Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за покупка на Marea.Бензин или дизел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за покупка на Marea.Бензин или дизел?

    Здравейте на всички!Наумил съм да си купувам fiat Marea (седан), но се колебая между бензиновия и дизеловия мотор.Ако някой е на ти със темата, моля да помогне за решението ми.Предварително благодаря на всички които се отзоват! :D

    #2
    ако ще я караш в града най-добре е дизел... имат добра динамика, мощни са и харчат много малко... за Мареа-та не са подходящи малките двигатели, а 1.6 и 1.8 имат по-голям разход. Ако искаш много добра динамика и бързо ускорение си вземи 1.8... ще те удари малко от към разход, но иначе е чудесна кола. Ако пък ти падне Мареа с 2.0 20V двигател не му мисли много, а направо минавай към документите в заключение: за града - дизел е най-доброто решение при Мареитеза уикенда и развлечение - големите бензини - от 1.8 и 2.0П.П.: с 1.4 също ще се чувстваш добре, добра динамика, прилична мощност, пъргавичка... но някак си на такава кола 1.4 изглежда смешно...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Нямя да изпадам в технически подробности, но ако дизела е читав, което може да провериш самия ти, ако се разровиш в форума и се подготвиш информативно преди покупка е за предпочитане.Особено TD. Има достатъчно компетентни писания.Просто задай на търсене дизел и ще се убедиш. Вярно дизела изисква повече разходи при стягането(задължителни действия) на колата след покупка, но като цяло е по функционален.

      Коментар


        #4
        ...и да ти кажа само - дизел се купува зимата, а климатик - лятото
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Мерси за мненията.Като гледам повече градско ми се връзва,май клони към дизела.А за JTD-то съм съгласен,спор няма,попрочел съм малко литература,ама и цената му не е малка.Ако ми падне JTD (на сносна цена) няма да се колебая.Между другото гледах една Marea 1,6 16V `98 г.( за 6800 лв.), външно без забележка, пробвах я ,добре върви(макар че очаквах малко повече от тези 103 коня),ходовата част не тропва,но не мръдна от 100 лв. надолу и сделката не стана ( а смятам да карам на газ, ако е такава колата де!) така че..Други не съм пробвал затова и питам.С риск да стана банален ще попитам TD само 75 коня ли са или има и 100, защото за ТДИ е ясно.

          Коментар


            #6
            Колега,за газта приготви още 1200-1800лева за газов инжекцион и си направи добре калкулацията по-рано.Аз съм на вариант бензин,но след няколко дни ще съм газифициран.Просто ти казвам какво да очакваш като бъдещ разход.Да не се окажат сметките без кръчмар.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              nik_g написа:
              Мерси за мненията.Като гледам повече градско ми се връзва,май клони към дизела.А за JTD-то съм съгласен,спор няма,попрочел съм малко литература,ама и цената му не е малка.Ако ми падне JTD (на сносна цена) няма да се колебая.Между другото гледах една Marea 1,6 16V `98 г.( за 6800 лв.), външно без забележка, пробвах я ,добре върви(макар че очаквах малко повече от тези 103 коня),ходовата част не тропва,но не мръдна от 100 лв. надолу и сделката не стана ( а смятам да карам на газ, ако е такава колата де!) така че..Други не съм пробвал затова и питам.С риск да стана банален ще попитам TD само 75 коня ли са или има и 100, защото за ТДИ е ясно.
              Взимай си бензин, като сложиш един газов инжекцион ще се родиш.Разликите в цената между дизеловите и бензиновите модели ги инвестирай в газов инжекцион, аз така постъпих, вместо 25 лева/100 км сега карам на 12-13лв/100 км (Ланча Капа 2,0 20V)Върви перфектно, а ако пропан-бутана поскъпне много, сменяш бутилката и минаваш на метан.
              Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

              Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

              ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

              Коментар


                #8
                За газта няма да давам мнения, защото доста хора са на различни мнения по този въпрос..Аз бих ти препоръчал да си вземеш дизел, щом гледаш да е по-изгодно. Иначе от бензините по прицип 1.6 е доста добър мотор, с много добро ускорение и пъргавина, НО това са моите впечатления като шофьор на Браво. За мареата сигурно ще е слабичък. Така че по-добре си вземи ТД. При ТД има 1.9 75, 100коня и 2.4 125 коня. При JTD има 1.9 105, 110 коня и 2,4 130 коня. Изборът е твой. Всичко зависи естествено от цената...Дано намериш нещо свястно..Успех
                FIAT BRAVO 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  Аз колега виждаш какво карам и не се оплаквам въобще. Нека да сложим на старта 1.6(бензин) и моята и да видим, има доста писано по въпроса май 1.6 бензина идва слабичък на Мареа. А колкото до сметките ами гори ми 8/100 градско и като се има впредвид че все още се намира нафтица под път и над път по 1.20 ... ами ти смятай. А да не говорим за подръжката на дизеловия мотор.П.П. Всичкото изписано по-горе е мое мнение и не искам да създавам спорове.
                  Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                  Lancia Y

                  Коментар


                    #10
                    Абе то не толко, че е слабичък 1.6, защото все пак му дават по-добро ускорение от дизела, колкото че дизела все пак е турбо и е доста по гъвкав при задминаване и т.н. Иначе 1.6 не е по-слаб, н трябва повече да се вкарва в обороти, за да върви..
                    FIAT BRAVO 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Идеалното решение е 2,0 20V с газов инжекцион.146(155) коня, 12 литра газ на 100 градско (~12 лева, по-евтино от 8 литра нафта)
                      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                      Коментар


                        #12
                        6 литра нафта на градско ще гори некое дребно Пунто, което ще ти стяга в раменете, аз ти говоря да караш Капа за 12лв/100км :D
                        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                        Коментар


                          #13
                          Mitko написа:
                          pinko168 написа:
                          6 литра нафта на градско ще гори некое дребно Пунто, което ще ти стяга в раменете, аз ти говоря да караш Капа за 12лв/100км :D
                          Нов двигател 1.9 JTD в Opel Zafira и FIAT Doblo. Нямам досег до други коли с този двигател, но се съмнявам Marea да е по-тежка от New Zafira.
                          ОМВ Алпин дизел - 1,76 лв днес, което е почти равно на 2 литра газ(0,98 ст днес)Освен това по-горе Табе-Мареа е писал, че неговата Марея гори 8 градско, не 6 л.С крадена нафта е по-евтинко, ама...човек сам си решава.Поддръжката на турбодизел е в пъти по-скъпа от поддръжката на бензинов двигател.
                          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                          Коментар


                            #14
                            Колега никой не ти предложи 1.8 16v най-добрия вариант на бензинов агреат за Мареа, в съотношение разход -динамка. Моят съвет е JTD Ако си намериш читава Мареа JTD с оборудването HLX, ще си я караш с голям кеф дълго време

                            Коментар


                              #15
                              само да добавя... Не си взимай кола втора употреба с газова уредба!!!
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X