма. На sev пастата пък ми върши чудна работа за места където има леки драскотини или някво замътване на боята. Но след нея си я минавам с тая в кутията
                  Колега я кажи къде от Пловдив мога да си закупя въпросната паста за да не ме изклатят.
                  Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                  Коментар


                    #10
                    Споко никъде няма да те изклатят, менте на тая паста няма цената и се върти около 22-25 лева. На самото колело на СПС-а дето има един автосалон там има пердставители на сонакс, също така и на бул Христо ботев където има един магазин само за пожарогасители (преди военна болница посока към гарата), е точно срещу него в едно дворче има една малка къщичка там продават автоаксесоари и също са представители на сонакс и лики моли, това са двете официални места, но жената в магазинчето каза че тя зарежда бензиностанциите на ШЕЛ и ЛУК ОИЛ с тези пасти така че спокоино и от шел можеш да си вземеш.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      2000_16V написа:
                      Преди зимата не е добре да си пастираш колата, защото по-този начин отнемаш от лака и боята на колата става по-податлива на външни въздействия от страна на камъчета, сол и т.н., които са в изобилие в нашата страна през зимния сезон. И на пролет на ново.
                      при ръчното пастиране (то в голяма степен си е ваксиране) не се отнема чак толковаи точно преди зимата е доста добре, защото боята стои "запечатана" под ваксата и няма контакт със солта, снега...
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Slavi_Lancia написа:
                        Споко никъде няма да те изклатят, менте на тая паста няма цената и се върти около 22-25 лева. На самото колело на СПС-а дето има един автосалон там има пердставители на сонакс, също така и на бул Христо ботев където има един магазин само за пожарогасители (преди военна болница посока към гарата), е точно срещу него в едно дворче има една малка къщичка там продават автоаксесоари и също са представители на сонакс и лики моли, това са двете официални места, но жената в магазинчето каза че тя зарежда бензиностанциите на ШЕЛ и ЛУК ОИЛ с тези пасти така че спокоино и от шел можеш да си вземеш.
                        Мерсаж
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          2000_16V написа:
                          3М за мен са най-добрите, но се налага нанасянето им с машина за по-добър ефект въпреки, че от опита ми и на ръка става. В повечето случаи продавачите им са наясно и като погледнат в какво състояние е боята на колата ти ще ти предложат нужния номер.П.П. Преди зимата не е добре да си пастираш колата, защото по-този начин отнемаш от лака и боята на колата става по-податлива на външни въздействия от страна на камъчета, сол и т.н., които са в изобилие в нашата страна през зимния сезон. И на пролет на ново.
                          Е тая паста дет съм показал нищо не отнема, тя няма абразив вътре, води се вакса.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар

                          Working...
                          X