Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Летни гуми 195-50 Р15

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Летни гуми 195-50 Р15

    Колеги някой ако има опит с такива гуми да казва,аз се чуда дали да не си зема тигър защото като цена са много добре бяха по 76лв парчето А и не ми се дават много пари,а от друга страна предпочитам нови гуми пред някакви втора ръка
    _______________________________________
    0885261834

    #2
    Re: Летни гуми 195-50 Р15

    Selqatin написа:
    Колеги някой ако има опит с такива гуми да казва,аз се чуда дали да не си зема тигър защото като цена са много добре бяха по 76лв парчето А и не ми се дават много пари,а от друга страна предпочитам нови гуми пред някакви втора ръка
    нямам опит, но мисля че цената е доста добра:в Диана : 195/50R15 82H UNIROYAL FR RALLYE 550 - 94 лева
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ако ще си взимаш Тигар по-добре си купи регенерат Малатеста за 65 кинта. Поне при тях основата е по добра както и грайфера. Казвам ти го от опит.

      Коментар


        #4
        Аз изкарах зимата с едни Continental WinterContact. Много съм доволен.На сухо карам с EcoContact - тихи са, но май не са много устойчиви.(п.с. сори, бях забравил второто изречение ... незнам как и защо)
        Fiat Bravo GT -> дзверчето

        Коментар


          #5
          Re: Летни гуми 195-50 Р15

          Selqatin написа:
          Колеги някой ако има опит с такива гуми да казва,аз се чуда дали да не си зема тигър защото като цена са много добре бяха по 76лв парчето А и не ми се дават много пари,а от друга страна предпочитам нови гуми пред някакви втора ръка
          Аз Дедрата я карах с 185/65/14 Тигар 621 и бях много доволен, за парите си са чудесни гуми, и на сухо и на мокро си спират перфектно, не са шумни, абе нямам никакви оплаквания.
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #6
            Да изкажа и моето мнение по въпроса, защото минах съвсем скоро през същиата дилема. Тук в Германия за този размер поне на 3-4 места ми препоръчваха Uniroyal Rainsport 1 и Bridgestone Potenza RE720. В Бг са около 95-100 лева бройката. Uniroyal Rally 550 са стари като модел и всички ми казваха, че за принципнио същите пари мога да си взема Rainsport 1 , които са с доста по-добри характеристики от 550. В крайна сметка гледах доста тестове на ADAC и най-накрая се спрях на Bridgestone Potenza RE720. Сега след около 500 км с тях и почти всякакви условия при каране мога да кажа, че гумите са наистина страхотни. Страшно стабилни, особено при вода, тихи и имат защита на джантата, тоест джантата влиза по-навътре в гумата и така я предпазва от поражения от бордюри и т.н. Много добри също са Toyo. Дотук всички гуми, които изброих са с отличен спортен характер. Много стабилни, но и малко по-твърди, зависи как караш. Ако държиш на комфорт, трябва да се ориентираш към Bridgestone Toranza например, които са разработени за масовите автомобили. Иначе от евтините гуми нищо не мога да ти препоръчам, защото съм виждал за какво качество става въпрос. Аз мислех да си купувам Марангони, с някаква много добра шарка, както ме убеждаваше един познат, но на същия този, от някаква смешна дупка (все пак сме в Германия) му се образува такъв балон, че предпочетох да дам 8 евро повече на гума, но да знам, че съм с много добри гуми. Е тва е от мен, надявам се да съм помогнал
            FIAT BRAVO 1.6 16V

            Коментар


              #7
              От финансова гледна точка ми е трудно си позволя скъпи гуми...Аз сега съм с някакви маршал ама са без грайфер по крайщата За тва си зема или втора ръка или 2 новички...Иначе и аз имам мерак за по спортни гуми,сега ще сменям пружините,зех заден мост със дискове,по нататък ако мога си позволя си зема и едни жълти конита :D
              _______________________________________
              0885261834

              Коментар


                #8
                divaka написа:
                Да изкажа и моето мнение по въпроса, защото минах съвсем скоро през същиата дилема. Тук в Германия за този размер поне на 3-4 места ми препоръчваха Uniroyal Rainsport 1 и Bridgestone Potenza RE720. В Бг са около 95-100 лева бройката. Uniroyal Rally 550 са стари като модел и всички ми казваха, че за принципнио същите пари мога да си взема Rainsport 1 , които са с доста по-добри характеристики от 550. В крайна сметка гледах доста тестове на ADAC и най-накрая се спрях на Bridgestone Potenza RE720. Сега след около 500 км с тях и почти всякакви условия при каране мога да кажа, че гумите са наистина страхотни. Страшно стабилни, особено при вода, тихи и имат защита на джантата, тоест джантата влиза по-навътре в гумата и така я предпазва от поражения от бордюри и т.н. Много добри също са Toyo. Дотук всички гуми, които изброих са с отличен спортен характер. Много стабилни, но и малко по-твърди, зависи как караш. Ако държиш на комфорт, трябва да се ориентираш към Bridgestone Toranza например, които са разработени за масовите автомобили. Иначе от евтините гуми нищо не мога да ти препоръчам, защото съм виждал за какво качество става въпрос. Аз мислех да си купувам Марангони, с някаква много добра шарка, както ме убеждаваше един познат, но на същия този, от някаква смешна дупка (все пак сме в Германия) му се образува такъв балон, че предпочетох да дам 8 евро повече на гума, но да знам, че съм с много добри гуми. Е тва е от мен, надявам се да съм помогнал
                Мислех да си взема good year excellence(127), но все по често се замислям за Uniroyal Rally 550(93,95), Uniroyal Rainsport 1(102,55), Bridgestone Potenza RE720(118,82) или Барум Бравурис(около 90).ADAC тази година са тествали Uniroyal Rally 550 и те се държат доста прилично, Bridgestone са много добри но за Potenza RE720 нищо не се споменатва, good year excellence са също с много добри показатели, но са най-скъпи(а в европа са 50-55Е), за Барумките и за тях са смесени мненията, но май имат странична протекция(препоръчани от Pinko168 ). Ta цена/качество от тези кои най-си заслужават?
                FIAT Bravo 1.6 16V '97

                Коментар


                  #9
                  аз съм с The Rain Tyre на Uniroyal, произведена е 2003та и е с посока за да може да изхвърлят каналите водата на страни ама сигурно вече не се казва така модела
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #10
                    niko_ymn написа:
                    аз съм с The Rain Tyre на Uniroyal, произведена е 2003та и е с посока за да може да изхвърлят каналите водата на страни ама сигурно вече не се казва така модела
                    The Rain Tyre е нещо като рекламно лого на Uniroyal :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      niko_ymn написа:
                      аз съм с The Rain Tyre на Uniroyal, произведена е 2003та и е с посока за да може да изхвърлят каналите водата на страни ама сигурно вече не се казва така модела
                      Колега на Uniroyal, всичките модели се водят The Rain Tyre, може ли да видиш кои модел си и да кажеш своето мнение. Аз май скоро ще взимам летните гуми и съм се насочил към Uniroyal Rally 550, Uniroyal Rain Sport гледам ги тестват и дават също прилични резултати но при доста по широки гуми.http://www.a-r.ru/new_site/year2005/n07/tyres/1.htmИ братушките смятам Uniroyal Rally 550 че са прилични. Пък и за 90лв по-добро няма
                      FIAT Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        Върти ми се в главата нещо като 690 за модела ама трябва пак да погледна защото отзад са Firestone, а не Uniroyal и може да греша - по-късно през деня пак ще пиша. при мен няма ABS и въпреки това съм доволен как спира - а карах и на лед с тези гуми и също ми хареса как потегляха ... но все пак не съм сравнявал още защото колата я купих на 15ти Февруари тази година и до сега съм изминал само 3200 км за 1 месец ... и още не съм сменял с други гуми да пробвам.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          Колега Тигъра са много добри гуми като се има в предвид и цената. Зимата карах с такива и съм много доволен. За първи път съм се чувствал сигурен при каране в зимни условия. Направо не се мисли. По скъпите гуми мислиш ли че са по хубави, като имаш в предвид че 95% са менте. Служебната кола (Тойота Корола) са и сложили някакви Мишелинки ( зимни)по 320лв. парчето и в крайна сметка зимата се носи и неможеш да я вкараш в пътя. Така че по добре си взими по евтини гуми и си свиркай.

                          Коментар


                            #14
                            резултати от тестовете на ADAC

                            http://www.adac.de/Tests/Reifentests...en/default.asp
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #15
                              iko79 написа:
                              Служебната кола (Тойота Корола) са и сложили някакви Мишелинки ( зимни)по 320лв. парчето и в крайна сметка зимата се носи и неможеш да я вкараш в пътя. Така че по добре си взими по евтини гуми и си свиркай.
                              ХЕХех да така поне знаеш че не можеш да я вкараш в пътя ама не се и опитваш с тия евтини гумиправ е колегата по-добре евтино и скапано от колкото скъпо и пак скапано А виждам че си говорим тук за гуми и да ви кажа че сега карам с Bridgestone 205/50/15 и съм като картинг щях да счупя врата на брат ми като му показах как се държи колата на асфалт картинг ако сте карали точно така :D ама такава возия няма никъде, освен спортните амортисьори които са все едно си без и тия гуми мале мале само седалката още ми е мека :D та се надявам да не хвана камани в бъбреците пак де
                              По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
                              Дедра Турбо Интеграле

                              Коментар

                              Working...
                              X